Düğün Salonu Seçerken Karar Vermenizi Sağlayacak 7 Faktör

Paylaş:

Bazı çiftler için, mükemmel düğün mekanını seçmek kolaydır, çünkü nişanlanmadan önce bile favori bir yer seçmiş olabilirler. Diğerleri için, mevcut seçenekler oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Otellerden, restoranlara ve tarihi mekanlardan düğün salonlarına kadar mükemmel mekanı bulmak oldukça zor bir iş olabilir. İşte sizler için düğün salonları seçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bir rehber hazırladık.

1. Misafir sayısı

Misafir sayınız için doğru büyüklükte bir yer seçmeniz gerekir. Yer çok küçükse, misafirleriniz sıkışık olacaktır. Çok büyükse, atmosfer donuk olacak ve önemli sayıda misafir gelemedi. Potansiyel mekanları listelemeye başlamadan önce, beklenen düğün misafirlerinin kabaca bir sayısını çıkartın.

2. Yer

Misafirlerin düğüne katılmalarını kolayca engelleyebileceği için mekanınızın yerini dikkatlice inceleyin. Düğün töreniniz ve resepsiyonunuz iki farklı yerde yapılacaksa, birbirlerine yakın olduklarından emin olun. İki etkinlik arasında iki saatten daha uzun bir süre geçtiyse, bu durum misafirleriniz için telaşlı olabilir. Mekanınızın erişilebilirliğini düşünün. Çok sayıda misafiriniz uzaktan geliyorsa, havaalanına yakın ve karayoluyla kolayca erişilebilen bir mekan seçmeyi düşünün. Ayrıca bulunduğunuz yerde veya yakınlarda konaklama da olmalıdır.

3. Bütçe

Bir mekan seçerken bütçenizi düşünün. Kendinize “Bu düğün için seçtiğimiz mekanın ücretini ödeyebilecek kapasitem var mı?” diye sorun. Listenize göze alamayacağınızı bildiğiniz yerleri eklemeyin, çünkü bu sadece kalp kırıklığına ve zaman kaybına yol açar. Bütçeniz evlilikten sonra da borç ödeyeceğiniz bir durumda olmasın… Kısacası düğünde takılan altınları düşünerek de bir bütçe oluşturmayın çünkü bu dönemde gelebileceklere göre plan yapmak pek mümkün olmamakta….

4. Ne kadar uygulamalı olmayı istersiniz

Yapmanız gereken iş mekândan mekâna değişir. Bir evin büyük bir bahçesini gibi eşsiz bir yer gibi düşünün. Sadece birkaçını belirtmek için aydınlatma, müzik, masalarda ve sandalyelerde giydirme ve yedekleme planı hazırlama için düzenlemeler yapmanız gerekir. Uygulamalı olmaya hazır değilseniz, böyle bir mekan veya herhangi bir özel kiralama veya seçim çerçevesi düğün sizin için uygun değildir. Her şeye uyan bir yaklaşıma sahip olabilen, ancak omuzlarınızdan büyük bir ağırlık alacak bir otele gidin.

5. Tarih

Düğününüz için belirli bir tarihiniz varsa, o tarihte sizi barındırabilecek yerler bulmak biraz zaman alabilir. Bazı mekanlarda, tercih ettiğiniz tarih, ay veya yılın saatinde müsait olup olmadığını kontrol edebileceğiniz çevrimiçi takvimler bulunur. Diğerleri için, kabaca ulaşılabilirlik için onlara e-posta gönderebilirsiniz.

Tarihler konusunda esnekseniz, mekanınızı çok daha hızlı bulabilirsiniz. Hayalinizdeki bir mekanınız varsa ancak randevunuzda bulunmuyorsa veya bunu karşılayamıyorsanız, düğününüzü Kasım, Aralık veya Şubat ayı gibi yoğun olmayan bir süre için planlamayı düşünün. Mekanlar için daha az rekabet olacak ve fiyatlar da daha ucuz olabilir. Bazı konuklar katılamayabilir, ancak hafta ortası düğününü de düşünebilirsiniz. Onun içinde Çarşamba – Perşembe gibi bir günü seçmek ideal olabilir. Çünkü pazartesi – Salı hafta başı olduğu için iş yoğunlukları ve trafik yoğunluklarını hesaba katın… Çarşamba – Perşembe günleri show business yani eğlence dünyasının da yoğun olduğu hafta içi günleridir ve eğer düğün sonrası küçük bir arkadaş grubu ile eğlence devam edecekse bugünlerde daha kolay eğlence mekanları bulabilirsiniz.

6. Stil veya tema

Ne tür bir etkinlik istiyorsunuz? Resmi mi yoksa gayri resmi mi olacak? Geleneksel veya modern bir şey ister misiniz? Bunlar, tercih ettiğiniz stili oluştururken kendinize sormanız gereken sorulardan sadece birkaçıdır. Düğününüze dahil etmek istediğiniz unsurları belirleyerek potansiyel yerler listenizi daraltabilirsiniz. Örneğin, resmi ve süslü bir şey istiyorsanız, büyük oteller, kaleler ve görkemli evler harika seçeneklerdir. Gayri resmi bir töreni tercih ederseniz, daha küçük oteller, kır evleri ve restoranlar daha idealdir.

7. Park Yeri

Günümüzde, düğün mekanınızı seçmek söz konusu olduğunda park yeri kritik bir faktördür. Mekanda bol miktarda park yeri olduğundan emin olun. Konuklarınıza arabaların nereye park edileceğini göstermek için davetiyelerinize bir harita ekleyin. Tercih ettiğiniz mekanda yeterli park alanı yoksa, konuklarınıza yakınlardaki otoparklara giriş noktaları hakkında bilgi verin.

Mükemmel bir düğün mekanı bulmak istiyorsanız uzmandeposu.com ’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yukarıdaki faktörleri göz önünde bulundurun ve uzmandeposu.com ’da yer alan onlarca seçenekten birini seçin. Bu sayede aşık olacağınız bir mekana adım atacaksınız.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir