Aracınızı Ne zaman Oto Kuaförüne Götürmelisiniz ?

Paylaş:

Yaşadığınız yere bağlı olarak, arabanızı birkaç haftada bir yıkamanız gerekir. Aracınız büyük bir yatırımdır ve onu korumak için bir ton para harcarsınız. Yağ değişiklikleri, lastik dönüşleri, fren balataları değiştirmek bakımlarını yaptırmak yıl içinde iyi bir bütçe gerektirir. Ama arabanızı bir yatırım olarak yıkamak kadar basit bir şey düşündünüz mü? Genel bakım planının bir parçası olarak arabanızı yıkamak için ne kadar sıklıkla oto kuaförüne götürmeliyiz? Arabanızın temizleme işlemini, boyasını korumak ve pası en aza indirmek için, sonsuza kadar sürmek veya daha sonra yeniden satış değeri için yapsanız da, arabanızı düzenli olarak oto kuaförü ile temizletmenin daha derin birkaç nedeni vardır.

Çoğu uzman, genel bir kural olarak arabanızı yıl boyunca iki haftada bir oto kuaförü hizmeti almanızı önerir. Aracınız tuz ve kum gibi aşındırıcı maddelere maruz kalırsa, sık sık yıkanmalıdır. Aynı şey yüksek nemli alanlardaki araçlar için de geçerlidir. Nem, kirletici maddeleri çeker ve aracınızın kaplamasını yok edebilecek çeşitli kimyasal reaksiyonları teşvik eder. Aracınızın krom ve boyalı yüzeylerinin ömrü için sık yıkama şarttır. Korozyona daha az iletken mevsimlerde veya iklimlerde, her iki haftada bir yıkama yeterli olmalıdır. Asit yağmuru olan bölgelerde, her on günde bir yıkama yapılması tavsiye edilir. Tabii ki, bu tahminler aracınızın garajda mı yoksa elemanlarda mı kaldığına bağlı olarak değişebilir.

Oto Kuaförü hizmeti bir arabanın değerini yeni görünmesini sağlamak gerçekten yardımcı oluyor mu?

Evet. Görünüm, insanların kullanılmış bir arabada aradıkları ilk şeydir. Bir arabanın kaplaması kötüyse alıcılar için araba ne kadar iyi çalışırsa çalışsın iyi bir fiyat elde etmek neredeyse imkansızdır. Hem mekanik olarak uygun hem de nispeten donanımlı iki özdeş arabaya sahip olduklarında, görünüm gerçekten fark yaratır. Dikkat çekici bir şekilde paslanmış, donuk bir araba, showroomda duran bakımları yapılmış aynı arabadan önemli ölçüde daha az bir fiyata satacaktır. Bu yüzden otomobilin görünümüne uygun bakım kesinlikle ticaret zamanında geri ödenecektir.

Aracınızı evde yıkamak mı yoksa oto kuaföründe mi yıkanması iyidir?

Aracınızı evde yıkamak son derece zararlıdır. Yapılan araştırmalara göre, arabanızın sadece bir kez bile olsa evde yıkama işleminin arabanın boyasında toplam kalınlığın 1 / 10’u kadar çizik bırakabileceğini kanıtladı. Ve ortalama bahçe hortumu, otomobilin kaplamasına zarar vermemek için deterjan hareketiyle birlikte yeterli su ve su basıncını sağlayamaz. Bu önemli çalışma, otomobil sahiplerinin arabalarını evde yıkamaktan kaçınmaları gerektiği sonucuna vardı. Sadece profesyonel bir oto kuaförü, aracınızı güvenli ve etkili bir şekilde temizlemek için gerekli olan uygun miktarda profesyonel temizlik çözümleri ile birlikte gerekli miktarda su ve su basıncı sağlayabilir.

Evimde arabamı yıkamak için kullandığım yumuşak su var. Peki neden arabam donuk ve çizikli görünüyor?

Aslında, sorunun iki cevabı var. İlk olarak, yumuşak su mineralleri yumuşatmak için tuzları kullanır. Bu tuzlar aracınızın yüzeyine çok zararlı olabilecek bir kalıntı bırakabilir. Bu yüzden arabanızı yıkadıktan hemen sonra tamamen kuruttuğunuzdan emin olun. Aksi takdirde, arabanızın yüzeyi donuk görünebilir. İkinci sorun, arabanızı yıkamak için kullanılan suyun miktarı ve basıncı ile ilgilidir. Hortumunuz, yıkamada kullandığınız sünger veya eldivende sıkışan kum ve kir parçacıklarını gidermek için yeterli suyu veremez. Bu arabanızı zımpara kağıdı ile yıkamak gibidir. Oto kuaförlerinde yapılan yıkama sistemindeki profesyonel ekipman, aracınızın kaplamasını en iyi şekilde temizlemek ve korumak için optimum su ve su basıncını kullanmaktadır.

Sadece profesyonel bir araç yıkamasında arabanız temizlenirken kullanılan kimyasal malzemelerde her zaman doğru oranları doğru oranlarda dağıtılabilir. Örneğin, yaz aylarında daha yüksek oranda böcek sökücü çözeltiler kullanırlar. Ve kışın tuz ve tortularla mücadele için ek çözümler kullanırlar. Aslında, ülke genelindeki oto yıkama tesisleri, bölgelerinin ihtiyaçlarına en uygun kendi özel çözüm programlarını geliştirmektedir.

Uzmandeposu.com, onlarca oto kuaförü yer almaktadır. Uzmandeposu.com seçeneklerini kontrol ederek seçiminizi gerçekleştirebilir, hemen teklif alabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz. Kısacası bu etaptan sonra arabanızın temizliği konusunda endişe yaşamanız gerekmez.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir