Ev Temizliği Hizmeti Almadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

Paylaş:

Gündelik hayat, eskiye oranla inanılmaz derecede değişmiştir. Artık insanlar bütün enerjilerini kariyerlerine ayırmış durumdalar. Hal böyle olunca temizlik, yemek ve çocuk bakımı gibi zorunlu olan şeylerde başkalarından yardım almaktadırlar.

Temizlik hayatımızın değişmez ve zorunlu olan bir parçasıdır. Netice itibariyle herkes, evlerinde ferah bir ortam ve hijyen ister. Bu yüzden temizlik için vakit ayıramadığı zamanlarda bunun için başka kişilerden yardım alırlar. Ama bu da beraberinde pek çok çekinceyi getirir. Çünkü kimse tanımadığı kişileri evine almak istemez. İşte biz de bu yazımızda sizin için, temizlik hizmeti almadan önce bilmeniz gereken 3 şeyi anlatacağız.

Evet, karşı binanın kapıcısı veya uzak bir akrabanın tanıdığı iyi temizlik yapıyor olabilir. Ama asıl soru bu insanı sizin ne kadar tanıdığınızdır. Nitekim evinizde çoğu zaman yalnız başına kalacak bir kişiden bahsediyoruz. Haliyle pek çok endişe de beraberinde geliyor.

Peki ne yapacağız? Oldukça basit, ev temizliği gibi bir hizmeti tanımadığımız kişiler aracılı ile almak yerine profesyonel bir şekilde veren kişilerden almalısınız. Bunun içinde güvenilir platformları tercih etmelisiniz. Bu platformların size sağlayacağı en büyük fayda şeffaf bir hizmet almanıza ve herhangi bir sorunlar karşılaşmamanıza yardımcı olmaktır. Böylelikle doğru kişilerden hizmet alıp kafanızdaki soru işaretlerini silebilirsiniz.

Herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamak için hizmeti veren firmaların referanslarına bakmak oldukça faydalı olacaktır. İşte bu hizmeti platformlar aracılığı ile almak size bu faydayı sağlayacaktır. Daha önceki kullanıcıların bütün deneyimleri herkesin görebileceği şekilde yayınlandığı için firma hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu sayede dışarıdan alacağınız hizmetlerdeki gibi sorunlar yaşamazsınız. Mesela tanınmayan kişilerden hizmet alınırken yaşanan en büyük sorun istenilen şartların yerine getirilmemesi ve konuşulmayan fiyatların ortaya çıkmasıdır. Bu gibi beklenmedik durumlarla karşılaşmamak için siz de yapılacak işi ve fiyatı net bir şekilde belirleyerek kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Ev Temizliği Hizmeti Veren Şirketten Beklentileriniz ve Sorulması Gerekenler

Ne zamandır iş yapıyorlar? Şirketin mesleki kuruluşlarla ödülleri, akreditasyonları veya bağlantıları var mı? Buna dikkat etmek önemlidir, çünkü bir şirketin güvenilir ve itibarı ile ilgilendiğinden emin olmanızı sağlar.

Hizmet Teklifleri

Şirket talep alıyor veya sabit bir hizmet sunuyor mu? Ne kadar ayrıntılı olacaklar? Ne yapmak istediğinize bağlı olarak, hangi hizmet düzeyinin sunulduğunu öğrenin. Özelleştirebilir ve birileri gelip yapılacaklar listenizden bir sürü şeyi işaretleyebilirseniz veya aynı hizmeti alırsanız, her ne yapmak istediğinize bakılmaksızın her ziyareti veya bir kombinasyon yapabilirseniz . Şirketler çeşitli seçenekler sunar; hiçbiri doğru veya yanlış değil, sadece ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza uygun olanı bulmanız gerekiyor.

Memnuniyet Garantisi

Kırılma, hasar ve memnuniyet garantilerini sorduğunuzdan emin olun. Bir şirket işinin ve çalışanlarının arkasında durmalıdır. Bir müşteri olarak memnun değilseniz, sizin için ne yapmaya hazırlarlar, bunu nasıl doğru hale getirecekler?

Bu sadece hayatın bir gerçeği, bazen bazı eşyalarınız temizlik hizmeti esnasında kırılabilir. Bunu her zaman ele alma şekli oldukça duyarlı, içtenlikle özür dileyen ve her ne pahasına olursa olsun herhangi bir şeyi düzeltmek üzerine kurulu şirketleri tercih etmelisiniz.

Temizlikten memnun değilseniz, şirket size ne sunacak? Bir rötuş mu? Ücretsiz temizlik? Şirketlerin bununla ilgili farklı politikaları vardır, bu nedenle aldığınız hizmet düzeyinden memnun değilseniz ne tür başvurularınıza cevap alabileceğinizi öğrenin.

Çalışanlar ve Sözleşmeli Çalışanlar

Personelin çalışan olup olmadığını veya sözleşmeli işçi olup olmadığını öğrenin. Tipik olarak, taşeron işçileri, çalışanların sağladığı faydalardan ve aynı gözetim türünden faydalanmamaktadır. Genellikle işe alımları daha ucuz olsa da, çoğu zaman tutarsız bir şekilde eğitilirler ve o kadar güvenilir değildirler. Çünkü gerçek şu ki, büyük ölçüde “değiştirilebilir” olmalarıdır; yani, gerçek çalışmalarına çok az veya hiç yatırım yapılmadığı anlamına gelir. Şirket tarafından iş dış kaynak kullanımı, böylece çok az yatırım ya da hiç yatırım kaybetmeden (eğitim, vergiler, faydalar, vb) hızla başka bir temizlik hizmet şirketine geçebilirsiniz.

Uzman Deposu ’nda ev temizliği konusunda sizlere en kaliteli hizmeti almanıza yardımcı olan mükemmel bir platformdur. Siz de burada bulunan sayfa üzerinden bu hizmeti veren firmaları karşılaştırabilir, uygun fiyata kaliteli işin tadını çıkartabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir