Ev Tadilatı Öncesinde Karar Vermeniz Gereken Püf Noktaları

Paylaş:

Evinizi tadilata sokmanızın en önemli sebebi evinizin daha güzel görünmesini ve daha rahat hissetmesini istiyorsunuz. Ev yenileme planınızı bir iş planı veya sıfırdan başlayarak özel projeniz olarak düşünün. Evinizin tadilatını yapmak üzere bir mimar kiralarsanız, ancak paradan tasarruf etmek istiyorsanız, ilk adım projenin sorumluluğunu almak ve kendinize yapmaktır. Bu yazıda, bütçenizle evinizi nasıl yenileyeceğiniz konusunda bazı DIY fikirlerini paylaşıyoruz.

Evinizi bütçede güzel bir şekilde yenilemenin anahtarı öncelikle tüm süreci etkili bir şekilde planlamaktır. Aşağıdaki bölümler, sahip olduğunuz alana göre tüm yenileme planlarınızı alt planlara nasıl bölebileceğinizi ve evinizi etkili bir şekilde nasıl yenileyebileceğinizi gösterecektir. Evinizi güzel ama ekonomik olarak yenilemenin en iyi 10 yolunu bulmak istiyorsanız, aşağıda okuyun:

İşleri Bölün

Daha önce de belirtildiği gibi, etkili planlama etkili yenilemenin anahtarıdır. Evinizi yeniliyorsanız, hem daha büyük resme hem de daha küçük parçalara odaklanmanız gerekir. “Bütün, parçalarının toplamından daha büyük” ifadesini duymuş olabilirsiniz, aynı stratejiyi ev yenileme projenize uygulayabilir ve evinizdeki her alan için bir yenileme planı hazırlayabilirsiniz. Yenileme için bir mimar kiralarsanız, gereksinimlerinizi değerlendirecek ve daha sonra buna göre yenilenecektir. Bu durumda, sorumlu olduğunuzdan, gereksinimlerinizi beyin fırtınası yapacak, evinizdeki her alan için son hedefinizi yazacak ve genel hedefe karar vereceksiniz ve daha sonra:

Bütçeleme

Evinizi ekonomik olarak yenilemek istediğinizden, toplam harcama gereksinimlerine ve sınırına karar vermeniz önemlidir. Bütçelemede bütçenizi fazla tahmin edemeyeceğinizi, bütçenizi küçümseyemeyeceğinizi ve sonra ihtiyacınız olan şeyleri araştırmaya devam edemeyeceğinizi hatırlamak önemlidir.

Araştırma

Araştırmanıza başladıktan sonra sahip olduğunuz seçenek sayısına şaşıracaksınız. Üst düzey bir mağazada beğendiğiniz güzel lamba, başka bir yerden de daha düşük bir fiyata satın alınabilir. Bu nedenle, evinizi bütçede yenilerken, istediğiniz mobilyaları, istediğiniz boyayı veya evinizde istediğiniz süslemeleri bulmak için araştırma yaparsanız, malzemelerin çoğunu ucuz bir fiyata bulabileceğinizi lütfen unutmayın. Online alışveriş, ikinci el mağazalar ve ikinci el mobilya mağazalarından yararlanın ve ne kadar ileri gideceğinizi görün.

Kapılar İlk İzlenimi Yaratıyor

Evinizin ilk izlenimi kapınızdır. Kapıyı tamamen değiştiremiyorsanız ve mevcut kapınız iyi durumdaysa, kapınızı yeniden boyamalısınız. Kapılarınız odanızın aydınlatmasını da etkileyebilir ve Amy Lau tarafından tasarlanan bu harika teknik iç mekandan yararlanabilirsiniz: “Karanlık bir odayla uğraşırken, duvarlarda hangi renk kullanılırsa kullanılsın, tavanı, döşemeyi ve kapıları boyarım aynı renk ama yüzde 50 daha hafif. Bir gölgenin çok fazlası bir alanı aşabilir. ” Bu nedenle, bir bütçeyi yenilerken kapınızı yeniden boyuyorsanız, evinizin aydınlatmasını istediğiniz şekilde aydınlatmak için evinizdeki ışık konsantrasyonuna göre farklı tonlar kullanmaya çalışın.

Boya Aydınlatmayı Etkiliyor

Daha önce de belirtildiği gibi, resim aydınlatmayı etkiler ve evinizi yenilerken yeni bir boya tercih edebilirsiniz. Bu durumda, hali hazırda bir bütçeniz varsa, farklı renkli paletler satın almak mantıksız görünebilir. Sıkı bir bütçeniz varsa, siyah ve beyaz bir palet tercih ederseniz, evinize modern ve sofistike bir görünüm kazandıracak ve beyaz veya siyahla asla yanlış gitmeyeceğiniz garantisine sahip olacaksınız.

Küçük Odalar Küçük Görünmek Zorunda Değildir

Küçük bir evin daha ucuz ve güzel görünmesini sağlamak için tadilat yapıyorsanız, bu hedefe ulaşmak aynaları kullanmaktır. Ucuz bir teknik ama zamanının en ünlü mimarlarından biri olan Sir John Soane, Londra’daki evinin kahvaltı salonunda ayna kullandı.

Mutfaklar ve Depolama

Evinizi dekore ediyor veya yeniliyorsanız, muhtemelen depolama alanınızı da ortadan kaldırmaya ve en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorsunuz. Mutfağınızı maksimum kapasitesine kadar kullanmak depolama sorunlarınızı en aza indirmenize yardımcı olabilir. Bunu düşük bir bütçeyle yapmak için DIY mutfak dolaplarını veya evinizdeki geri dönüştürülmüş malzemeden depoları ya da bölgenizdeki tasarruflu mağazalardan yararlanabilirsiniz.

Kimse sizin mutfak alanınızı sizden daha iyi bilmiyor ve depolama alanınızın bina ihtiyacı DIY depolama mutfak dolapları sadece paradan tasarruf etmenize ve eski malzemeleri evinizde yeniden kullanmanıza yardımcı olmayacak, aynı zamanda tam olarak ihtiyacınız olanı inşa etmenizi sağlayacaktır. Zaten depolama için yeterli olan dolaplarınız varsa, bunları değiştirmeniz gerekmez, mutfağınızı yeni gibi görünmesi için onları yeniden boyayabilirsiniz.

Banyo Tadilatı

Banyo tadilatı için satın alabileceğiniz ucuz ve kaliteli ürün sayısına şaşıracaksınız. Yeni tuvalet armatürü kurmak istiyorsanız, mutlaka tüm seçenekleri gözden geçirdiğinizden emin olun ve herhangi bir yeni ürün kurmayı planlamıyorsanız, dolap boyalarını değiştirerek ve duş basıncını sabitleyerek mevcut banyonuzu düzeltebilirsiniz.

Zemin Yenileme

 Eğer bir bütçeniz varsa, zemin yenileme pahalı görünebilir ve bütçeniz altında bir döşeme kurulumu bulamazsanız, o zaman zemin tasarımınıza göre her şeyi yenilemeye yatırım yapmalısınız.

Evinizi güzel ama ucuz bir şekilde yenilemenin veya yeniden dekore etmenin anahtarı, kendiniz için bir hedef oluşturmak ve istediğiniz şeyin tüm bir resmini boyamak ve daha sonra yukarıda belirtildiği gibi evinizin her bir parçasını adım adım yenilemektir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir