Beyaz Eşya Tamiri Nasıl Yapılır?

Paylaş:

Çok uzun yıllar öncesinde evlerde düzenli bir şekilde kullanılacak buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın gibi elektrikli ve elektronik eşyalar beyaz metal ile üretildiği için bu ürünler ülkemizde beyaz eşya olarak adlandırılmıştır. Günümüze kadar süregelen bu kültürde bu eşyalar farklı renkler ile üretilseler dahi halen beyaz eşyalar olarak bilinmektedir. Gündelik hayatta yaşamı kolaylaştıran bu eşyalar, elbette arızalar ile de karşılaşabileceği gibi bu sorunlarda da beyaz eşya tamir servisleri profesyonel hizmetler ile çözüm sunabilir.

Servis firmaları beyaz eşyalarda temel olarak marka ve model gibi ayrıntıları göz önünde bulundurmaları vasıtasıyla hizmet verirler. Çünkü örnek olarak sadece bir buzdolabı denildiğinde dahi günümüzde Türkiye’de yerli üretim gerçekleştiren onlarca marka yer aldığı gibi ithal olarak ülkemize getirilen onlarca markanın farklı model ürünleri de bulunmaktadır.

Beyaz Eşya Arızaları Nelerdir?

Beyaz eşyalar günümüzde bahsedildiği gibi birçok farklı çeşide ayrılırken fırın, buzdolabı, mikrodalga fırın, ocak, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve derin dondurucu gibi tüm elektronik eşyalar beyaz eşya kategorisine girmektedir. Bu durumda da kullanılan eşyanın türüne bağlı olarak arızalar değişiklik gösterebilir. 

Genel kapsamda beyaz eşyalarda yaşayabileceğiniz arızalara bakılırsa, örneğin buzdolaplarında buz oluşturmama ya da soğutmama gibi bir problem ile karşılaşılabilir. Bir çamaşır makinesinde suyun tahliye edilmemesi, bir bulaşık makinesinde deterjan lekeleri kalması, bir derin dondurucunun aşırı ses çıkarması gibi birçok problem yaşanabilir. Bu gibi problemlerin her biri cihaz içerisindeki farklı bir parçadan veya hatadan kaynaklanabilir ve profesyonel servis firmaları bu durumlarda tamir hizmetleri verebilir.

Beyaz Eşya Tamir ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Beyaz eşyalarda bahsedildiği şekilde beyaz eşyanın türüne, markasına ve modeline göre değişen arızalar ile karşılaşmak mümkündür. Bu durumda yaşadığınız arızanın türüne bağlı olarak çevrenizdeki servis firmalarına ulaşmanız ve bu arızayı servis firmasına bildirerek tamir talep etmeniz gerekmektedir.

Günümüzde beyaz eşya tamir servisleri kent merkezlerinde fiziki işletmeler sayesinde yer aldıkları gibi internet ortamında de insanlara çok kolay bir şekilde ulaşmayı seçmektedir. Bu bağlamda sahip olduğunuz buzdolabı veya çamaşır makinesi gibi bir beyaz eşyada marka ve model bilgileri ile birlikte bu markanın servisine ulaşabileceğiniz gibi isterseniz genel olarak hizmet veren bir özel servis firmasını da tercih edebilirsiniz.

Arıza durumlarında servis firmalarına ulaştığınızda belirtilen gün ve saatte adresinize ulaşan servis firması, öncelikle cihazda inceleme gerçekleştirir. Bu inceleme sonucunda yapılması gereken tamir işlemi belirlenirken, tamir yerinde veya servis ortamında sağlanabilir. Yerinde sağlanan tamir hizmetlerinde genellikle küçük parça değişimleri ve bazı sorunların ortadan kaldırılması gibi işlemler yapılır.

Beyaz Eşya Tamiri İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Beyaz Eşya Tamir Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir