Araç Hizmetleri Alt Kategorileri Nelerdir?

Paylaş:

Gündelik hayatın en önemli ihtiyaçlarından biri olan ve özellikle iş hayatını çok daha kolay bir hale getiren araçlar, oto alım/satım ve kiralama işlemleri dışında alt kategori hizmetler sayesinde de daha konforlu ve sağlıklı şekilde kullanılır hale gelmektedir. Bu kapsamda da birçok farklı hizmet çeşidi oto ve araç hizmetleri kategorilerinde araç sahiplerine sunulmaktadır.

Bir araç için gerçekleştirilebilecek ana hizmetler bahsedildiği şekilde alım/satım, kiralama ve profesyonel marka servis hizmetleri gibi hizmetlerdir. Ama bunların dışında aracınızda birçok farklı değişiklik yapabilir, yenilemeler gerçekleştirebilir, küçük onarımlar yapmayı tercih edebilir veya eklentiler gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda da alt kategori hizmetleri ile aradığınız sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Koruyucu Alt Kategori Hizmetler Nelerdir?

Koruyucu bir yapıya sahip olan alt kategori hizmetleri arasında araçta örnek olarak oto cam film kullanılması ve bu sayede de güneş ışınlarına karşı araç kullanımı sırasında konfor elde edilmesi mümkün olmaktadır. Cam filmi özel bir yapışkanlı folyo sayesinde uygulanan bir yöntem olmakla birlikte bir aracın camında kaplama yapıldığında, araç içerisine güneş ışığının filtrelenmiş şekilde girmesini sağlar. Bu sayede araç kullanımı sırasında güneş ışığından koruyarak, aynı zamanda da mahremiyeti koruyan bir kullanım imkanı ortaya çıkarır.

Yine koruyucu bir alt kategori hizmeti kapsamında da oto kuaför hizmetlerinden bahsedilebilir. Kuaför hizmetleri gündelik olarak pratik bir şekilde gerçekleştirilen yıkama hizmetlerinden çok daha kapsamlı bir şekilde aracın temizlenmesini sağlar. Genellikle yıl içerisinde birkaç defa başvurmanız gereken bu oto temizlik hizmetleri sayesinde aracın zemininden döşemelerine, bagajından lastiklerine ve motoruna kadar her noktada temizleme sağlanır.

Onarıcı Araç Alt Kategori Hizmetleri Nelerdir?

Araçlarda koruyucu yapıya sahip olan hizmetler gibi bazı noktalarda da onarıcı hizmetler almak gerekebilir. Örneğin, bu hizmetlerin başında en pratik ve faydalı çeşitlerden biri olarak pasta cila işlemleri gelmektedir. Bilindiği üzere bir araç fabrika üretiminden çıktığında katmanlar halinde boyanmış, parlak ve temiz bir yapıya sahiptir. Ancak kullanım sırasında çizilme veya küçük darbeler sonucunda bu boya hasar görebilir. Pasta cila işlemleri sayesinde bu küçük çizikler ve hasarlar kolaylıkla giderilebilir.

Araçlarda boya ve görselliğin çok daha ağır bir şekilde bozulması durumunda da oto kaporta boya gibi hizmetler sağlanabilir. Bu hizmetler en önemli aşamalardan biri olmakla birlikte aracınızda hasar görmüş olan iskelet, kaporta, bagaj kapağı ve motor kapağı gibi noktaların tekrardan düzeltilmesi, temizlenmesi, gerektiğinde değiştirilmesi ve yeniden boyanması gibi ayrıntıları bulundurmaktadır.

Hem onarıcı hem de kontrol amaçlı olarak gerçekleştirilen alt hizmetlerden biri olarak da oto ekspertiz bugün özellikle araç satış ve alım noktalarında en fazla ihtiyaç duyulan alt kategorilerden birisidir. Özellikle ikinci el bir araç satışı gerçekleştirilirken, her araç sahibinin güvenilir bir satış için tercih etmesi ve alıcıların da sorunsuz alım için seçmesi gereken kontrol işlemleri arasında yer alır. Ekspertizi işlemlerinde araç bilgisayar kontrolü sayesinde tüm ayrıntıları incelenerek bir rapor üzerinden işleme sunulur.

Oto Servis Hizmetleri İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Oto Servis Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir