Dış Çekim Fotoğraf Mekanı Belirlemenin 6 Püf Noktası

Paylaş:

Açık hava düğünleri harika fotoğraflar çekmek için mükemmel bir şans gibidir. Sonuçta, loş ışıklı bir kapalı mekanda çekim yapmaktan kaynaklanan bulanıklık ve yüksek ISO’lardan endişelenmenize gerek yoktur. Ancak açık hava düğün fotoğrafçılığı kendi zorlukları ile birlikte gelir. Bunlar düzensiz aydınlatma, parlak güneş, karanlık gölgeler ve elbette hava durumunu içerir.

Önümüzdeki planlamadan farklı zorlukları tahmin etmeye kadar, bu 10 dış çekim fotoğrafçısı ipuçları açık hava etkinliklerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Açık hava düğününde harika fotoğraflar çekmek büyük günden çok önce hatta aylar önce başlar. Bir Dış çekim fotoğrafçısı gelin ve damat ile düğün öncesi görüşmelerde, en iyi ışık için tören hazırlığı konusunda tavsiyelerde bulunur. Ancak, açık hava fotoğrafları için en iyi şekilde çalışacak günün veya yerin zamanında tavsiyelerde bulunmakta da yardımcı olur.

Gelin ve damadın öğlenlerin dışarıda fotoğraf çekmenin en kötü zamanı olduğunu bilmelerini sağlayın. Günün ilerleyen saatlerinde çekim yapmak genellikle daha idealdir.

Ancak, dış mekan düğünü tam gölgede ise zaman çizelgesi daha esnek olabilir. Gün batımından önce tüm resmi fotoğrafları çekmek için yeterli ışığa sahip olduğunuzdan emin olun.

Nerede ve ne zaman törenlerinin yapılacağına karar vermek çiftin elindedir. Bir dış çekim fotoğrafçısı olarak gelin ve damada zaman çizelgesi tamamlanmadan önce ipuçları ve öngörüler sunmak büyük bir fark yaratabilir. Ancak planlama sürecinde fikir sunun, böylece çift günlerini planlarken bilinçli bir karar verebilir.

Hava Koşulları ve Düğünler

Açık hava düğünleri altın ışıkla muhteşem törenler olabilir. Ya da soğuk, yağmurlu ve son dakikada bir çadırın içine taşınabilirler. Fotoğrafçı olarak, öğeler için hazırlıklı olmalısınız. Sıcak kalmak ve engebeli arazide giyilebilecek ayakkabı giymek için ekstra katmanlar paketleyin. Güneş kremi böcek spreyi üzerinde tutmak da harika bir fikirdir. Yağmur için hazırlanmak çok önemli. Panço ve kamera yağmurluğu çantanızda fazla yer kaplamaz. Ancak yağmurlu bir düğün gününde cankurtaran olabilirler. Birçok düğün fotoğrafçısı, tüm düğün partisiyle açık havada çekim yapmak için yeterli şemsiyeye bile yatırım yapar.

Kış düğünleri için, daha soğuk hava durumları için önceden plan yapın. Soğuk, pilleri çok daha hızlı tüketir. Bir yaz düğününde hiç yedek pil kullanmamış olsanız bile, kış düğünü resepsiyon başlamadan önce bu pili tüketebilir.

Kötü Aydınlatmayı Dengelemek için Dolgu Flaşını Kullanın

Tören başlamadan önce ışığın nereden geldiğine dikkat edin. En iyi ışığı yakalamak için en iyi yerleri bulun. Açık hava düğünleriyle ilgili en güzel şeylerden biri, fotoğrafçının dolaşmak için biraz daha özgür olmasıdır. Hem anları yakalayacak hem de en iyi ışığı sağlayacak açılara bakın.

Tören başlamadan önce zor aydınlatmayı bulun, böylece nasıl başa çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Örneğin, koridorda güneş bölümleri ve gölge bölümleri var mı?

Gelin gölgede iken koridor çekimlerini zamanlamak isteyebilirsiniz. Ya da en azından pozlama ayarlarını güneşten gölgeye ayarlamaya hazır olun.

Flaş genellikle açık hava düğünleri için iç mekan düğünleri kadar önemlidir. Düğün gölgede, bulutlu bir günde veya altın saatte ise, flaş gerekli değildir.

Ancak güneşli bir günde veya gün ortasına doğru çekim yaparken, flaş kullanmak kötü ışıklandırma tarafından oluşturulan göz altı gölgelerini doldurabilir. Veya arka aydınlatma ile çalışırken daha dengeli bir görüntü oluşturabilir.

Ortam ışığına uyum sağlamak için flaşın nasıl kullanılacağını ve değiştirileceğini anlamak dış mekan ve düğün fotoğrafçılığı için önemli bir beceridir. Bazı düğün günlerinin hiç bir flaşa ihtiyacı olmayabilir, diğerleri sadece basit bir dolgu flaşı eklenerek geliştirilecektir.

Atmosferi ve Konumu Göstermek İçin Geniş Çekim Yapın

Açık hava düğün mekanları bu yeminler için güzel arka plan olma eğilimindedir. O güzelliği yakaladığınızdan emin olun. Tüm mekanı yakalamak için geniş açılı bir lens kullanın. Detaylara yakından bakıldığında, görüntüler çiftin gününün daha iyi bir hikayesini anlatacaktır.

Duvarların sınırları olmadan, tüm tören sahnesini tek seferde yakalamak için yaratıcı yollar arayın. Yakındaki bir binadaki balkon kuş bakışı görünebilir. Veya yedekleme tüm ihtişamıyla sahneyi gösterebilir.

Polarize Filtre kullanın

Açık hava düğün fotoğrafçıları, polarize bir filtre kullanmak gibi manzara fotoğrafçılarından birkaç numara öğrenebilir.

Polarize filtreler yansıtıcı ışığı kontrol eder. Sudan yansımalar gibi temiz efektler yaratmanın yanı sıra, bu ucuz aksesuarlar gökyüzünün patlamasına da yardımcı olacaktır. Polarize edici bir filtreyle, gökyüzü onsuzdan daha mavi görünür. Yeşillikler bile bazen daha fazla patlayabilir.

Polarizörler ışığı kestiğinden, günün sonunda veya içeride kullanmak istemezsiniz. Ancak bu basit aksesuar, açık hava düğününde gökyüzünü çok daha dramatik hale getirebilir.

Törenin yerini değiştiremeseniz de (planlama sürecinde ipuçları ve öngörü sunmanın yanı sıra) formlar daha esnektir. Günün formel kısmına gelince, ışığa öncelik verin. Gölgeli bir alan arayın veya günün ilerleyen saatlerinde güneşin arkadan aydınlattığı bir yer arayın.

Yaratıcı Fotoğraflar için Çiftin Gece Portrelerini Çekin

Açık hava düğün fotoğraflarının çoğu gün boyunca ve iyi bir nedenle yakalanır. Harika çekimler yapmak için en kolay zamandır. Gece fotoğrafçılığı için, kamera dışı flaş veya video ışığı istersiniz. Her ikisi de iyi çalışır. Video ışıkları o kadar güçlü olmasa da kameranın karanlıkta otomatik odaklanmasına yardımcı olacaklar.

Sadece konuyu aydınlatmanın yanı sıra, arka planda ışıklar arayın, aksi takdirde siyah bir arka plan üzerinde çiftle karşılaşırsınız.

Çevredeki sahnede ışık arayın. Bunlar arka plana ilgi katmak için mekandan gelen ışıklar, şehir silüetinden gelen ışıklar veya dize ışıkları olabilir.

Düğün Gününün Hikayesini Anlatmak İçin Yağmurlu Fotoğraflar Çekin

Peki ya yağmur yağarsa? Yağmur, özellikle açık hava düğünleri için gelinler ve damatlar için büyük bir endişe kaynağıdır.

Çift, konukları kuru tutmak için tören için alternatif bir yer planlamalıdır. Ancak yağmurlu bir düğün günü, fotoğrafların yüzde 100’ünün içeride çekildiği anlamına gelmez.

Doğru hazırlık ile yağmurdaki düğün resimleri günün hikayesini anlatır. Ve genellikle geleneksel düğün çekimlerinden bile daha yaratıcıdırlar.

İlk olarak, yağmurdaki açık hava fotoğraflarının hala bir seçenek olup olmadığını görmek için çiftle görüşün. İkincisi, eşyalarınızı kuru tutmaya ve düğünün geri kalanında çalışmaya hazır olduğunuzdan emin olun!

Gelin partisini mümkün olduğunca kuru tutmanın bir yolunu bulun. Herkesin kuru kalmasına yardımcı olmak için geniş bir pavyona veya diğer kapalı alanlara sahip formüller için yedek bir konum arayın.

Son olarak, yağmuru fotoğrafta olumsuz değil, olumlu bir özellik haline getirin. Çiftin arkasına bir kamera dışı flaş yerleştirirseniz ve yüksek bir deklanşör hızı kullanırsanız, bu yağmur damlaları parlar.

Yağmurlu düğünler de çekimde kullanılacak yansımaları aramak için harika fırsatlardır.

Sonuç

Başarılı dış mekan düğün fotoğrafçılığının anahtarı, onlarla birlikte gelen farklı zorlukların en iyi nasıl çözüleceğine dair biraz anlayışla hazırlanan bir hazırlıktır.

Müşterilerinizi, kendinizi ve ekipmanınızı hazırlayarak ve kamera ayarlarını ve aydınlatmasını en iyi nasıl ayarlayacağınızı anlayarak, gelin ve damat için çarpıcı, unutulmaz görüntüler yakalayabilirsiniz. Sitemizden En İyi Dış Çekim Fotoğrafçılarına hemen ulaşabilir, fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir