Butik Pasta Seçimlerindeki Faktörler

Paylaş:

Çoğu kişinin aklına butik pasta denildiğinde “Şeker Hamurundan Oluşan Pasta” gibi bir fikir oluşur, ancak butik pasta konusu bu kadar basit bir konu değildir ve sadece şeker hamurlu pasta modellerinden ibaret değildir. Butik pasta dış görünüşü ve lezzetli tadıyla özel günlerinizde masalarınızı aynı zamanda da damaklarınızı gayet memnun edecek pastalardır.

Ancak bu butik pastalar hazır pastane pastalarına göre el emeği göz nuru oldukları için biraz daha pahalı olabilmektedirler. Bunun başlıca sebebi siparişin kişiye özel olarak onun istekleri doğrultusunda özel olarak hazırlanmasıdır. Müşterinin özel olarak şeker hamuruyla yapılmasını istediği figürler tecrübeli şefler tarafından son derece titiz ve temiz bir işçilikle yapılır.

Düğünlerin Gözdesi Butik Pastalar

Düğün pastaları uzun süredir devam eden bir gelenektir ve yüzlerce yıldır bir şekilde düğünü kutlamak için kullanılmıştır. Diğer her şeyde olduğu gibi, stiller değişir ve trendler gelir ve gider, bu yüzden pasta seçiminde de çok fazla seçenek vardır. İlk başta biraz ürkütücü gelebilir, ancak muhtemelen sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeylere yöneleceksiniz

Butik pasta seçenekleri her zaman düğünlerin standart pasta seçeneklerini geride bırakan ve oldukça özelleştirilmiş pastalar olarak gözde hale gelmektedir. Butik pastalar standardın dışında ve biraz daha pahalı olsa da seçimini yaparken düğünde özendiğiniz her şeyde olduğu gibi gerçekten neyi sevip sevmediğinizi veya seçimlerinizi daraltmak ve butik pastalar arasında yolculuğunuza başlamak üzere istediğinizi düşünmek için biraz zaman ayırın.

Butik Pasta Seçiminde Bütçe

Birçok çift, daha önce bir tane satın alma gereği duymadıkları için butik bir düğün pastası için ne kadar bütçe ayıracağını bilmiyor ve düşündükleri 4 katmanlı özel tasarımın isteklere göre hazırlanmasının sıradan bir iş olmadığını unutulmaması gerekir. Butik pasta tasarımcısı ile çalışıyorsanız aynı zamanda demo bir pasta siparişi vererek tadının da damak zevkinize uygun olup olmayacağı konusunu da test edebilirsiniz. Özel günlerinizde yenilebilir bir sanat eseri için ödeme yaptığınızı ve bunun beceri ve uzmanlık gerektirdiğini unutmayın. Tasarım ne kadar ayrıntılı olursa (örneğin fırfırlar, çiçekler, karmaşık borular, karmaşık tatlar vb.) butik pasta tasarımcınız tarafından daha fazla beceri, uzmanlık ve zaman gerekir.

Bütçe dikkate alınacak bir faktör değilse, elbette, pastanızın tasarımına bakın. Bununla birlikte, içinde kalmanız gereken bir bütçeniz varsa, butik pasta tasarımcınızın ününe ve prestijine bağlı olduğunu bilmeniz gerekir. Her iyi butik pasta tasarımcısı, fiyat aralığınızda mümkün olan en iyi pastayı yaratma zorluğunu sevecektir. Bazı butik pasta tasarımcısının minimum sipariş değerine sahip olduğunu unutmayın.

Butik Pastanız Düğünde Kaç Kişiye İkram Edilecek?

Pastanızın boyutunu kesinleştirmeden önce konuk sayınız hakkında adil bir fikriniz olması gerekir. Bu, konuk sayınızın pastanızın büyüklüğünü dikte etmesi gerektiği anlamına gelmez, ancak iyi bir başlangıç noktasıdır. Misafir sayılarınızı düşünürken, pastanızın sadece günlük misafirlerinize servis edilip edilmeyeceğini veya daha sonra akşam misafirlerinizi dahil etmek için kekinizin servis edilip edilmeyeceğini düşünün. Ayrıca eksik misafirleri de hesaba katmak isteyebilirsiniz.

Kısacası eğer düğün gibi özel günlerde bir butik pasta tasarımcısı ile çalışacaksanız bütçenizin, konuk sayınızın ve istediğiniz tatların, özelliklerin butik pasta fiyatlarını etkileyebileceğini bilmeniz gerekir.

Resimli Pasta Yapımı

Pastaların günümüzde birçok çeşidi vardır. Bazıları tatlarıyla birbirinden ayrılırken bazıları dış süslemeleriyle birbirlerinden ayrılırlar. Resimli pasta yapımı için diğer pastalar gibi önce bir pasta tabanı yapılması gerekiyor. Pasta tabanını yapmak içinse önce bir kek harcı hazırlamalısınız. Kek harcını hazırlamak için yumurta, sıvı yağ, şeker, un ve sütü karıştırıp 180 derece olan fırına koymanız gerekir. İyice pişen kekinizi fırından çıkartıp soğumasını beklemelisiniz.

Pastanın taban kısmı sıcaklığını kaybettikten sonra, kekinizi ikiye bölün. Bunu bir bıçak yardımıyla veya bir ip yardımıyla yapabilirsiniz. Pastanızı ortadan ikiye böldükten sonra içine meyve suyu ya da süt dökebilirsiniz. Bu şekilde pastanızın için ıslak kalacaktır pastanız kuru olmayacaktır.

Islatmış olduğunuz pastanın arasına arzunuza göre çikolata sosu veya krem şanti sürebilirsiniz.

Daha sonra pastanın üzerinin şeker hamuru ile kaplamanız gerekmekte. Şeker hamurunu ister hazır alabilir ister kendiniz yapabilirsiniz. Şeker hamurunu istediğiniz herhangi bir renk yapabilirsiniz. Ancak resimli bir pasta yapmak niyetindeyseniz beyaz renk yapmanız daha iyi olacaktır.

Pasta resminin çıkartılması için pastanelerde veya pastacılarda özel pasta yazıcıları bulunur. Bu yazıcılar mürekkep yerine gıda boyalarıyla pastalarınıza resim çıkartabilirler. Bu hizmeti sunan iş yerlerine gidip resimli pastanızı elde edebilirsiniz.

Ancak bu işlemi yaptıracaksanız işin ehli bir yere yaptırmanız iyi olacaktır çünkü resimli pasta konusu önemlidir, kötü malzeme kullanıldığında insan sağlığı olumsuz etkilenir.

Butik pastalar konusunda uzmanlar arıyorsanız siz de Uzman Deposu ’ndan siparişler oluşturabilir ve butik pasta ustası arayışınızda sonuç alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir