Çocuk Bakıcınızı Neye Göre Seçmelisiniz

Paylaş:

Aileniz için güvenilir bir çocuk bakıcısı bulmak istiyorsanız seçim yaparken bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Bunun oldukça kritik bir seçim olduğunu biliyoruz. Çocuk bakıcısı neye göre seçilir konusunda güvenebileceğiniz ipuçlarını bir araya getirdik. Çocuk bakıcısı seçerken Uzman Deposu’ndaki profesyonellere güvenebilirsiniz.

Bebek ve çocuk bakımı konusunda uzmanlarla çalışılması gerektiğinin farkında olarak size her zaman en iyiyi sunmak için çalışıyoruz. Teklif aldığınız bakıcılar arasından seçim yaparken şu yolu izlemek en iyi bakıcıyı bulmak için size yardımcı olacaktır:

Mülakat Soruları Sorun

Her bakıcıya soracağınız bir mülakat soru listeniz oldun. Kendi ailenizin ihtiyaçlarına, çocuklarınızın ihtiyaçlarına göre bu soruları hazırlayın. Örneğin; yağmurlu bir günde çocuğumla parkta olsan ne yapardın gibi yaratıcı sorular sorabilirsiniz.

Referanslarını Kontrol Edin

Çocuk bakıcısı seçerken ilk yapmanız gereken şey referanslarına bakmak olmalıdır. Bakıcı referans olarak hangi aileleri göstermişse onlarla görüşebilirsiniz. Bakıcı hakkında en doğru izlenimleri size onlar verecektir.

Çocuğunuzla Bakıcıyı Test Edin

Bakıcının çocuğunuzla etkileşimde olduğu bir zaman planlayın. Bu zamanı dışarıdan izleyin. Çocukla iletişimi nasıl çocuğunuzu anlıyor mu bakın. Bir nevi deneme sürüşü gibi bir şey. Bakıcı ve çocuk arasındaki iletişimi test edeceksiniz.

Çok Yönlü Özelliklere Öncelik Verin

Öğretmenlik eğitimi almış bir bakıcı çocuğunuz için daha faydalı olabilir. Yüzme bilen bir bakıcı yazın çocuğunuz havuzdayken güvende hissetmenizi sağlar. Çok yönlü özellikleri olan bir bakıcı tercih ederek rahat edebilirsiniz.

İç güdülerinize Kulak Verin

Eğitim, referanslar birçok şey iyi olabilir. Ama siz bir annesiniz ve içgüdülerinize de güvenmelisiniz. Bakıcıyla sizin de çok iyi anlaşmanız gerekir. Hem çocuğunuzun hem de sizin iyi anlaştığı bir bakıcı seçmelisiniz. Bakıcıyla yan yana olduğunuzda iyi hissetmelisiniz.

Yaşça sizden büyük bakıcınız olabilir ya da sizden küçük bir bakıcı işe almış olabilirsiniz. Hem yaşça büyük hem de küçük bakıcılarınızla çatışma yaşamanız kaçınılmazdır. Orantısızlaşana kadar sorunları görmezden gelmek yerine hemen ele alın. Bazı sorunlar hızlı bir şekilde çözülebilir; diğerleri daha fazla tartışma gerektirebilir. Çatışma ne olursa olsun, bakıcıya saygılı davranın, ancak konuşmaktan korkmayın. Zor bir konuyu açarken bakıcının görüşünü sorun ve onu dinleyin. Ebeveyn olarak, evde bir bakıcıyla son sözünüz var, ancak bakıcının duyulduğunu bildiği takdirde işbirliğini açma olasılığı daha yüksektir. Örneğin, yatmayı kolaylaştırmak için daha erken bir şekerleme zamanı talep etmek yerine, bakıcıya bebeğinizin programını nasıl ayarlayacağı konusunda fikirleri olup olmadığını sorun, böylece akşamları çok fazla sorun yaşamadan çocuğunuzu uyutabilirsiniz.

Değişime açık olun

Belirli bir kişiyle veya durumla evli değilsiniz ve işler yolunda gitmezse, her zaman geçiş yapabilirsiniz. Evet, bebeğiniz için tutarlılık istiyorsunuz, ancak bu, düzenlemeleri değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Bebekler dayanıklıdır; yeni bakıcılarıyla olumlu bir deneyim yaşadıkları sürece iyi olacaklardır.

Çalışma saatleriniz ne olursa olsun, hala çocuğunuzun temel bakıcısısınız – hayatındaki en tutarlı sevgi ve destek kaynağı sizsiniz. Bakımınız ve rehberliğiniz altında, iyi seçilmiş bakıcılarınızın yardımıyla bebeğiniz gelişecek ve mutlu, sağlıklı bir çocuk haline gelecektir.

Diğer ebeveynlerden veya güvenilir kaynaklardan gelen ağızdan ağıza yönlendirmeler önemli olsa da, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını değerlendirmek için kendinizin de kontrol etmesi gerekir. Tabii ki, ister kendi evinizin ister bakıcınızın evi olsun, herhangi bir çocuk bakım ortamı temiz tutulmalı, çocuklara karşı korunmalı ve yaşa uygun sağlam kitaplar ve oyuncaklar ile iyi stoklanmalıdır. Bu düzeni de evinizde bakıcı hizmeti alıyorsanız, bakıcınızın düzeni de sağlaması gerektiğini unutmayın.

Mümkünse, bakıcınızın çocuğunuzla veya çocuklarla nasıl etkileşime girdiğini ve rutinin ne olduğunu anlamak için günün farklı saatlerinde evinize dönerek kontrol etmeye çalışın. Çünkü en azından bu ani ziyaretler ile çocuğunuzun güvenli ellerde olup olmadığına kendiniz şahit olabilirsiniz. Güvenin çok önemli olduğu günümüzde çocuklar konu olduğunda daha dikkatli olmak önemlidir.

Güvenilir Çocuk Bakıcısını Nasıl Bulabilirim?

Uzman Deposunda yer alan çocuk bakıcıları tamamen güvenilirdir. Referanslarıyla eğitimleriyle aradığınız standartları karşılarlar. Uzman Deposu’nda akıllı arama yoluyla istediğiniz standartlardaki bakıcılarla görüşebilirsiniz. Gece kalmasını istediğiniz bakıcı ya da kendi evinde çocuk bakan bakıcı gibi spesifik aramalar da yapabilirsiniz. Güvenilir bakıcılar arasından aklınıza en çok yatan ve en iyi fiyat teklifini veren bakıcıyı tercih edebilirsiniz. Sitemizdeki bakıcı yorumlarına bakarak da en iyi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Çocuklarınızın bakımı yanı sıra uzman pedagog ya da yüzme veya müzik dersi gibi özel dersler konusunda da sitemizde en iyi uzmanlara uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Çocuklarınızın ruhsal ve fiziksel gelişiminden uzmanlardan destek alabilirsiniz. Uzman Deposu olarak size ihtiyacınız olan uzmanları sunmak için çalışıyoruz.

Çocuk Bakıcınızı Neye Göre Seçmelisiniz

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir