En Modern Gelinlik Modelleri

Paylaş:

Bir kadının evlilik yolculuğu içerisindeki en büyük hayali beyaz gelinlik giyebilmektir. Çünkü beyaz gelinlik; güzelliği, zarafetin ve sadeliği temsil etmek ile birlikte kadının kendini bir kuğu gibi hissetmesini sağlar. Bu nedenle de gelinlik her kadın için özel olarak seçilmesi gereken ve her yıl en modern koleksiyonlar ile hazırlanması gereken bir üründür.

Modern koleksiyonlar ile birlikte her yıl kullanıcıların beğenisine sunulan ürünlerde her gelinlikçi kendi hayallerini ve fikirlerini ürünlerine yansıtarak tasarımlar sağlar. Bu tasarımlarda temel renk elbette öncelikli olarak beyaz olurken, aslında gelinlik tercihlerinde bugün fildişi, kırık beyaz, krem rengi ve hatta pastel renkler gibi seçimler de yer almaktadır. Bu nedenle modern tasarımlarda eskinin klasik çizgilerine ve kesimlerine göre çok daha farklı görsellikler ortaya çıkmaktadır.

Modern Gelinlikler Nasıl Tasarlanmaktadır?

Gelinliklerde tasarımın gerçekleştirilmesi için her sanatçı öncelikle iki farklı ayrıntıyı göz önünde bulundurur. Bu bağlamda ya gelinin vücut ölçülerine ve isteğine göre özel tasarım gelinlik yapılır ya da üretilen tasarımlar gelinin vücut ölçülerine ve hatlarına uygun olması ile seçilerek kullanılır. Yani tasarımcılar standart koleksiyonlar tasarladıkları gibi özel olarak kişiler için de tasarımlar yapabilir.

Gelinlik tasarımlarında özellikle beyaz ve tonlarında kumaş rengi seçimleri yapıldığı gibi birçok farklı ayrıntıyla uygulamalar sağlanır. Gelinlerin zarif ve gerçekten en güzel hallerini ortaya çıkaracak bu ürünlerde günümüzde pantolonlu gelinlikler, dar kesim veya deniz kızı gelinlikler gibi spesifik modeller dahi artık ön plana çıkmaya başlamıştır.

Modern Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Modern gelinlik tasarımlarına bakıldığında elbette ki vazgeçilmez bir şekilde balo tipi yani prenses tarzı gelinlikler her zaman yerini korumaktadır. Upuzun etekleri ve kuyruğu ile klasik bir yapıya sahip olan bu gelinliklerde, omuzların, sırt dekoltesinin ve göğüs dekoltesinin açık olabilmesi gibi bazen tesettürlü kadınlar için de dekolte noktaları kapanmış modeller tasarlanmaktadır.

A kesim olarak adlandırılan gelinlik modelleri de bugün özel bir yapıya sahip olarak hem dekolteli hem de tesettür gelinlik seçimlerinde ön planda bulunmaktadır. Bu tarz bilindiği üzere vücudun üst bölümünü saran ve belden aşağıya doğru “A” şeklinde genişleyen bir tasarım oluşturmaktadır. Yani aslında yine klasik ve vazgeçilmez bir yapıya sahiptir.

Günümüzün modern giyim tarzlarına bakıldığında farklı yapılarıyla kısa gelinlikler hatta midi gelinlikler gibi tercihler de yer almaktadır. Aslında gelinliklerin boyutu, beden özellikleri ve etek özellikleri gibi noktalar dışında gelinliklerde kullanılan kumaş türleri de önemli bir şekilde modern tasarımlara katkı sağlamaktadır. Bugün modern tasarımlarda özellikle dantel kumaşlar halen yerini alırken, tül, şifon, payet, mikado ve organize gibi kumaş çeşitleri yer alır.

Modern gelinlik seçimlerinizi gerçekleştirmek için her yıl onlarca farklı marka tarafından sunulan düz kesim, balık kesim ve prenses kesim gibi kesimleri ve yaka konusunda da düşük omuz, tek omuz, derin dekolte, V yaka, straplez gibi seçimleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Bununla birlikte transparan kollu, uzun kollu, kısa kollu ve askılı şekillerde değişen kumaş türlerinde gelinlikler modern tasarımlarda yer almaktadır. Özellikle bugün modern seçimlerde düğün temasının salon düğünü, kır düğünü veya sahil düğünü gibi bir yapıya sahip olması açısından da gelinlik seçim şansları sunulmaktadır.

Gelinlik Hizmeti İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Gelinlik Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir