Düğün Öncesi Sizi Rahatlatacak 8 Altın Öneri

Paylaş:

Düğün günü herkes için hayatınızın en özel günlerinden biridir. Bu yüzden herkes bu günün harika olmasını ister. Düğün gününün planlandığı gibi geçmesi için önceden hazırlıkların tamamlanması ve düğün sürecinin her iki taraf için de keyifli geçmesi gerekir. Oysa düğün öncesi hazırlıklar, olası anlaşmazlıklar ve bazen aileler çiftlerin düğün öncesi süreçte stresli günler yaşamasına neden olabilir. Peki, düğün stresi ile nasıl baş edilir? Biraz bilgi, anlayış ve yardımla düğün öncesi yaşayacağınız tüm sorunları ve stresi aşabileceksiniz! İşte düğünün stresiyle baş edebilmek için ihtiyacınız olan ipuçları …

1. Kendinizi sakinleştirmenin bir yolunu bulun

Herkes stresle farklı şekillerde baş edebilir. Bazı insanlar uzun bir yürüyüşe çıkar, bazıları sakinleşmek için sevdikleriyle konuşur. Bu nedenle, düğünden önce stresli olduğunuzu fark ettiğiniz tüm anlarda, kendinizi o ortamdan uzaklaştırarak kendinizi sakinleştirmenin bir yolunu bulun. Bu olabilir; güzel müzik dinlemek, eğlenceli bir film izlemek veya sahil boyunca uzun bir yürüyüş yapmak. Çünkü bunu yaptığınızda, söylediklerinizi öfkeyle kontrol edebilecek ve ilişkilerinize kalıcı olarak zarar vermemiş olacaksınız. Bunu yaptıktan sonra, problem olacağını düşündüğünüz sorunun aslında o kadar da önemli olmadığını ve çözülemeyecek hiçbir şeyin olmadığını göreceksiniz.

2. Ailenize karşı duyarlı ve kararlı olun

İster sizin ister eşinizin ailesi olsun, isteseniz de istemeseniz de onlar düğün hazırlıklarının bir parçası olacaklar, seçimleriniz konusunda sizi yönlendirmek isteyeceklerdir. Zaten heyecanlı ve gergin hissettiğiniz bu süreçte bunun stres yaratması oldukça doğaldır. Yapmanız gereken, ailenizin aslında kendi iyiliğiniz için çaba gösterdiğini ve size yardım etmek istediklerini unutmamaktır. Çünkü onlar da sizin kadar heyecanlı ve stresli. Bu nedenle, düğün öncesi hazırlık sürecine ailelerinizin de dahil olduğunu vurguluyorsanız, onlara nazik bir şekilde onların fikirlerinin önemli olduğunu ve ayrıntılarla kendiniz ilgilenmek istediğinizi söylemelisiniz. Net ve kararlı olduğunuzda sizi anlayacaklar.

3. Birbirinizi dinleyin ve diyaloğunuza dikkat edin

Kişi stresli olduğunda, ses tonu değişebilir ve yanlış kelimeleri seçebilir. Ama kimse yakın zamanda tanıştığı ve yakında ailesi olacak biriyle böyle bir diyaloğa girmek istemez. Bu nedenle, düğünden önce sakin kalmaya çalışın ve stresli hissettiğinizde kelime seçimlerinizi iki kez düşünün. Onları dinleyin, anlamaya çalışın ve mantıklı bir şekilde yorumlayın. Unutmayın, aileniz sizin için kötü bir şey dileyen son kişilerdir. Düğün salonu ya da gelinlik ile ilgili bir memnuniyetsizliğiniz mi var? İsteklerinizi ve beklentilerinizi söylemekten çekinmeyin.

4. Arkadaşlarınızdan yardım istemekten çekinmeyin

Arkadaşlarımız stresli anlarımızda en iyi ilaçtır. Durum ne olursa olsun, her zaman gülebilir, eğlenebilir ve arkadaşlarınızla rahatlayabilirsiniz. Bu nedenle, düğün stresi yaşıyorsanız, arkadaşlarınızı aramaktan ve yardım istemekten çekinmeyin. Böylelikle hem arkadaşlarınız yardım istediği için kendilerini değerli hissedecek hem de onlardan yardım almanız sizin için iyi olacaktır.

5. Düğün hazırlıklarıyla ilgili görevleri doğru bir şekilde dağıtın

Düğün öncesi hazırlıklarda yapılacak çok şey olduğunu biliyoruz. Ayrıca her şeye kendiniz karar vermek ve kendi sorunlarınızla kimseyi rahatsız etmemek istersiniz. Ama maalesef her şeyi halletme şansınız yok. Bu nedenle, düğün hazırlıkları ile görevleri başta düğün organizatörü olmak üzere aileniz ve arkadaşlarınız arasında paylaştırmalısınız. Çünkü bu onları mutlu edecek ve her şeyi tek başına halletmek zorunda kalmayacaksınız. Örneğin nikah şekeri seçimi için bir arkadaşınızdan destek alabilir, araştırmayı yaparak örnekleri size getirmesini isteyebilirsiniz. Sonrasında seçiminizi yaparak düğün organizatörüne nikah şekeri ile ilgili seçimlerinizin bilgilerini aktarabilirsiniz. Böylelikle hazırlıklarla ilgili tek bir sorun bile olmayacak.

6. Nefes alma ve gevşeme egzersizleri yapın

Düğününüzden önce kendinize zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz çünkü son derece stresli olacaksınız ve yapacak çok şey var. Ancak bu süreci sizin için en keyifli şekilde geçirmeniz önemli. Unutma, bu süreç bir daha asla olmayacak! Bu nedenle, ne kadar meşgul olursanız olun, kendinize zaman ayırın, nefes ve gevşeme egzersizleriyle rahatlayın. Bunu yaptığınızda, bu sürecin yönetilmesinin daha kolay olacağını ve hiç olmadığı kadar iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.

7. Sorunları birlikte kararlar alarak çözmeye çalışın

Düğün öncesi süreçte partnerinizle birlikte karar vermek, yeni hayatınızın sorumluluğunu üstlenmeye hazır olduğunuz anlamına gelir. Böyle bir duruş sergilemek, tavır almaktan ziyade ailelerinizin size saygı duymasına neden olacaktır. Bu sebeple düğün hazırlıkları sırasında ortaya çıkabilecek tüm sorunları birlikte düşünerek konuşun ve birlikte karar verin. Bu hem bağlantınızı güçlendirecek hem de kısa vadede sorunlardan kurtulmanızı kolaylaştıracaktır.

8. Hem Kendiniz hem de Düğün İşleriniz İçin Profesyonel yardım alın

Bu yollarla düğün stresi ile baş edemiyorsanız ve sürekli gergin ve yorgun hissediyorsanız profesyonel yardım almaya çalışın. Psikologlar size bu çok yaygın durumla nasıl başa çıkacağınızı gösterecek ve kendinizi daha iyi hissettirecek. Unutmayın, muhteşem bir düğün yapmanın size bağlı olduğunu ve önce kendinizi iyi hissetmeniz gerekiyor. Düğün öncesi stresi aşmak ve keyifli bir hazırlık süreci geçirmek için önce kendinize güvenin ve her şeyin geçeceğini unutmayın.

Tüm Düğün Kategorilerini Tek Bir Çatı Altında Bulabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir