Eşya Taşıma Esnasında Kırılmaları Önleyecek 11 faktör

Paylaş:

Taşınmaların bir çoğu aniden gelişir ve hızlı hareket etmeyi gerektirir. Taşınırken eşyaların zarar görmesini önlemenin en kesin yolu onları zarardan uzak tutmaktır.

Eşyalarınızı Yeni Bir Eve Taşımak Zorunda Kalırsanız Bunu Nasıl Yapmalısınız?

Hareketiniz sırasında hasarı önlemek aklınızda en başta gelebilir, ancak sizi hareketsiz hale getirmesine gerek yoktur. Bir sonraki ev taşıma sırasında evinizi, eşyalarınızı ve vücudunuzu zarar görmekten korumak için bu kapsamlı kılavuzu bir araya getirdik.

Hareket Etmeden Önce Zarar Görmesini Önleme

Evden Eve taşınma sırasında hasar görmekten kaçınmak için önceden hazırlamak iyi bir fikir olsa da, kaçınamayacağınız bazı kırılma şekilleri olabilir. Hareket etmeden önce, bir şeyler ters gittiğinde sizi korumak için bir “güvenlik ağı” oluşturduğunuzdan emin olun. Paha biçilmez antikalarınızı parçalamaktan veya markalı koltuklarınızı lekelemekten endişe ediyorsanız, bu birkaç ipucu size biraz daha fazla fikir verecektir.

İpucu 1: Nakliye Sigortası Alın

Kapsamlı bir ev sigorta poliçesi mallarınızın mükemmel bir şekilde korunmasını sağlarken, hareket eden hasarı tam olarak karşılayamayabilir.

Nelerin kapsandığını görmek için mevcut ev sigortanızın politikasını kontrol edin. Sizinki herhangi bir yerde bulunmuyorsa (örneğin, bazı politikalar hırsızlığı kapsayacak, ancak kırılmayı engelleyecek), hareket eden şirketinizin sigorta teklif edip etmediğine bakın. Profesyonel taşımacılar kullanmıyorsanız ya da sadece ek koruma istiyorsanız ayrı bir nakliye sigorta poliçesi satın almayı düşünün.

İpucu 2: Ayrıntılı Envanter Sayfası Oluşturun

Bir envanter sayfası olmadan, bir öğenin kaybolduğunu veya hasar gördüğünü kanıtlamak neredeyse imkansız olabilir. Paketleme yaparken, her öğeyi ve durumunu not edin. Ya da resimlerini çekin.  Taşımacılık şirketiniz kendi envanter listesini oluşturuyorsa, listeyi kendi hesabınıza göre tekrar kontrol edin. Öğenin durumunu belirtmek için kullandıkları kısaltmaları ve kısaltmaları anladığınızdan emin olun).

Bu yazılı belgeler tarafsız bir üçüncü taraf olarak hareket edecektir. Bir şeyin hasar görmesi durumunda, söz konusu öğenin onarımından, temizlenmesinden veya değiştirilmesinden kimin sorumlu olduğunu bulmak çok daha kolay olacaktır.

İpucu 3: İki Kez Ölçün, Bir Kez Hareket Edin

Mümkün olduğunca çabuk dışarı çıkmak cazip gelse de, bu tür düşünme onarılamaz hasara yol açabilir.Tek bir öğeyi kaldırmadan önce, büyük kapı parçalarını tüm kapı kasalarına uyacaklarından emin olun ve kapı kasalarını da ölçün. Eşyaları ayırmanız gerektiğinde, tüm vidaları ve cıvataları mobilyaya bantlanmış fermuarlı plastik bir torbada saklayın.

İpucu 4: Profesyonel Taşıyıcıları ve / veya Paketleyicileri İşe Alın

Taşınma esnasında bir nakliye firması ile çalışmak kendinizin taşıması arasındaki farkları hesaba kattığınızda, profesyonel hareket eden bir şirket genellikle daha çok tercih edilen seçenektir.

Profesyonel taşımacılar ambalaj kutularını kaldırma aparatları ile taşırlar, bu nedenle hata yapma oranları daha düşüktür. Profesyonel ekip, tüm hareketi kendinizi organize edebileceğinizden daha hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilir. Ve uzun bir günün sonunda, bu çok daha değerli değil mi?

Paketleme Sırasında Hasar Önleme

Artık hamlenizi başarıya hazırladığınıza göre, hamle sırasında hasarı önlemenin anahtarı eşyalarınızı taşıma için nasıl paketlediğinizde yatmaktadır. Hareket eden hasarın büyük bir kısmı eşyalarınızı yanlış paketlemekten kaynaklanır. Ancak bu sonraki ipuçlarını takip etmek, hareketinizin raydan çıkmasına zarar verebilir.

İpucu 5: Bol Dolgu Kullanın

Taşıma sırasında hasarı önlemenin en iyi yolu, ambalajlama sırasında bol miktarda dolgu kullanmaktır. Her şeyi doldurmak zorunda değilsiniz (sonuçta, tişörtleriniz transit sırasında “kırılamaz”), ancak kabarcık sargısında da eksik olmamanız gerekir. Kırılgan eşyalar, özel hatıralar ve elektronik cihazlar için, hasara karşı korumak için onları düzgün bir şekilde doldurmak ekstra zaman ve masrafa değer.

Değerli eşyalarınızı kutuya girmeden önce yastıklamak için buruşuk gazete kağıdı, ambalaj fıstığı, havlu, battaniye ve / veya kabarcık sargısı kullanın, daha sonra boşlukları (kutunun içeriği ile kapak arasındaki boşluk dahil) daha fazla ambalaj malzemesi ile doldurun. Bu, sürüş sırasında her şeyi yerinde tutacak, böylece keskin bir dönüş kristal vazoyu bir parça kırığa dönüştürmeyecektir.

İpucu 6: Doğru Dolgu Tipini Kullanın

Pazar gazetesi, kutularınızdaki boşlukları doldurmak için iyi olabilir, ancak bir sonraki hamlenize ulaşmak için sadece komik sayfalara güvenemezsiniz; mürekkep abajurlara ve diğer hassas yüzeylere kolayca bulaşabilir. Bunun yerine kırtasiyeden düz ambalaj kağıdı satın alın.

Döşemeli mobilyalar, yırtılmaları, çizikleri ve lekelenmeyi önlemek için plastik sargı veya hareketli battaniyelerle sarılmalıdır. Cam masa üstleri ve kapılar köpük örtü, kabarcık sargı veya kalın battaniyeler ile sarılmalıdır. Keskin köşeler veya kenarlar dolgulu olmalıdır, böylece kırılgan bir şeyle temas ederse kırılmaya neden olmazlar.

İpucu 7: Bantlayın

Kırılgan öğeleri tamamen gazete kağıdı veya kabarcık sargısı ile kaplanacak şekilde sarın ve yastığı çözülmeyecek veya kaymayacak şekilde güvenli bir şekilde bantlayın. Ayrıca, yapışkan bandın, sarmakta olduğunuz öğeyle temas etmesine izin vermeyin. Yapıştırıcı boyayı kaldırabilir veya arkasında inatçı bir kalıntı bırakabilir.

İpucu 8: Doğru Kutuları Kullanın

tedarik mağazasındaki bu özel kutular belirli içerikler göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır. Okuma gözlüklerini, düz ekran TV’leri veya kolayca hasar görebilen diğer eşyaları paketlerken özel hareketli kutular satın almayı düşünün.

Eşyalarınızın geri kalanı için, çökmesi muhtemel olmayan kutuları seçin. Kullanılmış karton kutular işe yaramayabilir. Sağlam karton kutular, plastik kutular ve valizler, hareketiniz sırasında hasarı önlemek için iyi seçeneklerdir. Yeni kutular satın almak istemiyor musunuz? Tabii ki, mümkün olduğunda kutularınıza “Kırılacak” ve “Dikkatli Taşıyın” yazın, böylece profesyonel ekibiniz biraz daha fazla özen göstermeyi bilir.

İpucu 9: Doğru Paketleme Herşeyden Önemli

Sigortanız, ağır kutular ve bir sürü kutu koruma baloncuğunuz var. Eşyalarınızı paketleme şekliniz, hareketiniz sırasında hasarı önlemeye yönelik çok şey yapabilir. Kitapları kutuya dik bir şekilde, tıpkı bir rafa yerleştiriyormuş gibi paketleyin. Aynı şey DVD ve CD’ler için de geçerlidir; onları düz bir şekilde paketlemek, kasalara çok fazla yük bindirebilir.

Dikey paketleme, çin tabaklarını da paketlemenin en güvenli yoludur. Plakaları kabarcık sargısı veya gazete (veya her ikisi ile) iyi sardıktan sonra, güçlü bir kutuda dik olarak yerleştirin. Tüm bu durumlarda, ekstra bir yastık olarak kutunun altına buruşuk bir gazete tabakası koyun.

İpucu 10: Daha Az Daha Fazlası

Hareketli kutularınızı doldururken, mümkün olduğunca tek bir kutuya çarpma eğilimine karşı koyun. Kutuları çok sıkı bir şekilde paketlemek, iyi doldurulmuş olsalar bile hassas öğelerin ezilmesine neden olabilir.

“Büyük eşya = büyük kutu” düşünmek doğal olsa da, kutularınızı boyuta göre değil ağırlığa göre paketlemek daha akıllıdır. Ağır çin ile dolu büyük bir kutunun kaldırılması için birden fazla kişiye ihtiyaç duyulacak ve düşme olasılığı daha yüksek olacaktır. Daha ağır nesneler daha küçük kutulara girerken, daha büyük kutular daha hafif şeyler için saklanmalıdır.

İpucu 11: Önce Sökün Yeni Evde Monte Edin

Bazı mobilya parçalarının önceden monte edilmiş olmasının birkaç nedeni vardır: yer ve hasar. Demonte mobilyalar daha güvenli bir şekilde döşenebilir, daha kolay taşınabilir ve bir araya getirildiğinde olduğundan daha güvenli bir şekilde taşınabilir.

Mobilyalarınızı ayırmak daha hafif ve daha portatif olmasını sağlar, böylece onu kapıdan çıkarmaya çalışırken düşürme veya duvarları sürtme olasılığı daha düşük olur. Başlıkların, dolap kapılarının ve bacakların çıkarılması, bu rahatsız edici parçaların sarılmasını ve gizlenmesini kolaylaştırır, böylece kamyondaki diğer öğelere zarar vermezler.

Depolama parçalarını (şifoniyer gibi) taşırken, çekmeceleri veya kapıları çıkarın ve ayrı ayrı paketleyin. Öğe daha hafif olacak ve onu taşımak için daha az efor sarfedeceksniz. Ancak sökme işlemi sadece mobilyalarla sınırlı olmak zorunda değildir. Fotoğraflarınızı da taşımadan önce parçalara ayırmayı düşünün. Fotoğrafları çerçevelerinden çıkarın ve ayrı kutularda saklayın; Fotoğraf çerçeveniz hasar görürse, kırık cam fotoğrafı çizebilir. Çerçevenin camını bol miktarda dolguya sarın. Böylece kırılmayacağına emin olabilirsiniz.

Uzmandeposu.com ’dan Profesyonel Eşya Taşıma Firmalarına Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir