Evden Eve Nakliyat Neler Yapar?

Paylaş:

Bir evdeki eşyanın A’dan Z’ye her parçası ile sorunsuz bir şekilde başka bir eve taşınması, evden eve nakliyat işlemi olarak adlandırılır. Bu hizmet, evden eve nakliyat firmaları tarafından sunulmak ile birlikte hizmetin sunulması sırasında da birçok farklı ayrıntıyla ev sahibi için kolaylık ve avantajlar sağlanır.

Eski zamanlarda evinizin taşınması için uzun uğraşlar vermeniz ve bu kapsamda her eşyayı toplamanız paketlemeniz ve de-montaj işlemlerini yapmanız gerekirdi. Bunun yanında sonrasında bir nakliye şirketi ile anlaşmanız yani bir kamyon tutmanız, taşıma hizmeti verecek personeller bulmanız ve işin başında durarak organizasyonu sağlayarak, evin taşınmasını sağlamaz gerekirdi. Fakat günümüzde profesyonel nakliyat işletmeleri, tüm bu işlemlerin hepsini adım adım sizin yerinize çözmektedir.

Evden Eve Nakliyat Hizmetinde Neler Yapılır?

Profesyonel firmalar bugün evden eve nakliyat hizmeti talep ettiğinizde sizin için birçok farklı işlemi kademeli bir şekilde gerçekleştirir. İlk aşamada eşyaların bulunduğu evin incelenmesi ve taşıma planı oluşturulması için firma evinizde keşif yapar. Bu keşif sırasında; 

 • Taşınacak eşyaların miktarı,
 • Bu eşyalar için gerekecek nakliye aracının boyutu,
 • Kaç kişilik bir taşıma ekibi gerekeceği,
 • Eşyalar için gerekecek ambalaj miktarı,
 • Taşıma için yapılması gereken sigorta miktarı,
 • Taşıma için talep edilecek fiyat belirlemeleri sağlanır.

Aslında keşif aşaması ile birlikte bir firma tarafından size verilecek hizmetler az çok anlaşılmış olabilir. Fakat yine de bu hizmetler üzerinde teker teker durulabilir. Örneğin, bir firma ile anlaşıp evinizin taşınmasını talep ettiğinizde, keşif sonrasında belirlenen gün ve saatte ekipler tüm ihtiyaçlar ile evinize ulaşır. Bu kapsamda da evin taşınması için tüm eşyalarda hazırlık yapılır.

Nakil edilmesi için eşya hazırlığında profesyonel firmalar öncelikle mobilyaların de-monte edilmesini sağlayarak, her parçayı ambalajlar ve sağlam bir hale getirir. Beyaz eşya ve elektrikli eşyalar tesisatlarından söküldükten sonra ambalajlı bir hale getirilir. Evinizdeki mutfak eşyaları, küçük ev eşyaları, elbiseler ve özel eşyalarınız ayrı ayrı ambalajlar ile taşınacak şekilde sağlam bir hale getirilir. Çiçekleriniz, ayakkabılarımız ve kitaplarınız için ayrı ambalajlar kullanılır.

Evinizdeki akla gelebilecek tüm eşyalar, ambalajlı ve sağlam bir hale getirildikten sonra taşıma personelleri eşyaların düzenli bir şekilde araca yüklenmesini sağlar. Bu yükleme sırasında nakliye firmaları modern sistemlerde asansörlü araçlar kullanır. Bu sayede eşyaların eski evinizden çıkarılması ve yeni evinize taşınması sırasında asansörlü sistem ile hızlı ve güvenilir bir sonuç sağlanır.

Taşınma Sonrası Yapılan İşlemler Nelerdir?

Eşyalarınızın paketli bir şekilde araca yüklenmesi ve güvenilir şekilde yeni evinize ulaştırılması sonrasında da nakliyat firmalarının yapması gereken işlemler yer alır. Bu aşamada da sırası ile 

 • Eşyaların ambalajlarından açılmasıyla kullanım alanlarına tekrar yerleştirilmesi,
 • Beyaz eşyaların tekrar bağlantılarının yapılması,
 • Mobilya montajlarının tekrar yapılması,
 • Genel düzen ile ev eşyalarının yerlerine yerleştirilmesi,
 • Ambalaj atıklarının toparlanıp, evden uzaklaştırılması,
 • Taşınan eşyalarda hasar kontrolünün gerçekleştirilmesi,
 • Gereken durumda hasar ve eksikliğe karşı sigorta tutanağının hazırlanarak, ödeme işlemi için gerekli fatura ve diğer ihtiyaçların hazırlanması sağlanır.

Evden Eve Nakliyat İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Evden Eve Nakliyat Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir