Düğün Hazırlıklarınızda Gözden Kaçırmamanız Gereken 6 Önemli Faktör

Paylaş:

Bir genç kızın ve genç erkeğin hayatlarındaki en önemli günlerinden biri de düğünlerdir. Düğün zamanına gelene kadar neredeyse yüzlerce detay ve yapılması gerekenler var. Düğün organizasyonu yapmak, aslında uzmanlık gerektiren bir iştir ve düğün sahiplerinden çok organizasyonu profesyonel ellere teslim etmek en iyisidir. Çünkü onlarca detay o heyecan ve koşuşturma içinde unutulabilir. Profesyonel bir çalışmayla yapılan düğün organizasyonları bu riski ortadan kaldırmaktadır.

Eğer siz evlenmek üzereyseniz ve mekan turları ve pasta tadımları arasında, düğün planlaması sırasında küçük şeyleri unutmak kolaydır, ancak stres yapmayın, sizi onlardan kurtarmanın en iyi yolu düğün organizasyon firmalarıdır. Yaratıcı bir ziyaretçi defteri fikrine veya gerçekten harika bir çıkış stratejisine ihtiyacınız olabilir. Hangi kutuları işaretlemeniz gerekiyorsa, en çok planlanan planlama ayrıntıları için ipuçları ve püf noktalarından ilham alın.

Yol Tarifleri ve Tabelaları Unutmayın

Nedeni: Misafirlerinizin otoyol çıkışı veya düğün yerinin otoparkı arasında kaybolmasını istemezsiniz. Nasıl yapılır: İlk olarak, konukların tam olarak nereye gittiklerini bilmeleri için bir harita ekleyin veya düğün web sitenize Google Haritalar’a bir bağlantı ekleyin. Bir koruma olarak, programlarınızda veya davetlerinizde tören alanından resepsiyon alanına bir harita eklemeyi düşünün. Gün boyunca, her düğün mekanı (tören, kokteyl saati ve resepsiyon) için konukları nereye gideceklerine yönlendiren tabelalar oluşturun.

Unutulmaz Bir Giriş Oluşturun

Nedeni: Nerede evlendiğiniz önemli değil, ilk izlenimler hem tören hem de resepsiyon alanı için esastır. Her ikisi için de kişiselleştirilmiş bir giriş yolu, sitenizi daha misafirperver hale getirecek ve misafirlerin kendilerini hemen evde hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Nasıl Yapılır: Açık hava düğününüz varsa, kapı çerçevelerinin etrafına okaliptüs çelenkleri veya çevredeki ağaçlara cam fenerler asın. Bir balo salonu için, çiçekçinizin bolca yüksekliğe sahip bir eskort kart masası düzenlemesi yapmasını sağlayın, böylece konukların gördüğü ilk şey budur. Rustik bir olay, yolları kaplayan tonlarca fener gerektirir. Ve çiçek kemerleri her zaman çarpıcıdır.

Davetli Ziyaretçi Defteri

Nedeni: Herkesin oturum açmasını sağlayacak kadar cazip bir konuk defteri yapmak için birkaç kalem hazırlamaktan daha fazlası gerekir. Hüner, yaratıcılığınızı göstermek ve eğlenceli, etkileşimli bir etkinlik haline getirmektir.

Nasıl yapılır: Polaroid kamera sağlayarak konuklardan bir karalama defterine katkıda bulunmalarını isteyin: Bir selfie çekip fotoğrafı bir kitaba yerleştirip yanında imzalayabilirler. Veya her konuk, bir oyun parçasına (Jenga blokları gibi) tekrar tekrar kullanabileceğiniz bir tarih gecesi fikri, evlilik ipucu veya destek notu yazabilir.

Şık Menü Kartları

Nedeni: Düğün gününüzün kırtasiye malzemelerini tamamlamak ve imza defterinizle koordine etmek için tasarlanmış menü kartları, masa görüntünüze ekstra şık bir dokunuş katacaktır.

Nasıl yapılır: Menü kartları alımınız kadar resmi veya gayri resmi olabilir. Kesinlikle resmi bir resepsiyona uyacak şekilde yuvarlak menü kartlarını her şarj cihazının ortasına yerleştirin. Daha rahat bir düğün, menünün girişin yakınında kurulu bir kara tahtaya yazılmasını gerektirebilir. Çok dilli bir yemek sunmayı planlıyorsanız, konuklara mini menü kitapçıkları vermeyi düşünün. Yer kartı olarak da ikiye katlanabilirler. Minted ve Shutterfly gibi kırtasiye sahalarında seçim yapabileceğiniz tonlarca seçenek var.

Düğün Pastası Sunumu

Nedeni: Düğün pastası, çoğu misafirinizin fotoğraf çekmek için bir araya geleceği resepsiyon alanının ana odak noktasıdır. Ayrıca pasta kesen fotoğraflarınız için de ilgi odağı olacak, bu yüzden o sahneyi mükemmel bir şekilde ayarlamak isteyeceksiniz.

Nasıl yapılır: Pastadan uzak durmamak için dekoru masaya düşük tutarak pasta için mükemmel bir ortam yaratın. Masayı güzel bir ketenle giydirin, sonra küçük çiçek veya çay ışığı mumlarıyla süsleyin. Özel bir görünüm vermek için, pastanızı bir balo salonu düğünde olduğu gibi bir yükseltici üzerine yerleştirin.

Davetlilerinizin Rahatı İçin Doğru Koltukları Seçin

Nedeni: Doğru sandalyeler ve sandalye süslemeleri, sıkıcı bir zorunluluğu zarif ve rafine bir şeye dönüştürebilir.

Nasıl yapılır?: Sandalye süslemelerinizi düğün tarzınıza uygun hale getirin. Bir açık hava düğün için, plastik katlanır tür yerine ahşap sandalyeleri kullanmayı düşünün. Taze bir bükülme için, tek renkli olanlar yerine renkli, desenli sandalye minderleri alın. Ayrıca, kışlık bir düğün için minyatür bir çelenkle sandalye arkası süsleyerek veya bahar dönemi yaşıyorsanız koltukların her birine taze çiçek bağlayarak sandalyelerinizi yılın zamanına övgü ödemek için de kullanabilirsiniz.

Uzmandeposu.com ’da düğün organizasyon firmalarını çok kısa sürede ulaşabilir ve bütçenize uygun organizasyon firmasıyla çalışma şansına sahip olabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir