Buzdolabı Tamiri Yerinde Yapılır mı?

Paylaş:

Buzdolabı, çamaşır makinesi gibi hayatımızın bir parçası haline gelmiş ev elektronik cihazlarından biridir. Zaman zaman kullanıcı hataları, zaman zaman içinde bulunan parçalarının miyadının dolmasıyla tamire ihtiyaç duyabilir. Buzdolabı tamiri garanti kapsamında olması önemli bir ayrıntıdır. Garanti kapsamında olması demek size farklı bir masraf çıkarmayacak anlamına gelse de buzdolabı tamiri için gelen servis ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Gazı bitmiş bir buzdolabı için gaz dolumu ya da küçük sorunlar evinizde halledilebilirken büyük sorunlar için servise gitmesi gerekebilir.

Sık Karşılaşılan Bozuk Buzdolabı Belirtileri

Bir buzdolabı fan motorunun çok fazla gürültü yaptığında değiştirilmesi gerekebilir. Ayrıca, buzdolabının normalde olduğu kadar soğuk olmadığını da fark edebilirsiniz. Kullanıcıların % 29’u buzdolaplarının su sızdırmasından şikayetçidir. Sorun bir conta, su giriş vanası (buzdolabına dağıtılabilir su ve buz sağlar) veya hatta buz makinesinin kendisi olabilir. Kullanıcıların % 27’si çalışmayan bir buzdolabının tamir edilmesi röle kapasitörünü, sıcaklık kontrolünü ve elektronik kontrol panosunu kontrol ederek başlar. Buzdolabı kullanıcılarının % 18’i çok sıcak bir buzdolabından şikayet edebilir. Yiyecekleri soğuk tutmayan bir buzdolabı ne işe yarar? O yüzden en kısa zamanda buzdolabı tamiri ile çözmek gerekir. Buzdolabına soğuk hava almak için hava damperini, bölmeyi veya difüzörü değiştirin. Kullanıcıların % 6’sı buz yapıcı buz yapmıyor şikayeti ile buzdolabı tamiri yaptırmak istiyor. Buzdolabınız kapanırsa, su beslemesini kontrol edin. Kırılmalar veya sızıntılar için buzdolabının arkasındaki tüpleri, filtreyi ve giriş valfini kontrol edin.

Kullanıcıların % 6’sı çok sıcak buzdolabı ve dondurucunun çok sıcak olması sorununu dile getirir. Sıcaklık kontrolü, buzdolapları için çok önemlidir. Buzdolabınız veya dondurucunuz çok sıcaksa evaporatör fan motorunu, sıcaklık sensörünü veya sıcaklık kontrol anahtarını kontrol edin.

Kullanıcıların % 0,3’ü buzdolabı çok uzun süre çalışıyor. Bir defrost ısıtıcısı ve defrost zamanlayıcısı, buzdolabındaki sıcaklığı kontrol etmeye yardımcı olur. Çok uzun süre çalışıyorsa, bu parçaları değiştirmeyi düşünün. Müşterilerin % 1’i Işık çalışmıyor Çalışan ışığı olmayan bir buzdolabı genellikle tek bir anlama gelir: Yeni bir ampul veya prize ihtiyacınız vardır. Kapıdaki conta kırık bir contaya sahip olabilir veya yeni bir kapı tertibatına ihtiyaç duyuyor olabilir. Müşterilerin% 1’i Dondurucu çok soğuk Dondurucunuz çok soğuksa, sıcaklık sensörünü veya termistörü değiştirmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Hava damperi çok fazla soğuk hava giriyor olabilir ve tamir edilmesi gerekebilir.

Kısa sürede çözülebilecek ve hemen halledilebilecek tüm sorunlar buzdolabı tamiri yapan markanın servis hizmetlerini veren profesyoneller tarafından kolaylıkla çözülebilir. Gaz dolumu gibi işlemler de kolaylıkla evinizde gerçekleştirilebilir.

Buzdolabı ve Dondurucuların Onarım İpuçları

• Ünitenin prize takılı olduğundan emin olun – gücü olduğunu doğrulamak için prize bir lamba takın.

• Buz makineniz varsa buzdolabına su bağlantısının açık olduğundan emin olun.

• Buzdolabının dışı sıcaksa, ünitenin arkasındaki ve ünitenin altındaki bobinleri temizleyin.

• Su pınarından gelen su yavaşsa, buzdolabı onarım servisini aramadan önce filtreyi değiştirin.

• Herhangi bir devre kartını yeniden başlatmak için üniteyi 2 dakikalığına çıkarın ve tekrar takın.

• Buz yapıcıyı kullanmıyorsanız, kapalı olduğundan emin olun.

• Gördüğünüz tüm hata kodlarını kaydedin.

• Daha yeni buzdolaplarının düzgün çalışması için 40 dereceden daha sıcak bir alanda olması gerekir.

Neden Profesyonel Tamir Hizmetine İhtiyacınız Var?

Garantinizi geçerli tutmak: Çoğu kişi, bulaşık makineniz, mikrodalga fırınınız, çamaşır makinesi veya buzdolabınız gibi büyük ev aletinizi kendiniz yapmaya çalıştığınızda, bunu yapamamanız durumunda garantiyi geçersiz kılma riskiyle karşı karşıya kalabileceğinizi bilmiyor. Cihaz garantileri, uygunsuz kullanım gibi konuları kapsamaz ve garanti hizmeti şirketleri, bir kusur olduğu mesajını iletmek için profesyonellere güvenir. Bir kendi kendinize onarım gerçekleştirmeden önce tüm büyük cihazlarınızdaki garanti politikanızı kontrol edin. Bunu, cihazlarınızın çoğunda bulunan ücretsiz numarayı arayarak yapabilirsiniz.

Zaman kazandırır: Yukarıda bahsettiğimiz gibi, profesyonel bir buzdolabı tamircisi, cihaz onarım işinizi yapmak için tüm doğru araçlara sahip olacaktır. Bu, zamandan tasarruf sağlar ve cihazınızın onarımını kendiniz yapmaya çalıştığınız zamandan daha kısa sürede tekrar çalışır hale gelmesini sağlar. Gerçekten bütün bir Cumartesi gününü fırınınızda neyin yanlış olduğunu anlamaya çalışmakla, ancak yine de profesyonel bir cihaz onarım teknisyenine ihtiyacınız olduğunu keşfetmek için mi geçirmek istiyorsunuz?

Para tasarrufu sağlar: Yardım etmek için profesyonelleri aramak yerine, kendiniz yapmaya karar verdiğinizde cihazınızı tamir etmek için iki ila üç kat daha uzun süre harcayacağınızdan bahsetmiştik. Ancak, tüm parçaları ve aletleri satın aldığınızda ve değerli zamanınızı harcadığınızda (ki bu çok değerlidir), yine de bir profesyonele ödeme yapmanız gerekecek, bu da size sadece zamana mal olmayacak iyi bir şans olduğunu düşündünüz mü? Pek çok insan, kendin yap projelerinde para biriktirdiklerini düşünür, ancak bu yalnızca proje kendi kaptan köşklerindeyse geçerlidir. Muhtemelen, yine de profesyonelleri aramanız gerekecek, öyleyse neden ilk etapta bunu yapmayasınız ki, cihazınızla mümkün olan en kısa sürede yolunuza devam edebilirsiniz?

Kısa vadeli ve uzun vadeli düzeltme: Koli bandı, insanların en büyük icatlarından biri olmalıdır çünkü koli bandı, hava yataklarındaki deliklerden beklenmedik bir şekilde yırtılan giysilerinize kadar çoğu şeyi düzeltebilir. Ancak, koli bandı ne kadar iyi olursa olsun, sonunda soruna kalıcı bir çözüm bulmanız gerekir. Bu, kendin yap cihaz tamiri için de aynıdır. Kendin-yap cihazı onarımı yaptığınızda, muhtemelen uygulanabilir, uzun vadeli bir çözüm kullanmak yerine sorunu yalnızca geçici olarak çözüyorsunuz. Örneğin, birkaç yük için kurutucunuzu düzgün bir şekilde kurutabilirsiniz, ancak temeldeki sorun çözülmezse, aynı sorunla kısa sürede tekrar karşılaşacaksınız. Bunun yerine, cihazınızı ilk seferde doğru ve tam olarak tamir edebilecek profesyonel bir desteği arayın ve cihazınız arızalandığında gelecekteki baş ağrılarını ortadan kaldırın. Sitemiz üzerinden En İyi Buz Dolabı Tamir Servislerinden Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir