Çini Seramik Uygulamasının Evimize Kattığı 4 Farklı Tarz

Paylaş:

Çini Seramik, görünüşte sonsuz bir ürün ve stil seçenekleri ile geniş ve muhteşemdir. Çini seramik döşeme ve duvar ürünleri çok çeşitli doku, desen ve ebatlarda sunulmaktadır. Bir dizi harç ve sır seçeneği ile birleştirildiğinde, hemen hemen her ev tarzında herhangi bir oda için önemli tasarım seçenekleri sunarlar. Amaç, zemin kaplama bütçenize uyan estetik, stil ve performansın en iyi kombinasyonunun ne olduğunu bilmektir.

Evinizde Çini Zemin Stillerini Birleştirmek İçin İpuçları

Evinize çeşitli döşeme stilleri yüklemek, alanınıza doku ve boyut katacak değerli bir yatırımdır. Karo diğer döşeme malzemeleriyle harmanlanabilse de, çeşitli karo türlerinin karıştırılması birçok benzersiz fayda sağlar. İster seramik, taş, beton veya ahşap görünümlü karo olsun, karıştırmak istediğiniz türlerin sayısı evinizin stiline ve boyutuna bağlı olacaktır. Evinize birden fazla çini seramik döşeme eklemek için, önce nasıl uyumlu bir şekilde başarılabileceğini tartışalım. İşte tasarımınıza başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

Açık Konseptli veya Küçük Evlerde Süreklilik Sağlamak

Küçük veya açık konseptli bir evde, mobilya grupları genellikle ana yaşam alanlarını birbirinden ayırır. Açıklık boyunca bir tür döşemenin döşenmesi, uyumlu bir görsel akış yaratır. Alanda mutfağa bitişik bir kahvaltı köşesi gibi özel bir bölüm varsa, bu alanları çok fazla kontrast oluşturmadan tanımlamak için farklı boyutlarda aynı çini seramik karoyu kullanmayı düşünün. Görsel tutarlılık, genişliğin bağlı görünmesini sağlayarak evinizin kare çekimlerini en üst düzeye çıkarır. Ancak, döşeme kararları sadece tekdüzeliğe odaklanmamalıdır; pratik olmayı da hedeflemek önemlidir.  

Pratik Zemin Seçimlerini Tercih Edin

Döşemeyi seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta odanın amacı ve döşemenin karşılaşacağı zorluklardır.

Örneğin, döşeme stili bir şömine, kanepe ve deri sandalye ile kombine edilmeli mi? Döşemenin hareketli yemek sandalyelerinden çizilmelere karşı direnmesi gerekecek mi? Zemine dökülmeler için su geçirmez mi yoksa yağmur botları için kaymaya karşı dayanıklı mı olmalı?

Evinizde açık renkli çini seramik tercih ederseniz, giriş yolu gibi kir toplaması muhtemel alanlarda pratik olmayabilir. Daha büyük evler için, bu alan görsel ilgi eklemek için cesur, zıt bir renge sahip olabilir. Daha küçük evler veya açık oda planları için, aynı işlevselliği karanlık bir gölgede kullanarak evinize son derece işlevsel kalırken uyumlu bir görünüm verin.

Çoğu zaman, evinizdeki her alanın kendine özgü bir ambiyansı olacaktır. Hayalinizdeki ev tasarımınız davetkar bir oturma odası, bozulmamış mutfak, zarif yemek odası ve rahat yatak odaları tasarlayabilir. Her oda için zemin, odanın karakterini ve ruh halini mükemmel bir şekilde iletirken, tüm ev için birleşik bir görsel efekt sağlar. Döşeme renkleri kolayca karıştığında, göz odadan odaya kesintisiz olarak geçer. Bu, aynı renk ailesi içinde farklı zemin kaplama malzemeleri seçilerek kolayca gerçekleştirilir.

Renk düzeninizden bağımsız olarak, davetkar oturma odanız için çini bir seramik döşeme kullanmak istiyorsanız kullandığınız mobilyalara ya da halılara göre seçim yapmayı tercih edin. Çini seramikler evleri özelleştirirken aynı zamanda evinizin değerlenmesini de sağlar.  Eğer siz evinizde farklı zemin döşemeleri kullanıyor olsanız bile şunu unutmayın iyi bir işçilik sayesinde, pürüzsüz oda geçişleri yapılmasını sağlayabilir ve evinize daha geniş bir his verebilirsiniz. Çini seramik ile ister yer döşemesi olsun, ister duvar döşemesi olsun iyi bir usta bulmak önemlidir.  Seramik fayans ustaları fiyatları farklılıklar gösterse de uzmandeposu.com size en iyi ustaları bulma konusunda yardımcı olmak için kurulmuş bir sitedir. Sitede istediğiniz her konunun uzmanını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Banyo ve Mutfaklarda Çini Seramik Kullanımı

Banyolar ve mutfaklar az gibi görünse de aslında çok fazla vakit geçirilen mekanlardır. Banyolarda geçirdiğimiz zaman sadece anlık değil, keyif yapılan ve kendimizi iyi hissetmeye hazırlanma yerleridir. Görünüm bu yüzden de çok önemlidir. Banyolarda çini seramik kullanımı, küçük mekanı ferah göstermeye ve banyoda geçirdiğiniz zamanınızı hoş görünümle tamamlamanızı sağlar. Aynı zamanda  temizlenmesinin de kolay olması dolayısıyla tercih edilebilir.

Mutfaklarda çini seramik kullanımı ise ister beyaz fayans arasına tek hat olarak kullanılsın ya da tamamen çini seramik kullanılsın her zaman mutfağınızı özelleştirecektir. Bu da vaktinizin uzun bir bölümünü geçirdiğiniz mutfaklarda size huzur verecektir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir