Düğün Mekanı Bulmanıza ve Seçmenize Yardımcı Olacak 11 İpucu

Paylaş:

Çocukluğunuzdan bu yana hayal etmiş olabilirsiniz ya da çevrimiçi olarak keşif yaparken mükemmel bir konuma rastlamış olabilirsiniz. Masalsı bir fantezi saraylarından bir Disney filminin hemen dışında ışık ve çelenklerle süslenmiş rustik ahırlara, yalınayak plaj törenlerine kadar, düğününüzü yapacağınız muhteşem mekanları bulmakta sıkıntı yoktur. Ancak sizin istekleriniz ve hayalleriniz önemlidir. Bir düğün mekanında ne arıyorsunuz? Düğün mekanında ne istemiyorsunuz? Bir düğün mekanı seçerken göz önünde bulundurulması gereken 11 ayrıntıyla olanakları daraltmaya yardımcı olalım.

1. Mekanın Gerçek Fotoğraflarına Göz Atın.

Online arama, düğün mekanlarını kontrol etmeyi çok daha kolay hale getirdi. Ancak mekanın fotoğraflarına bakarken yine de dikkatli olunması gerekiyor. Tabii ki, mekan mekanın en iyi görünmesini sağlayan fotoğraflar çekecektir. Bazen gerçeklik, dikkatle yaratılmış olan fantaziyle uyuşmaz. Ancak daha önce kendi gözlerinizle görmediyseniz, mekanın daha gerçekçi bir resmini görmeniz gerekir.

Düğün planlamacıları ve fotoğraf blogları, bir mekanın gerçek hayattaki fotoğraflarını kontrol etmek için mükemmel bir kaynak olabilir. Düğün fotoğrafçılarının fotoğraf çektiği doğrudur, ancak mekanı değil insanları görüntülemekle ilgilenirler. Çoğu zaman düğün planlamacıları veya fotoğrafçıları, alanın gerçekte nasıl göründüğü hakkında iyi bir fikir verebilecek bazı samimi çekimlere bile sahiptirler.

2. İncelemeler Ne Diyor?

İnternetin bir başka  artısı başkalarının bir mekanla ilgili deneyimleri hakkında söylediklerini görmeyi çok kolaylaştırmasıdır. Çevrimiçi incelemeler, bir tesisi incelerken önemli bir kaynaktır, ancak tek kaynağınız olmamalıdır.

Her şeyden önce, mekanı kullanan insanların istatistiksel olarak çok küçük bir yüzdesi aslında yorum yazmak için zaman ayırıyor. Bu durumda, incelemelere yakından bakmak önemlidir. Belirli bir derleme son derece dramatik veya muhtemelen küçük şeyleri orantılı olarak mı gösteriyor? İnceleme aşırı mı yoksa başka şekillerde aşırı süslenmiş mi (iyi veya kötü)? Bunlar, bir mekanda neyle karşılaşabileceğiniz konusunda size çok net bir fikir vermeyecek, garantisiz bir önyargı (veya abartılı mükemmellik) belirtileri olabilir. Müşteri deneyimleri hakkında genel bir fikir edinmek için birden fazla platformu veya forumu çevrimiçi kontrol edin. Mekanda bulunan ve onlarla birlikte çalışan gerçek insanlarla konuşun. Düğün planlamacıları, hazır yemek servisleri, arkadaşlar veya tanıdıklar size çok sayıda kaynaktan bilgi sahibi olmayı sağlar ve mekan hakkında iyi bir genel resmin anahtarıdır.

3. Sorgu e-postalarına veya mesajlarına yanıt.

Bir yeri ziyaret etmeden önce, biraz daha bilgi almak için e-posta göndermek veya bir tür mesaj bırakmak yaygındır. Yanıt veya eksikliği, müşteri hizmetlerine ne kadar dikkat ettikleri konusunda size bir ipucu verebilir. Telefonla geri dönmeleri veya e-postanızı cevaplamaları ne kadar sürdü? Yanıt verdiklerinde, sorularınıza tam olarak cevap verdiler mi yoksa standart bir form yanıtı mıydı Söylediklerinize gerçekten ne kadar dikkat ediyorlardı?

Mükemmel müşteri hizmetine sahip bir mekan, e-postanızı iyice okuyacak ve size sadece bir standart bir cevaptan daha fazlasını verecektir. Size ek bilgi verir veya takip soruları sorarlarsa daha da iyidir. Bir mekan sorgunuza kapsamlı veya zamanında yanıt vermezse, bu rezervasyonlar çifte rezervasyon yaptırdığı veya personelinin işletmenizle gerçekten ilgilenmediği anlamına gelebilir.

4.Sadece Görüntü İle Karar Vermeyin

Bir kitabı asla kapağına ve tüm klişelere göre yargılamamalısınız, ancak özellikle ilk izlenimler söz konusu olduğunda şeytanın ayrıntıda gizli olduğunu da unutmamalısınız. Mekanı ziyaretinizden önce veya sırasında bazı sorunları işaret edebilecek bazı önemli faktörler vardır.

Eğer mekanı ziyaret ediyorsanız personel nasıldı? Nerede konaklarlar ve sizinle çalışmaya istekliler mi? Söylediklerinizi dinliyorlar mı, yanıtlarını ve sunumlarını isteklerinize ve endişelerinize uyarlıyorlar mı? Vizyonunuzu hayata geçirmek için sizinle birlikte çalışacak bir mekan mı istiyorsunuz?

5. Aydınlatma nasıl?

Aydınlatma, listenizde dikkat edilmesi gereken ilk şey olmayabilir, ancak fotoğraflarınız üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Her ayrıntıyı doğru yapmak için çok çalışacaksınız ve bunun kötü ışıkta kaybolmasını istemiyorsunuz. Aydınlatma sorunları hakkında fotoğrafçınıza danışın. Ayrıca, mekanın herhangi bir ek aydınlatma paketi veya farklı bir çözüm sunup sunmadığını da öğrenebilirsiniz. Aydınlatma ekstraları sunmuyorlarsa, dış satıcı aydınlatması veya kendilerinin yapmaları halinde ne kadar tutabileceği hakkında tahminler alın.

6. Köşeleri ve Çatlakları Kontrol Edin

Mekanın ilk parıltısı, ihtişamı sizi büyüleyebilir ve ilk görüşte mekanla bir aşk yaşayabilirsiniz. Ancak daha yakından bakmaktan korkmayın. Mekanın bakımı aslında size çok şey söyleyebilir.

• Halılar kirli, yıpranmış, ciddi şekilde aşınmış mı?

• Tavanda lekeli görüntüler mi var?

• Kalıp veya küf belirtileri var mı?

• Duvarlarda çatlak veya delik var mı?

• Eşyalardan herhangi biri kırılmış veya ciddi şekilde aşınmış mı?

• Banyolar temiz ve hoş olmayan kokulardan arınmış mı?

• Köşelerde örümcek ağları var mı?

*Temiz olduğundan emin olmak için mutfak ve bar alanını da kontrol etmeyi istemekten korkmayın (örn. Yağlı mutfak zeminleri).

7. Mekan Sizi İfade Ediyor Mu?

Düğün mekanları tüm şekil, stil ve boyutlarda mevcuttur. İnternette o kadar çok farklı stil görebilirsiniz ki gözünüze çarpar ancak arayışınızı daraltmak zor olabilir. Bir mekan bulmada anahtar faktör, sizin ve amacınızın kişisel tarzıdır. Mekan “sizi” anlatıyor mu?

Mekanlara bakarken açık fikirli olmak da iyidir. İstediğinizi düşündüğünüz şey aslında istediğin şey olmayabilir. Vizyonlar ve gerçeklik her zaman eşleşmez, ancak birçok çift bir mekana girer ve başlangıçta akıllarına gelmemiş olsa bile doğru olanı bilirler.

8. Mekanın Kapasitesi

Bir tesis, bir oda için maksimum kapasiteye sahip olabilir, ancak bu mutlaka misafirleriniz için yeterli konforlu alana dönüşmez. Bir mekanı ziyaret ederken, konuklarınızın bir sardalya kutusunda paketlenmiş gibi hissettirmeden konuklarınıza uygun olup olmadığını kontrol edin.

9. Konum ve Erişilebilirlik

Arkadaşlarınız ve aileniz en mutlu gününüzü sizinle birlikte kutlamak ister, ancak oraya ulaşabilmeleri önemlidir. Bu özellikle bir hedef düğün ya da bir sürü şehirlerarası konuklar varsa doğrudur. Dikkate alınması gereken bazı sorular:

• Alan, özellikle parti bittikten sonra gece geç saatlerde kalabalık mı veya güvenli değil mi?

• Park etme durumu nedir?

• Mümkünse, toplu taşıma veya sürüş paylaşımı ile erişmek kolay mıdır?

• Bir çok misafir için mekan bulmak ya da ulaşmak zor mu?

• Törenin yapıldığı resepsiyona çok uzak mı?

• Şehir dışında kalan konuklar için mekana bağlı bir otel veya yakınlardaki uygun bir konaklama seçeneği var mı?

* Mekanın erişilebilir veya yaşlı akrabalar gibi özel ihtiyaçları olan veya fiziksel engelli olanlar için uygun olup olmadığını da düşünebilirsiniz.

10. Mekan Politikaları Sizin İçin Uygun Mu ve Esnek Mi?

Her düğün benzersiz olduğundan, mekan politikaları herkes için işe yaramayacaktır. Ne olduklarını ve bir sözleşme imzalamadan önce düğününüz için uygun olup olmadıklarını öğrenmek her zaman daha iyi bir fikirdir.

11.Mekan Destekleri

İster düğün olsun, ister nikah, ister nişan mekan bakarken en çok dikkat edilmesi gereken şey mekanın sizin için yapabilecekleridir. Çok istediğiniz bir süsleme tarzı ya da ağırlama şekli mekan da olmasa da sizlere sağlamaya çalışmaları önemli bir adımdır. Ya da ekstralarda size farklı jestleri varsa mutlaka değerlendirmelisiniz.

Kısacası bir düğün mekanı bulmanıza ve seçmenizde yardımcı olabilecek ipuçlarıyla sizlere yol gösterebildik mi bilmiyoruz ama uzmandeposu.com olarak en iyi düğün mekanlarına hemen Ulaşmanızı sağlayabiliriz. Sizlerde fazla zaman kaybetmeden fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir