Çocuk Bakıcınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Altın Öneri

Paylaş:

Dünyada en değerli varlığınız çocuklarınızı bir başkasına emanet ederek çalışmaya gitmek aklınızın yarısının evde kalmasına neden olur. Günümüzde bir çocuk bakıcısı özellikle iyi ve kalifiye bir İstanbul çocuk bakıcısı, dadı veya bebek bakıcısı bulmak herkesin korkulu rüyası olsa da iyi bir araştırma, doğru kararlar ve iç sesiniz size en iyisini bulmanıza yardımcı olabilir. Bir dadı / çocuk bakıcısı bulmak üzere çıktığınız bu yolda bizlerde sizleri düşünerek çocuk bakıcınızı seçerken dikkat etmeniz gereken 10 Altın öneriyi derledik.

1. İpucu: Önce Aile

Mümkünse, tanıdığınız ve güvendiğiniz birini edinin. Burada akla başta büyük anne ve dedeler geliyor. Sizi veya kocanızı iyi yetiştirmeyi başardılarsa, fiziksel olarak yetenekli olduklarını varsayarak çocuklarınız için de aynısını yapabilmeliler. Bununla birlikte, onlara ödeme yapmanız, onlara bir miktar vermeniz veya hiçbir şey vermemeniz (para önererek bile hakaret etmeniz durumunda), kasıtlı olarak yaptığınız için bu potansiyel olarak hassas bir durum olabilir. Sonra aile üyelerinizin, çocuklarınızı günlük olarak göndererek onlardan yararlandığınızı düşünmesi korkusu var. Ayrıca, çocuğunuzu her geç aldığınızda, suçluluk ve annenizin veya kayınvalidenizin başa çıkmanız gereken asık yüzü vardır. Önce size danışmadan da kararlar alabilirler. Artıları var ama eksileri de var ve bu, anneniz / kayınvalideniz ile ilişkinizi potansiyel olarak etkileyebilir.

2. İpucu: Bir Öneri Alın

Bir aile üyesi veya akraba bulamıyorsanız ve dışarıdan birini tutmanız gerekiyorsa, her zaman bir öneriyle gidin. Çocuğunuzdan birkaç yaş büyük çocukları olan aile ve arkadaşlar, birini tavsiye etmek için en iyi konumda olacaktır. Çocukları terbiyeli görünen ailenize ve arkadaşlarınıza sorun.

3. İpucu: Potansiyel Dadı / Çocuk akıcısını kontrol edin

Onu işe almadan önce, evini veya işyerini sürpriz bir şekilde ziyaret edin (şu anda başka bir yerde çalışıyorsa ve mevcut işverenini tanıyorsanız). Diğer çocukların onun etrafında nasıl davrandığını ve onlara nasıl davrandığını görün. Yapabiliyorsanız, oradaki diğer çocukların ebeveynleriyle konuşun, böylece onun çocuk bakımı tarzı hakkında olabildiğince fazla bilgi edinebilirsiniz. Potansiyel dadınızın / çocuk bakıcınızın iş için çok yaşlı veya çok genç olup olmadığını değerlendirin – yeterince sorumlu mu; çocuğunuzun beslenme zamanlarını ve ilaçlarını hatırlayacak mı?

4. İpucu: Fiyattan Çok Kaliteye Önem Verin

Evet, zor zamanlar ama iyi bir dadı bulmak, denenmemiş ve güvenilmez olan ucuz bir dadıdan çok daha iyidir.

5. İpucu: Mülakat Yapmadan Karar Vermeyin

Potansiyel dadınız / çocuk bakıcınızla sohbet edin. Geçmişini, bunu ne kadar süredir yaptığını ve çocuğunuzu nasıl eğlendirmeyi planladığını öğrenin. Yiyecek, süt ve oyuncaklar hakkında soru sorduğunuzdan emin olun. Kendi evinde çocuk bakacak ise evde yardım edecek başka insanlar olup olmadığını ve aniden dışarı çıkması gerekirse ne olacağını öğrenin, çocuğunuzu yanına alacak mı? toplu taşıma ile seyahat edecekler mi; Çocuk oto koltuğu var mı yoksa çocuğunuzu bıraktığınızda sizinkini ona vermeniz gerekecek mi? Yeni yürümeye başlayan bir çocuğunuz varsa, çocuğunuzu da getirin ve nasıl etkileşimde bulunduklarını izleyin.

6. İpucu: Çalışma Saatleri ve Hafta Sonlarını Tartışın

Çalışma saatlerinin ne olduğunu ve günlük programınıza uyup uymayacağını öğrenmeniz gerekir. Geç kalırsanız ne olacağını ve hafta sonları için politikasını sormayı unutmayın (sadece bir hafta sonu çalışmanız gerekirse diye). Ayrıca izin almaya ihtiyacı olup olmadığını ve okul tatilleri için politikasını öğrenin. Bazı dadı / çocuk bakıcıları her yıl birkaç hafta izin alır. Gerekirse yıllık izninizi planlayabilmek için önceden bilmeniz gerekir.

7. İpucu: Dadınızın / Bakıcınızın Karakterini Değerlendirin.

Onunla sohbet ederken, onun karakteri hakkında bir fikir edin. Bazı dadılar o kadar tecrübeli ve kendi yollarında takılıp kalmış olabilirler ki talimatlarınıza hiç aldırış etmezler. Özellikle genç ve yeni bir anne iseniz, daha iyi bildiklerini varsayarlar. Diğer taraftan, çocuğunuza fayda sağlayabilecek geri bildirim ve öneriler sunmadan söylediğiniz her şeye uyan bir çocuk bakıcısı da istemezsiniz.

8. İpucu: Kaç Çocuk Var?

Eğer haftada birkaç gün çocuk bakıcısı hizmeti alacaksanız potansiyel dadınızın / çocuk bakıcınızın hali hazırda bakımında kaç çocuğu olduğunu kontrol edin. Bir tanesini daha kaldırabileceğine gerçekten inanıyor musunuz? Onun bakımındaki diğer çocuklara bakın; oyun saatinde veya öğle yemeğinde ziyaret edin. Diğer çocukların nasıl etkileşim kurduğunu, oynadığını ve yemek yediğini gözlemleyin. Çocuğunuz bu ortamda diğer çocuklarla birlikte güvende olacak mı? Diğer çocuklar çok kabaysa, yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

9. İpucu: Acil Durumlar

Potansiyel dadınıza / çocuk bakıcınıza acil bir durumla nasıl başa çıkmayı planladığını sorun. Çocuğunuz nefes alamıyorsa ne yapacağı konusunda herhangi bir eğitim / bilgi ile donatılmış mı? Evet, biliyoruz, pek çok dadı / bakıcı böyle bir eğitim / bilgiye sahip değil. Ancak, cevap verebilen, aklı başında görünen, eski bir hemşire / ebe olan ve çocuğunuzu hemen kliniğe / hastaneye götürecek arabası olan biri, sizi arayarak bekleyen birinden her zaman daha iyidir. Bu özel dadı / çocuk bakıcısı biraz bilgi ve deneyime sahip gibi görünüyorsa ve öğrenmeye istekliyse, onu çocuk / bebek ilk yardım kursuna göndermeyi düşünün ve o seansta onunla oturun. Ona bu soruları sormaktan utanmayın ve hatta ikinizin de ilk yardım eğitimine gitmenizi önerin. Dadınız / çocuk bakıcınız ilk yardım hakkında daha fazla bilgi edinmekten mutlu olabilir.

10.İpucu: İçgüdülerinizle Hareket Edin

Çocuğunuzu en iyi siz tanıyorsunuz ve onun nasıl yetiştirilmesini istediğinizi biliyorsunuz. Dadıdan / çocuk bakıcısından herhangi bir nedenle rahatsızlık duyuyorsanız – diğer çocuklar çok kabadayı, yerler dağınık, hijyenden yoksun, çok fazla kedisi var ise başka bir dadı / bebek bakıcısı bulun. Biraz daha uzun sürebilir ama en azından ofisinizde oturup çocuğunuz için endişelenmeyeceksiniz.

Bu sizin çocuğunuz, çocuğunuza bakması için birini işe almadan önce, ihtiyacınız olduğu kadar önlem alın ve her şeyi kontrol edin. Kimsenin sizi “telaşlı” veya “zor” olarak adlandırarak güvenli olma girişiminizi kandırmasına izin vermeyin. Bu sizin kıymetli bebeğin ve istediğin kadar temkinli olmaya hakkınız var. Eğer sizde çocuk bakıcısı, dadı ya da bebek bakıcısı arayışındaysanız sitemiz üzerinden  İşinde Uzman Çocuk ve Bebek Bakıcılarına Ulaşıp Fiyat Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir