Eşya Taşıtmadan Önce Kolilemeyi Hızlandıran Faktörler

Paylaş:

Yeni bir ev aldınız ya da kiraladınız ve şimdi toplanma zamanıdır. En son taşındığınızdan beri edindiğiniz her şeye bakarken paniğe kapılmayın. Kolilemek aslında hayatınızı bir bakıma temizlemek, yerinden çıkarmak ve basitleştirmek için iyi bir zaman olabilir. Hızlı bir şekilde paketlemek, bütçenizi korumak ve organize olmak için bu ipuçlarını kullanın.

Taşıma İçin Paketleme İpuçları

Mümkünse, hareket etmeden en az iki hafta önce eşyalarınızı gözden geçirmeye başlayın. Her seferinde tek bir odada çalışmak en iyisidir. Ağır mobilya parçaları ve tehlikeli kimyasallar içeren herhangi bir şey gibi taşımak istemediğiniz büyük eşyalarla başlayın. Bu tür eşyalardan kurtulmak için bir hurda ev eşyaları alan firmalarla görüşebilirsiniz. Ya da çöp olacağını düşünüyorsanız belediyenizden yardım isteyin.

Diğer eşyalarınızı üç kategoriye ayırın: satış, bağış ve çöp . veya çevrimiçi olarak iyi durumda olan her şeyi satın. Satılmayacak, ancak hala iyi durumda olan şeyleri bağışlayın ve önemsiz olan her şeyi çöpe atın.

“Son açık, ilk kapalı” Öğelerini Tanımlayın

Yeni evinizde kolayca bulmanız gereken öğeleri belirleyin. Hareket halindeki kamyonu paketlediğinizde en son yükleme, böylece boşaltılacak ilk şeyler olur. Bu, geldiğinizde önemli öğelerin kolayca bulunmasını sağlayacaktır.

“Paketleme Bölgesi” Belirleyin

Hareketli kamyona paketlenmesini veya yüklenmesini istemediğiniz bazı öğeler olacaktır. Mücevher, aile fotoğrafları veya finansal belgeler gibi daha önemli veya duygusal değeri olan öğeleri düşünün. Buna ek olarak, profesyonel hareket eden eşya taşıma firmaları, tehlikeli veya dayanıksız olarak kabul edilen bazı maddelerin taşınmasını yasaklar. Yanınızda tutmak istediğiniz şeyleri koymak için bir alan (dolap veya belirli bir oda gibi) belirleyin. İster arkadaşlarınız ister profesyonel nakliyeciler olsun, taşınmanıza yardımcı olan herkesin o bölgedeki şeyleri paketlememeyi veya yüklememeyi bildiğinden emin olun.

Eşya Taşıma Firmalarının Hangi Öğeleri Almayacağını Bilin

 • Aerosol kutuları
 • Piller
 • Kömür, gazyağı, daha hafif sıvı ve propan
 • Kimyasallar ve çözücüler
 • Gübre
 • Ateşli silahlar
 • Havai fişek
 • Yakıt / benzin / yağ
 • Oksijen
 • Havuz kimyasalları
 • Propan tankları
 • Tüplü tanklar

Hareket Etmeden Önce Ne Paketleyeceğinizi Bilin

Evinizdeki en az kullanılan alanlarla başlayın. Depolama alanlarını ve misafir odalarını düşünün ve banyo, mutfak gibi daha sık kullanılan alanlara doğru çalışın.

Devam Etmeden Önce Bir Odayı Tamamen Paketleyin

Bazı eşyaları paketlemek diğerlerinden daha zordur. Bu eşyaları daha sonra kullanmak üzere bırakmak cazip gelebilir. Bu dürtüye direnin ve ilerleyin. Devam etmeden önce bir odayı tamamen paketleyerek son dakikaya yalnızca en zor şeyleri bırakmaktan kaçınacaksınız. İlerlemenizi görmenizi ve ne kadar ambalaj kaldığını ölçmenizi kolaylaştıracaktır.

Kırılacak Eşyaları Dikkatle Paketleyin

En kırılabilir eşyalarınız özel bakımı hak eder. Ekstra ambalaj kağıdı veya eski gazete kullanın ve her öğeyi ayrı ayrı sarın. Tabakları yatay değil, dikey olarak istifleyin. Kutunun üstünü ve altını bez veya havlu ile örtün. Kutuyu kırılacak eşya olarak işaretleyin, böylece nakliyeciler taşırken daha fazla dikkat etmeyi bilirler.

Sıvılar Üzerinde Plastik sargı kullanın

Sıvı barındırdığınız şişeler veya kutuların kapağı çıkarın, strech film ile açıklığı örtün ve ardından kapağı değiştirin. Bu, hareket sırasında nesnelerin devrilmesi durumunda sızıntıların önlenmesine yardımcı olmalıdır.

Kıyafetlerinizi toplayın

Giysilerinizi paketlemek için birkaç seçeneğiniz var. Bütçeniz uygunsa, birkaç gardırop kutusu almayı düşünün. Bu kutular her birinin fiyatı 50-100 tl arasındadır (yüksekliğe bağlı olarak) ve çubuklara sahiptir, böylece kıyafetlerinizi doğrudan dolabınızdan kutuya, hala askılarda taşıyabilir ve paketleme ve ambalajlama dolaplarını çok daha hızlı ve daha kolay hale getirebilirsiniz. Bir bütçeyle ilerliyorsanız çöp torbası yöntemini deneyin. Dolaba asılırken kıyafetlerinizi çöp torbalarına koyun. Askıları dışarıda bırakarak ucu bağlayın.

Renkli Bant veya Kağıtla Küçük Eşyaları Tanımlayın

Küçük, kırılabilir eşyaları paketlerken, sarmak için renkli kağıtlar kullanın veya dışa bir parça renkli bant koyun. Bu, kazayla küçük bir şeyi atmanızı önlemeye yardımcı olacaktır, çünkü bunun yalnızca kağıt ambalajı olduğunu düşünüyorsunuz.

Ambalaj Malzemesi Olarak Havlu ve Giysiler Kullanın

Havlular, nevresimler ve daha küçük kıyafetler kutular için mükemmel bir dolgu maddesidir. Eşyaların kutularda kaymasını önlemek için bez ve çorap kullanın ve ekstra dolgu sağlamak için kırılgan eşyaları kalın havlulara sarın. Bu, daha az kutu kullanmanıza ve ambalaj malzemelerinden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Yeni Evinize Götürmek İstemediğiniz Eşyalarınızı Satın

Zaten gerekli olmadığını düşündüğünüz tüm öğeleri alın ve ekstra para kazanmak için bunları çevrimiçi satış sitelerinde satışını gerçekleştirin.

Profesyonel Nakliye Firmalarıyla Çalışın

Bu hizmet hızlı olmanızı gerektiriyorsa ve son tarihle karşı karşıyaysanız ve bunu karşılayabiliyorsanız, profesyonelleri arayın. Çoğu hareketli şirketin tam hizmet seçeneği vardır. Taşımacılar tüm eşyalarınızı toparlayacak, böylece bunu yapmak zorunda kalmayacaksınız. Profesyonel nakliyeciler işe almanın profesyonellerinden biri, işi hızlı bir şekilde yapabilmeleridir.

Sonuç olarak

Taşınırken eşyalarınızı kolilemek, sizin için  stresli bir iş olması gerekmez. Sadece biraz planlama ve öngörü ile, iyi bir başlangıç için harekete geçebilirsiniz. Kendiniz paketlemek istemediğinize karar verirseniz, bazı profesyonel taşımacılar paketleme hizmetleri sunar.

Uzmandeposu.com size hızlı bir şekilde eşya taşıma firmalarına ulaşmanızı sağlar. Bu konuda en iyi eşya taşıma firmalarına ulaşmak için sitemizi kullanabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir