Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş:

Cam balkon bir kere yaptırılacağı için yaptırırken titiz olunması önemlidir. Cam balkonun yapılmasında dikkat edilmesi ve baştan savma yapılmaması gerekmektedir. Bu yüzden cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler büyük önem arz etmektedir. Bu ayrıntıları da yazımız içinde sizlerle paylaşacağız.

Balkonların dış faktörlere açık olması nedeniyle cam balkonların tüm dış aksamlarının dışsal faktörlere karşı dayanıklı olması gerekir. Cam balkonlarda taşıyıcı rulmanların ve diğer parçaların paslanmayan malzemelerle üretilmesi mutlaka gereklidir. Şu an piyasada satılmakta olan birçok cam balkon sisteminde sadece arasındaki mil paslanmaz olduğu için paslanmaz olarak satılan cam balkonlar bulunmaktadır ancak bu cam balkonlarda tekerlerin içindeki rulmanlar paslanabilir özelliktedir.

Cam balkonların revaçta olduğu dönemde birçok sezonluk cam balkon firmalara ortaya çıkmaktadır. Bu firmalar cam balkonları yapıp sonrasında herhangi bir sorun olduğunda ortadan kaybolan firmalardır ve birçok müşteri bu firmalar yüzünden mağdur olmaktadırlar.

Bu yüzden cam balkon yaptırılacakken seçilecek firmanın kurumsal özelliği iyi araştırılmalıdır. Firmanın bir kurumsal firmanın bayisi mi yoksa malzemeyi kendisi temin edip cam balkon hizmeti veren bir firma mı olduğu iyi araştırılmalıdır.

Ayrıca bu firmanın malzemeyi nereden temin ettiği de araştırılmalıdır. Çünkü cam balkon yapan firmalar, profilleri başka bir firmadan, tekerlek kısımlarını başka bir firmadan alıp cam balkonu birbirinden uyumsuz malzemelerin bir araya getirilmesiyle satabilirler.

Sözleşme İmzalamaya Önem Gösterin, Garanti ve Servis Hizmeti Hakkında Bilgi Edinin

Sözleşme İmzalamaya Özen Gösterin, Garanti ve Servis Hizmeti Hakkında Bilgi Edinin

Cam balkon hizmetini bir firmadan satın almadan önce konuşulanları mutlaka kâğıda dökün ve bir sözleşme haline getirin. Bu sözleşmede anlaştığınız her şeyi cam rengini, kaç kanat olacağını, sistemin ismini vs. tüm konuları sözleşmede geçirin. Bu şekilde ileride bir sıkıntı yaşarsanız elinizde yasal bir dayanak olacaktır.

Cam balkon hizmeti veren firmalar arasında ucuz ürün kullanma yönünde eğilimi olan birçok firma bulunmaktadır. Bu yüzden herhangi bir sorunun yaşanmaması için garanti kapsamını ve servis hizmetini iyi araştırmanız gerekmekte.

Cam Balkonun Yararları

Minimum bakım gerektirir

Diğer zemin kaplaması malzemelerinin aksine, cam korkuluk sistemleri dayanıklılıklarını arttırmak için tekrarlanan boyama veya perdahlama gerektirmez. Güverte elemanlara sürekli olarak maruz kaldığından, bu not edilmesi gereken önemli bir faktördür.

Pas Koruması

Cam panellerden direklere ve diğer paslanmaz çelik parçalara kadar, cam korkuluk sistemlerinin montajında kullanılan bileşenlerin hiçbiri zamanla paslanmayacaktır.

Geliştirilmiş Güvenlik ve Dayanıklılık

Pratik açıdan, cam balkonların birçok avantajı vardır. Çok fazla düzenli bakıma ihtiyaç duymazlar ve onlarca yıl sürebilirler. Ayrıca cam balkonlar, güverteler ve yükseltilmiş platformlar için çok güvenli bir seçenektir. Cam korkuluklar uzun yıllar kullanıldıktan sonra bile hiçbir şekilde çürümez veya yıpranmaz. Bu, ömürleri boyunca güvende olmaları için onlara güvenebileceğiniz anlamına gelir. Cam paneller genellikle ahşap gibi diğer zemin kaplama malzemelerine göre sıcaklıktaki daha büyük uçları tolere edebilir. Ayrıca yüzey çatlamasına karşı korunurlar. Ayrıca, çoğu cam tabanlı güverte korkuluklarının temperli cam paneller kullandığını unutmayın. Bu tür camlar kırıldığında veya çatladığında parçalanmaz. Bu, bu sistemleri çok güvenli ve dayanıklı hale getirir.

Mükemmel Görünürlük

Diğer zemin kaplama malzemelerinin aksine, şeffaf cam paneller çevredeki manzarayı engellemez. Bu, hoş zarif ve şık bir estetik cazibe verir.

Kurulumu kolay

Bir cam balkon yaptırmak oldukça kolay bir iştir. Yüklemek için herhangi bir kazma veya hazırlık çalışmasına gerek yoktur. Tek ihtiyacınız balkonunuzun doğru ölçülerinin alınması ve

Cam Balkon Yapımı Sonrası Bakım

Zamanla, herhangi bir cam yüzeyinde kir, toz ve yağmur lekeleri birikme eğilimi gösterir. Bu nedenle, cam balkonu oluşturan korkuluk panellerinizi temiz tutmak ve görünümünüzün en iyi şekilde görünmesini sağlamak için temizlemeniz önemlidir. Her zaman elemanlara maruz kaldıklarından, düzenli bakım, cam korkuluklarınızın güvenliğini ve dayanıklılığını da sağlar. Cam balkon korkuluklarınızı korumak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç adım içerir:

Görsel Muayene

Herhangi bir aşınma belirtisi için ayda bir kez tüm korkuluk desteklerini ve braketlerini kontrol edin. Eğer gevşekse, bunu düzeltmek için gerekli adımları atın. Ancak bu bileşenlerin çoğu genellikle alüminyumdan yapılmıştır, bu nedenle korozyon bir sorun değildir.

Ayrıca, korkuluk tabanının etrafında doğru drenaj olduğundan emin olun. Su hasarı, güverte çevresinde çürümenin bağlantıyı sonlandırmasına ve tüm korkuluk sisteminin zayıf ve güvensiz olmasına neden olabilir.

Balkon zemini ve alttaki su geçirmez membranı korumayı da unutmayın. İster zeminde ister kapalı olsun, bu bileşenleri düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bunun nedeni, uygun muayene ve bakım olmadan, zarın içinde çatlaklar ve delikler gelişebilmesidir.

Buna karşılık, bu, güverte veya balkonunuzun yapısal güvenliğini ve bütünlüğünü tehlikeye atabilir. Özellikle yüksek katlı bir binada yaşıyorsanız veya çalışıyorsanız, bunu düşünmek korkutucu olabilir.

Temizlik

Cam panelleri arada sırada su ve bulaşık deterjanı ile temizleyin. Bunu yapmak için herhangi bir cam temizleme ürünü de kullanabilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir başka yararlı DIY çözümü sirke ve sudur. Bu asidik çözelti camı temizlemek ve küf veya mikropları öldürmek için harikalar yaratır.Su lekeleri sizi rahatsız ediyorsa, herhangi bir yağıştan sonra hafif bir silecek kullanarak bu çizgilere kolayca bakabilirsiniz.

Sonuçta, bir cam balkon korkuluk sistemi çok çeşitli durumlara uyabilecek mükemmel bir seçenektir. Uygun fiyatlı, bakımı kolay ve herhangi bir mülke zarif ve sofistike bir unsur ekler.

Evinize cam korkuluk takmayı düşünüyorsanız, paranızın karşılığını verebilecek deneyimli profesyoneller ile çalışmak her zaman iyi bir fikirdir. Bu konuda Uzman Deposu ’nun Cam Balkon sayfasından hizmet alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir