Evde Zaman Geçirirken Sıkılmanızı Önleyecek 6 Eğlenceli Aktivite

Paylaş:

Çoğu zaman can sıkıntısından ve stresten uzak durmak imkânsız gibi gelebilir. Belki rutin düzeninize bağlanıp kaldığınız için belki de aklınıza eğlenceli şeyler gelmediğinden evde vakit geçirmekte zorlanıyor olabilirsiniz.  Ancak size sınacağımı 6 eğlenceli aktivite ile güzel zaman geçirmeniz mümkündür

Ruhunuzu ve Bedeninizi Canlandırmak İçin Spor Yapın

Aile üyeleriyle beraber yapacağınız bir spor aktivitesi oluşturun. Yarımşar saatlik aktivitelerde yüksek yoğunluklu ve belirli aralıklarda molalar vererek spor yapıp; etkili kalori harcaması, metabolik hızda artış, yüksek oksijen kullanımı gibi birçok yarar elde edebilirsiniz. Diğer yandan yoga veya basit egzersiz hareketleri yaparak ailecek dinginliğin ve huzurun doruklarına çıkabilirsiniz.

Ailecek Çılgınlar Gibi Dans Edin

Bir nevi egzersiz olarak sayabileceğiniz ancak kurallara bağlı kalmadan ve kendinizi fazla da yormadan yapabileceğiniz şeylerin başında dans etmek gelmektedir. Ayrıca birlikte dans edeceğiniz birileri varsa dans etmek oldukça eğlenceli bir hal alır. Sevdiğiniz ya da hep yapmayı istediğiniz bir dans çeşidinin kliplerini açıp aile üyelerinizle birlikte pratik yapabilirsiniz. Ya da en beğendiğiniz hareketli bir şarkıyı çalıp hep beraber şarkının ritmine dâhil olabilirsiniz. Bu sayede hem eğlenceli vakit geçirip hem de hareket etmiş olursunuz.

İnternetten 3D Müze Turuna Katılın

Birçok insan gerek maddi olanaksızlıklar gerekse zaman kısıtlılığı nedeniyle müze gezilerinden mahrum olmaktadır. Bu soruna çare olabilmesi adına günümüzde hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebileceğiniz online müze ve turistik alan gezileri mevcuttur. İnternet sayesinde uzaktan sanal müze gezisi oldukça yaygın hale gelmiştir. Seyahat prosedürleriyle uğraşmadan evinizdeki koltuğun rahatlığında bu aktiviteyi gerçekleştirmeniz mümkündür.  Dünyanın değişik ülkelerinde yer alan müzeleri 3D olarak detaylı bir şekilde gezebilirsiniz.

Şarkı Söyleyerek Rahatlayın

Şarkı söylemenin veya dinlemenin ruhsal durum üzerinde büyük etkileri olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Hele hele birlikte söylenen şarkıların vereceği haz çok daha büyük olacaktır. Evet, evde kalmak her zaman boş zaman anlamına gelmiyor, çeşitli gündelik işlerinizi bitirmeniz ve sorumluluklarınızı tamamlamanız gerekiyor. Fakat bu, güzel vakit geçirmeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. Aile fertleri ile birlikte karaoke yapabilir veya hep birlikte koro şeklinde bildiğiniz şarkıları söyleyebilirsiniz.

Film İzlemenin Keyfine Varın

Filmler türlerine göre bizi duygudan duyguya sürükleyebilen içerisinde bulunduğumuz atmosferi bir anda değiştirebilen en önemli eğlence kaynaklarındandır. Bir filmi ailecek izlemek ve duyguları beraber yaşamak ise film izleme keyfini bir kat daha artırır. Çoğumuz rutin yaşamda edindiğimiz gündelik işler sebebiyle birçok filmi izlemeye fırsat bulamamışızdır. Fakat sıkıldığınız zamanlar film izlemek için en iyi fırsatalar arasında yer alır. Ailecek izleyebileceğiniz bol ödüllü bir film açıp ışıkları kapatmanız size bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak sıkıntınızdan uzaklaştıracaktır.

Ailecek Yemek Hazırlayın ve Hep Birlikte Yiyin

İsterseniz hiç bilmediğiniz ve ilk defa deneyeceğiniz yemekler hazırlayın, isterseniz de bu işi tamamen çocuklara bırakın, ailecek gerçekleştirilebilecek en güzel aktivitelerin başında yemek yapmak gelir. Her aile üyesine bir görev verilir, herkesin katkısı olan bu yemek çok daha lezzetli olur ve kısa sürede hazırlanır. Bu keyfi tamamlamak için hazırladığınız yemeği sohbet eşliğinde ailece yemek de güzel olacaktır.

Ev Dekorasyonu da Can Sıkıntınızı Hafifletebilir

Bazen sıkıntıdan patlasak da evde vakit geçirmek her zaman güzel olmuştur. Her evin kendine has bir atmosferi vardır ve bu ailenin karakterini yansıtır. Zamanla tasarımda değişiklikler yapma ihtiyacı, yenileme ve restorasyon faaliyetlerine sizi itebilir yada eskimiş eşyalar rahat bir alan yaratmanıza engel olabilir. İşte bu gibi durumlarda en çok ele alınan ev eşyalarının başında koltuklar gelmektedir. Koltukları her zaman değiştirmeye gerek yoktur onları uzmanların elinde bambaşka bir görünüme kavuşturmanız da mümkündür. Dilerseniz koltuk kaplama ne kadara mal olur, kime ve nasıl yaptırılır sorularının detaylı cevaplarına bakalım.

Koltuk Döşeme ve Kumaş Değişimi Nasıl Yapılır?

Koltuk döşemesi veya kumaş değişimi yaptırmak isteyenlerin koltuklarını yeniletmeden önce doğal şekilde merak ettiği konu koltuk yüzü yeniletmenin maliyetidir. Koltuk kaplatmasında modele göre ücret belirlenirken seçilecek kumaş türü ve kalitesi büyük önem taşır. Örneğin bazı koltukların takım olarak tamamına 30 metre kumaş kullanılması gerekebilirken farklı koltuk takımına 20 metre kumaş kullanılması gerekir. Diğer yandan nubuk, tay tüyü, keten ve kadife türleri arasında da metre bazında fiyatlar değişiklik arz etmektedir. Nubuk ve tay tüyü gibi birinci sınıf kumaşlar arasında bile belirgin fiyat farkı bulunur.

Kaplama işinde uzman kişilerce yapılan işlerde her tür kumaşın en iyi kalitesi kullanılır. Ancak uzman bilgiye sahip olmayan kaplama ustaları uygun kumaş kalitesine öncelik vermediklerinden bu tür işlerden elde edilen memnuiyet düşüktür. İyi bir ustayla çalışıldığında kaliteli işçilik sayesinde maliyetten kar etmek de mümkündür.  Diğer yandan bir koltuk takımının kaplatılması için koltuk modeli, alınacak kumaşın türü, sünger uygulaması ve işçilik kalitesi fiyatları belirlemede etkilidir.

Fabrikalarda üretilen koltuklar genellikle maliyeti azaltmak ve rekabet adına en ucuz malzemelerle kaplanır. Bu malzemelerin yıpranmaları veya zarar görmeleri döşeme işleminde uygulanan kumaşlardan daha kolaydır. Bu nedenle kumaş kaplatma veya döşeme yenileme işleminde size en iyi kaliteyi en uygun fiyata sunabilecek ustalara sitemiz aracılığıyla ulaşmanızı öneririz. Ustalarımız alanında uzman, müşterilerce kalitesi kanıtlanmış her biri birbirinden değerli kişilerden oluşmaktadır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir