Eşya Taşıma Firmaları Nasıl Çalışır?

Paylaş:

Eşyanın bulunduğu noktadan başka bir noktaya ulaşımının gerçekleştirilmesi, nakliyat hizmeti olarak adlandırılır. Yani nakliyat hizmeti çerçevesinde hizmet veren firmalar, eşya taşıma işini gerçekleştirirler. Bu işin gerçekleştirilmesi sırasında da kimi zaman ev taşıma kimi zaman ofis taşıma bazen mağaza taşıma, kurum taşıma ya da bir parça eşyanın düzenli şekilde nakil edilmesi gibi hizmetler verilebilir.

Taşınmanın türüne bağlı olarak görüldüğü üzere birçok kategori yer alırken, bu kategorilerin genel olarak ortak noktaları bulunmaktadır. Bu açıdan da eşyanın ambalajı şekilde taşınması, güvenilir bir araçla taşınması, sigortalı taşınması ve uygun fiyat ile taşınması gerekmektedir. Yani taşıma firmalarının her daim belirli çalışma standartları yer alır.

Nakliye Firmalarının Standartları Nelerdir?

Günümüzde profesyonel bir yapıya sahip olarak gerekli tüm ruhsat ve belgelerini temin etmiş nakliye firmaları, bulundukları şehirde taşımacılık yapabilmek için araçları için gereken resmi belgeleri almış işletmelerdir. Bu belgelere sahip olan işletmeler, bünyesinde sigortalı personeller çalıştırarak, hem şoför hem taşıma personeli hem de teknik personel açısından eksiksiz bir yapıya sahiptir.

Bu tarz firmaların en önemli standartlarından birisi, nakliye hizmetleri için kullanacakları araçları özel bir şekilde kapalı dorse haline getirmiş olmaları ve bu araçlarda eşyaları düzgün bir şekilde istiflemek için düzenlemeler yapmış olmaları gerekmektedir. Günümüzün modern koşullarında ek olarak bu araçların asansörlü yapıya sahip olması ve taşımayı kolaylaştırması gerekir. Çünkü asansörlü taşıma günümüzde taşıma sırasında eşyanın hasar görmesini engeller. Taşıma sırasında yapının hasar görmesini engeller ve bina asansörlerinin kullanılması yerine dış asansör ile hızlı ve güvenilir sonuç elde edilmesini sağlar.

En önemli standartlardan birisi olarak da nakliye firmaları ev, ofis, mağaza, kurum veya parça eşya nakliyesi gibi her koşulda eşyanın ambalajlı bir şekilde taşınmasını sağlar. Bu konuda örneğin bilgisayar, müzik aleti, tıbbi ekipmanlar, evinizdeki koltuklar, ofislerdeki dosyalar ya da bir çocuk kreşindeki oyuncaklar türüne göre uygun ambalajlar ile güvenilir şeklinde taşınır. Çünkü ambalajlı taşıma sayesinde eşyanın çizilmesi, hasar görmesi ve kaybolması ihtimalleri çok daha düşük olmaktadır.

Taşıma Firmaları Nasıl Fiyat Belirler?

Taşıma firmalarının verecekleri hizmetlerdeki fiziki standartlar görüldüğü üzere çok geniş bir yapıya sahip olurken, bunun yanında en önemli ayrıntılardan birisi de nasıl fiyat belirledikleridir. Taşımanın türü ve hangi noktada sağlandığı fark etmeden mutlak bir şekilde taşıma personelleri, taşıma aracı ve ambalajlar ile taşıma yapılır. Üstelik her zaman sigortalı ve asansörlü taşıma gibi ayrıntılar yer almakla birlikte bu belirtilen standartlar hizmetlerde çoğu zaman sabit bir yapıya sahiptir.

Sabit olarak taşıma fiyatları içerisinde tutulan ayrıntılar dışında ise taşıma firmalarının fiyat belirleme işlemlerinde kullandığı önemli ayrıntılar yer alır. Örneğin genellikle taşıma yapan aracın boyutu fiyatları etkiler. Bunun dışında tüm ayrıntılara bakılırsa;

  • Kaç personel çalıştığı,
  • Ne kadar ambalaj malzemesi ve ekipman kullanıldığı,
  • Taşımanın yapıldığı yapı türü ve alınan hizmetin türü,
  • Taşımanın şehir içi veya şehirler arası olması,
  • Taşıma mesafesinin uzaklığı noktaları fiyatlarının belirlenmesinde en önemli kıstaslardır.

Eşya Taşıma İşleri İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Eşya Taşıma Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir