Evden Eve Nakliyat Nedir?

Paylaş:

Evini taşımak isteyen insanların eşyalarının evlerinden alınıp taşınacakları diğer eve nakledilme işlemine evden eve nakliyat denir. Evden eve nakliyat işlemi özel teknik kabiliyet ve donanım gerektirir ve bu işlem bu konuda teknik donanıma sahip, deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bunun en büyük sebebi ise nakliyat öncesinde evdeki eşyaların demonte hale getirilip, eşyanın türüne göre eşyaların paketlenmesidir. Bu biçimde paketlenen eşyalar zarar görmekten korunurlar ve ek maliyet çıkmasını engellerler. Eşyaların teslim edileceği yeni adreste de eşyalar paketlerinden çıkartılır ve demonte olan eşyalar tekrar birleştirilir. Bunun yanı sıra eşyaların araca nasıl yerleştirildiği de önem taşır araca uygun yerleştirilmeyen eşyalar zarar görebilirler. Alanında yeterli tecrübeye sahip firmalar ilk önce hangi eşyaların yerleştirileceğini belirlerler ve ona göre bir istifleme düzeni oluştururlar.

Evden eve nakliyatta maliyetleri belirleyen birçok kısas vardır. Bunlar evin kaçıncı katta olduğu, taşınacak koltuk miktarı, taşınacak beyaz eşya miktarı, yakıt, çalışan sayısı, asansörün olup olmaması bunların hepsi evden eve nakliyat sırasında maliyeti etkileyen faktörlerdir.

Evden Eve Nakliyatta Tecrübeli Firma Seçmenin Önemi

Eşyalarınızın güvenliği ve eşyalarınızın doğru bir şekilde demontaj edilip tekrar birleştirilmesi ancak işini kaliteli yapan bir firma ile gerçekleşir. Tecrübeli bir firmayla çalışmanız sizin için daha güvenli olacak eşyalarınız için sigorta yapabileceksinizdir. Evden eve nakliyat konusunda tecrübeli kadrosu bulunan bir şirketten alınan bu hizmet sizi bu konuda en az miktarda sorunla karşı karşıya kalmanızı sağlar.

Evden eve nakliyatlarda aynı şehir içerisinde sigorta yapmak zorunlu olmasa da şehirler arası nakliyatlarda sigorta yapmak zorunludur. Tecrübeli firmalar herhangi bir sorun olduğunda bu sigorta ile müşteriyi mağdur etmezler.

Evden Eve Nakliyatta Asansörlü Nakliyat Sistemi

Günümüzün teknolojik imkanlarıyla artık evden eve nakliyat daha kolay yapılmaktadır. Evde bulunan büyük eşyalar, evin balkonundan evin balkonundan asansör yardımıyla indirilir. Bu asansörün olup olmaması fiyatta fark oluşturabilir. Asansörlü nakliyatlarda zaman tasarrufu ve mal güvenliği sağlanır. Asansörlü nakliyatlar genel olarak diğer nakliyatlara göre daha ekonomik olabilmektedir.

Evden Eve Nakliyatta Yapılması Gerekenler

1. Taşınma Tarihinizi Onaylayın

Her şeyden önce, taşıma tarihinizi evden eve nakliyat firmasıyla resmi olarak onaylamanız gerekir.

Kiralıyorsanız, birkaç gün içinde taşınmanız mümkün olabilir. Bu şekilde, yeni evinize girebilir ve aynı anda taşınmanın stresi olmadan halı temizleme ve boyama gibi herhangi bir işi yapabilirsiniz.

2. Ev Sahibinize Bildirimde Bulunun (eğer kiralıyorsanız)

Kiralıyorsanız, ev sahibinize taşınacağınız kesin tarihi bildirmeniz gerekir. Eğer satın alıyorsanız ve bir sitede oturmaya başlayacaksanız, sitenin güvenliğine ve yöneticisine haber vermeniz gerekebilir. Bu ayrıntıyı da atlamayın.

3. Tesisat Tedarikçilerinizle İletişime Geçin

Tüm kamu hizmeti tedarikçilerinize taşınmayı planladığınızı bildirin. Elektrik, gaz, telefon ve internet tedarikçilerinin hepsine taşınmanızdan haber vermeniz gerekecek. Muhtemelen, telefonunuzu ve internet bağlantınızı yeni evinize taşıyacaksınız. Taşıma hizmeti bir ya da birkaç hafta sürebileceğinden, tedarikçinize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Yeni evinizde internet bağlantınızın kurulmasını beklemeniz gerekebilir, bu nedenle, cihaz talimatları ve izlemek istediğiniz filmler gibi ihtiyacınız olabilecek önemli her şeyi indirdiğinizden emin olun. Yeni evinize girdiğinizde internetin olmadığını fark ederseniz, telefonunuzu mobil bir erişim noktasına dönüştürmeyi deneyin. Uzun vadeli bir çözüm değil, ancak her şeyin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Son olarak, ayrıldığınız evinizde son bir sayaç okuması yapın ve bunları doğru tedarikçilere iletin. Fotoğrafın bir zaman damgası olacağı için, fotoğrafın çekildiği andaki sayaç okumasının tam olarak ne olduğunu kanıtlayacağı için, sayacın fotoğrafını çekmek yardımcı olabilir.

4.Faturaları Ödeyin, Arkadaşlarınıza Ve Ailenize Taşındığınızı Bildirin

Mevcut evinizde hala borçlu olunan tüm faturaları ve belediye vergisini ödeyin; Yeni yerinize yerleştiğinizde hiçbir faturanın sizi rahatsız etmesini istemezsiniz. Adresinizi değiştirdiğinizi bildirmek için aşağıdaki kişi ve kuruluşlarla iletişime geçin:

• İşiniz

• Bankanız, sigorta, emeklilik ve kredi kartı şirketleriniz

• Nüfus Müdürlüğü

• TV Şirketiniz

• Doktor ve diş hekiminiz

• Yönlendirme sonrası hizmetler (bu, en az 5 gün önceden haber verilmesini gerektirir)

• İnternet Hizmetleri

Uzmandeposu.com İle Her Şey Çok Kolay

Siz de evden eve nakliyat hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız Uzman Deposu Evden Eve Nakliyat sayfamızdan bu hizmetlere ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir