Ev Yenilerken İç Mimarin Önemi

Paylaş:

Çoğu kişi evinin bir odasında veya evinin tamamında bir yenileme yapmak istediğinde bunu kendi planları ve istekleri doğrultusunda ustalar ile anlaşarak yapar. Bu şekilde daha ekonomik bir sonuç alacaklarını düşünürler. Ancak bu yanlıştır. Bir iç mimar ile çalışmak hem daha ekonomik olabilir hem de evinizin değerini artırabilir. Evinizi yenilerken iç mimar ile çalışmanızın önemi burada ortaya çıkmaktadır. Çünkü birlikte çalışacağınız uzman bir iç mimar evinizin değerini artıracak hamlelerde bulunup, daha ekonomik daha uygun ürünleri saptamakta daha başarılı olacaktır.

Aldıkları eğitim sayesinde sizin göremediğiniz ayrıntıları görür ve küçük hamlelerle büyük sonuçlar doğuracak sonuçlar ortaya çıkartabilir iç mimarlar. Sizin yapacağınız bir hataya engel olup ekonomik olarak size bir kayıp yaşatmamaya çalışırlar.

Bütçe planlamasının ve bütçenin işletilmesinin iç mimarlar açısından daha başarılı bir şekilde yapıldığı su götürmez bir gerçektir. Kendi planlarınız doğrultusunda bir bütçe oluşturursanız ve kendiniz uygulamaya koyarsanız büyük ihtimalle bütçeyi aşacaksınızdır. Ancak iç mimarlar piyasanın durumunu takip ettikleri için nereye ne kadar gideceğini başarılı bir şekilde ön görüp bütçeyi doğru bir şekilde kullanabilmektedirler.

Bunlardan ayrı olarak iç mimarlarla çalışmak size zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Her iş için ayrı usta bulmak ve anlaşmak zorunda kalmazsınız çünkü iç mimarlar genellikle ustalarla anlaşmalı olurlar. Bu yüzden ustalar yüzünden bir hayal kırıklığı ve zaman kaybı yaşamazsınız.

Bir iç mimar tüm bu işlevlerinin yanı sıra alanı olabildiğince fonksiyonel kullanmaya çalışır. Evinizi yenilerken iç mimar ile çalışmanızın önemi burada yine kendisini belli etmektedir, çünkü küçük bir alanınız var ise o alanın sizin kullanabileceğiniz maksimum faydada kullanılmasına imkân sağlar. İç mimarlar tüm bunların dışında evlerde yapılan yenilenmeler sırasında evin güvenliğine de büyük önem göstermektedirler. Örneğin bir duvar yıkımında o duvarın yıkılmasının evin yapısal bütünlüğüne zarar verip vermediğini araştırırlar. Bu şekilde hangi duvarın yıkılabilip yıkılamayacağına karar verirler. Bu nedenle de sizi önemli bir riskten kurtarmış olurlar.

Güzel Tasarımlar İç Mimarların Elinden Çıkar

Peki tüm evi güzel ve güzel göstermek için ne yapıyorsunuz? Boyama ve pencere temizleme gibi seçeneklerin çoğu basittir. Ancak, iç ve dış mekanı iyileştirmek söz konusu olduğunda, çok fazla planlama ve zamana ihtiyacınız olacak.

İç dekorasyon ve tasarım, öğeleri ve renkleri yeniden düzenleme sanatı ile ilgilidir. Bu yüzden iyi bir iç mekan tasarımcısına sahip olmak çok önemlidir. Profesyonel bir iç tasarımcı işe almak biraz daha pahalı olsa da, sonuç bir ömür boyu sürecektir.

Bir İç Mekan Tasarımcısının rolü, bir iç mekanda çalışan, yaşayan ve rahatlayanların optimum güvenli doğru tavsiyelerde bulunmaktır. Kamusal alandan, perakende satıştan ve restorandan otellere ve konut gelişmelerine kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren profesyonelce tasarlanmış bir iç mekan, iç mekanda veya ticari amaçla iyileştirmeler sağlamak için tüm bina, sağlık ve güvenlik ve ürün düzenlemelerine uymalıdır. Bu tavsiye, özellikle ticari bir ortamda tüketicilerin refahı ve güvenliğini doğrudan etkileyebileceğinden, bu tavsiye nitelikli ve bağımsız olarak ölçülmelidir. Hatalı tavsiye, tasarımcı ve tedarikçileri üzerinde etkili olacak, endüstri şikayetlerine ve kötü şöhrete neden olacak şekilde tüketiciye maliyet, gecikme ve risk getirecektir.

Bir İç Mimar, sadece müşteriye değil, aynı zamanda tasarım şeması için seçilen malzeme yerleşim planlarının, planlarının ve kurulumlarının tedarikinde yüklenici ve esnaf için de bir danışman. Bir tasarımcı bu nedenle çok sayıda beceriye sahip olmalıdır. Bu beceriler, ölçüm, boyut hesaplama, bütçeleme ve finansal kontrol için matematik ve sayıları güçlü bir şekilde kavramasını içerir.

Bir iç mimar, bir odanın son yüzünü, ister banyo olarak ister bir aile için bir salon alanı olarak kullanmak için her zaman büyüleyici kılmak için çalışır, müşteriyi memnun ettikten sonra 1 numaralı hedef, mekanı güzelleştirmektir. İç mimar tarafından eklenen estetik değerin, bilimsel olarak, belirli bir alanda ikamet eden veya çalışanları büyülediği, hem göze hem de zihne hoş gelen bir alanda çalıştığında, verimlilik oranlarının arttığı kanıtlanmıştır. Bir iç mimar ile çalışmak aslında hayatımızı her yönden iyileştiriyor.

Pratik İç Tasarım

Bir iç mimar, inşa edilen her şeyin amacına hizmet etmesini sağlamak için bir tesisin mimarı ile el ele çalışır. Örneğin, bir bar için loş ışık seçimi veya bir sağlık tesisindeki duvar renkleri için serin alt tonların seçimi, iç tasarımcının bir alana eklemek için seçtiği her şeyi fark edip etmeseniz de, her şey amaç için planlanmıştır. Mevcut alan için iç tasarım planları ve odanın amaçlanan tüm işlevlerinin verimli bir şekilde yapılmasını sağlayarak, eklenen veya çıkarılan her parçanın bir sebeple yapılmasını ve eklenen her şeyin, etkileşimde bulunanların yaşamlarını tamamen iyileştirmesini sağlar.

Estetikle birlikte işlevsellik, alanın pazarlanabilirliğini artırır ve herkesin değerli zamanlarını orada geçirmekten heyecan duyarak ofis alanınıza, restoranınıza gelmesini sağlar.

Evinizi yenilerken iç mimar ile çalışmanızın önemi bunlardan bazılarıdır. İç mimar ile çalışmanızın bunlardan başka daha birçok sebebi vardır. Bu yüzden sizde bir iç mimar hizmetlerine Uzman Deposu ’ndan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir