Cam Balkon Tasarım Planlamanızda 5 Alternatif Öneri

Paylaş:

İster küçük bir apartman balkonunuz, ister geniş bir dış mekan terasınız olsun, sahip olduğunuz alandan en iyi şekilde yararlanmak için, dış odanızdaki bir evin içinde bulacağınız aynı samimiyet duygusunu yaratmak önemlidir. Cam Balkonlar bu samimiyetin en güzel tasarımlarıdır. Aynı zamanda evin içine dahil edilmesi ve ayrı bir oda gibi olması da sağladığı avantajlar arasındadır. Cam Balkon yaptırmak ise sadece bir ya da iki gün gibi kısa bir sürede olması dolayısıyla da çok tercih edilmektedir. Cam Balkon yaptırmak isteyenlerdenseniz, nasıl bir tasarımla uygulatmak istediğinize karar vermeden önce seçiminizin balkonunuzun metrekaresine ve özelliklerine bağlı olduğunu unutmayın.

Nasıl Bir Tasarım?

Herhangi bir mekanın tasarımında, öncelikle temel işlevini belirlemek çok önemlidir, böylece malzemeler, bitkiler ve mobilyalar hakkında kararlar bu akılda tutulabilir. Cam balkonun uygulanacağı balkonunuz veya sundurmanız arkadaşlarınızla dinlenip sonradan yaptığınız bahçenin tadını çıkarabileceğiniz, evinize giriş noktası, şehrin güzel manzarasını seyredebileceğiniz veya sadece küçük bir dairenin sınırlarından kaçabileceğiniz bir yer mi?

Çoklu Görevler

İçeride alan dar olduğunda, değerli dış alanınız için tek bir temel işlevi izole etmek zor olabilir. Ayrıca, yardımcı programları saklamak için veya bir çocuk oyun alanı olarak balkonu kullanmanız gerekiyorsa, akıllı planlama bu etkinlikleri barındırabilir. Cam balkonların en güzel yanı da budur.

Cam Balkona Göre İç Tasarım

Büyüklüğü ne olursa olsun, bir balkon alanı bol miktarda tasarım potansiyeline sahiptir. Geçiş alanları temelde dış mekan odalarıdır, bu nedenle içindekilere benzer bir tasarım yaklaşımına ihtiyaç duyar, ancak daha rahat bir tarzda olmalıdır. Özellikle balkonlar ve verandalar birbiriyle yakından bağlantılıdır ve genellikle bir evin içinden bakılır, bu nedenle içeriden dışarıya kolayca akacak bir tarz düşünün. Balkonunuzun tüm yaşam alanınızın bir uzantısı olması için kapalı salonunuzu tamamlayacak dış mekan mobilyası seçiminizi yapın.

Cam Balkon Samimiyeti

Cam Balkon metrekare fiyatı ile de Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde en çok tercih edilen tasarımlardır. Kış bahçesi olarak da adlandırılan cam balkonlar hanımların vazgeçilmez çay ve kahve keyfini manzaraya karşı yapmasını sağlar. Cam Balkonlar rahat oturma, nötr tonlar ve yuvarlak ve keskin kenarların kombinasyonu, canlı, sakin bir his ile hafif, havadar bir ortam yaratır.

Çocuklara ve Gençlere Yeni Takılma Alanı

Cam Balkonlar, arkadaşlarını ve ailesini sık sık ve kendiliğinden eğlendirmeyi seven ev sahibine hitap eder, ancak aynı zamanda rahatlamak ve gevşemek için çocuklardan gençlere mükemmel bir dinlenme alanı sağlar.

Cam Balkonların 7 Faydası

Cam Fazla Alan İllüzyonu Yaratır

Cam elemanların günümüzde ev tasarımında bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri, binada daha fazla alan yanılsaması yaratmaya yardımcı olmalarıdır. Bu, özellikle başta balkon korkuluklarının camdan bakıldığında net yapılmışsa geçerlidir. Daha fazla alan yanılsaması, alanı gerçekte olduğundan daha büyük gösterir, bu da metal, krom veya demir seçenekleri kullanılarak elde edilemeyen bir şeydir. Cam duşakabin veya cam kapıda olduğu gibi, merdivenler veya yüksek alanlar için bir cam korkulukla, şeffaf bir bordürün tadını çıkararak açık, ferah ve daha geniş bir atmosfer yaratırsınız.

Cam Işığı Engellemez

Cam balkonlar, bir binadaki ışığı engellememe avantajına sahip oldukları için çok popülerdir. Cam balkonlar ayrıca ışığın parlamasına izin vererek güneş ışığının varlığını arttırır ve ayrıca iç mekanlarda daha açık, havadar bir his yaratmaya hizmet eder.

Cam Balkonlar Modern İç  Mekanların Tamamlayıcısıdır

Cam balkonlar kurmanın en büyük faydalarından biri, içine yerleştirildiği herhangi bir binaya modern bir sofistike dokunuş katabilmesidir. Bu, evinizi satmayı planladığınızda da iyi bir miktar para kazanacağınız için sizin için yararlı olacaktır. Bu tür bir ev güzelleştirme, çok fazla alıcıyı da çekecektir.

Camın Temiz Tutulması Kolay

Cam balkonlar sadece muhteşem görünmekle kalmaz, aynı zamanda temiz tutmaları da kolaydır. Tüy bırakmayan bir bezle birlikte ticari cam temizleme ürünleri, yeni kurulumunuzu en iyi durumda tutmak ve korkuluğu sadece birkaç dakika içinde silmek için ihtiyacınız olan tek şeydir. Yeni kurulan bu görünümü korumak gerçekten çocuk oyuncağıdır. Çizik veya başka bir hasarla karşılaşırsanız, cilalama camı orijinal güzelliğine geri döndürebilir, bu da metal veya ahşap korkuluklara kıyasla büyük bir avantajdır. Cam balkon m2 fiyat ile temizlenmesi de mümkündür.

Cam Balkonlar Güçlü ve Dayanıklıdır

Harika görünmesinin yanı sıra, bir cam balkon son derece sağlamdır. Yeni kurulumunuz uzun yıllar dayanacak ve çok az bakım gerektirecek veya hiç gerektirmeyecektir.

Birçok kişi camın hassas olduğunu düşünür, ancak cam aslında son derece dayanıklı bir yapı malzemesidir. Aslında cam, ahşaptan daha dayanıklıdır ve genellikle birkaç yıl sonra haşere istilasına veya korozyona meyillidir. Zamanla cam, dayanıklılığını ve kalitesini korumaya devam edecektir. Cam yavaşça eskir, bu nedenle zaman içindeki değişiklikler çıplak gözle neredeyse hiç fark edilmez. Cam korkuluklar onlarca yıl dayanma kabiliyetine sahip olduğundan, camın mükemmel dayanıklılığı yatırımınıza değer kılar.

Diğer Materyalleri Mükemmel Şekilde Tamamlar

Cam balkonlar, harika tasarım çok yönlülüğü ve yeni kurulumunuza dahil olan diğer malzemelerle mükemmel bir uyum sağlar. Yükselticiler, korkuluklar için ahşap, metal ve taş kullanılabilir ve büyük ölçüde cam genişliğinin eklenmesi genel görünümü tamamlayacaktır. Ayrıca opak veya desenli cam veya birçok renk, doku ve çerçeve seçeneği kullanma seçeneği de vardır.

Cam Güvenlidir

Günümüz teknolojisi, güçlü ve güvenli cam yapmayı mümkün kılmaktadır. Aslında, cam korkuluk yapmak için kullanılan kalın, temperli cam nadiren kırılır. Genellikle çelik kadar güçlü oldukları için bu güçlü korkulukların kırılması aşırı yapısal baskı gerektirir. Temperli cam kırılsa bile, cam kırıkları keskin değildir, bu da camın çocukların bulunabileceği evlerde bile her alan için mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir.

Sitemiz üzerinden Uzman Cam Balkon Firmalarından Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir