Evden Eve Nakliyat Sigortası

Paylaş:

Bir nakliyat şirketi ile evinizi taşımak üzere sözleşme imzalamak üzereyseniz, Evden Eve Nakliyat Sigortası‘nın oldukça zor olabileceğini anlıyoruz. Profesyonel Evden Eve Nakliyat firması kullanıyorsanız, çoğu sizin için sigorta hakkında konuşacaktır, ancak birçok nakliyat şirketi sigortayı birçok farklı şekilde ele aldığından, teminatınızın sağladığı koruma düzeyini anlamak zor olabilir.

Bu makalede, Evden Eve Nakliyat sigortasının nasıl çalıştığını açıklamaya çalışacağız ve eşyalarınızı nasıl kapsayacağı konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için sık sorulan bazı soruları cevaplamaya çalışacağız. Arka planla başlayalım…

  • Ev taşırken kullanılmak üzere sigortaya ihtiyacınız var mı?

Bir sigorta poliçesini devre dışı bırakarak taşındığınızda genel evden eve nakliyat maliyetlerinizi düşürmek cazip gelse de, sonunda ödediğiniz fiyat uzun vadede daha yüksek olabilir.

Tıpkı bir tatil rezervasyonu yaptığınızda ve sağlık veya kaza durumunda seyahat sigortasını düşündüğünüzde, taşıma sigortası isteğe bağlı bir ekstradır. Bunu yaparsanız, ödediğiniz küçük prim size bir şeyler ters giderse eşyalarınızı onarmanın veya değiştirmenin çok daha yüksek maliyetlerinden mali olarak korunacağınızı aklınızdan çıkarmaz.

Çoğu Evden Eve Nakliyat Şirketi, Müşterilerinin Eşyalarına Sigorta Yapılması İçin Uyarıda Bulunurlar

Profesyonel Evden Eve Nakliyat şirketlerinin çoğu, çalışmalarını yürütmek için kendilerini ‘tamamen sigortalı’ olduklarını ilan eden çeşitli politikalarla sigortalama yaparlar. Bu onların sigortalı olduğu anlamına gelir, ancak her zaman bu kapsamda SİZ olmayabilirsiniz. Bunu açıklamak biraz zor, ama deneyeceğiz. Tipik olarak, evden eve nakliyat şirketleri sigortacıları ile iş yapma risklerini tartışacak ve onlara bu risk olasılığı için onları kapsayan bir prim ödeyecek. Taşınma şirketiniz taşıma sırasında öğelerinizin değerini bilmeyebileceğinden ve bazen kontrolümüz dışında olan şeyler olabileceğinden, nakliyat şirketlerinin şartlar ve koşullar altındaki hasar sorumluluğunu sınırlamaları standart bir uygulamadır.

Sigorta primleri (tüm işletme maliyetleri gibi) bir şirketin fiyatlarına dahil edildiğinden, bu, yükümlülüklerini sınırlayanların, taşınma ücretlerinizde ihtiyaç duymayabileceğiniz bir seviye oluşturmak zorunda kalmayacakları anlamına gelir ve bu fiyatı gereksiz yere yükseltir. Bunun yerine, bu maliyeti sizin için görünür hale getirir ve SİZİN ihtiyacınız olan teminat seviyesine karar vermenize ve buna göre ödeme yapmanıza izin verir veya devre dışı bırakmak isterseniz, kendi risklerinizin bir kısmını taşıdığınızı bilerek bunu yaparsınız.

Bu sorumluluk düzeyi, Nakliye şirketinizin şartlar ve koşullarında belirtilmelidir ve sözleşmenizi imzalamadan önce bu koruma düzeyinden emin olup olmadığınızı kontrol etmek çok önemlidir. Evden Eve Nakliyat şirketinizle yazılı bir sözleşmeniz yoksa, işlerin plana göre gitmemesi, yazılı bir sözleşmede ısrar etmesi veya başka bir taşıyıcı bulması durumunda kendinizi yüksek risk altına sokuyorsunuz.

Temel Evden Eve Nakliyat Şartları ve Koşulları Altında Hasar Durumunda Nasıl Korunulur?

Her evden eve nakliyat şirketinin kendi hüküm ve koşulları vardır, bu nedenle Sorumluluk, Genişletilmiş Sorumluluk, Standart Sorumluluk vb. Farklı şeyler ifade edebilir.

Bu nedenle, emin olmayı düşündüğünüz şirketlerin şart ve koşullarını kontrol etmeniz gerekiyor, ancak burada düşünmeniz gerekenler:

Teklifleri karşılaştırıyorsanız, bazı evden eve nakliyat şirketlerinin taşıma fiyatınıza “standart sorumluluk” veya “uzatılmış borç” içerdiğini görebilirsiniz. Bu genellikle bağımsız bir sigorta değildir, genellikle kaldırma şirketinin şart ve koşullarına bağlı olarak bir talep durumunda kabul etmek istediği sorumluluktur.

Diğer tüm sigorta türlerinde olduğu gibi, şartlar ve koşullardan ve bir talepte bulunma sürecinden, özellikle de taşınmanızın taban fiyatına dahil edildiğinde, memnun olduğunuzu kontrol etmeniz önemlidir. Dikkat edilmesi gerekenler:

  • Şirketin sorumluluğu ihmal edilmiş mi yoksa sözleşmesini yerine getirmediğini mi kanıtlıyor?
  • Öğe veya toplam hak talebi başına maksimum hak talebi sınırı var mı?
  • Talebin değeri nasıl hesaplanır?

Bulmak için son şey, bir talep durumunda ne olacağıdır. Talebinizi kiminle görüşüyorsunuz? Taşınma şirketi mi, bağımsız bir sigorta şirketi mi? Ne yapmanız gerekecek? Bir sonuca katılmıyorsanız ne olur?

Peki, Taşınma Sigortası Neden Bir Yükümlülük Kapsamından Farklıdır?

Birçok profesyonel ev taşıma şirketi, ek bir ürün olarak kapsamlı bağımsız Evden Eve Nakliye Sigortaları kapsamaktadır.

Bazı nakliyat şirketleri, ihtiyacınız olan teminat seviyesini daha doğru bir şekilde yansıtabilecek hamlenize ek olarak sigorta kapsamı ödeyerek koruma seviyenizi artırma fırsatı sunacaktır. Bu kapsamı kaldırmayı seçerseniz, temel sözleşmeniz kapsamında geçerli olan bazı şartlar ve koşullardan feragat edilir ve size şu anda sahip olduğunuz teminat düzeyini detaylandıran ek bir sigorta şartları ve koşulları sağlanmalıdır.

Seyahat sigortası gibi, sizin için farklı düzeylerde teminatlar mevcuttur ve evden eve nakliyat şirketleri arasında değişiklik gösterebilir, bu nedenle nakliyecinize hangi kapsamı sunduklarını kontrol etmek önemlidir. Bunlar sizin adınıza onaylanmış bir sigorta şirketi ile düzenlenmiş politikalardır, bu nedenle talebiniz sonuçta bağımsız olarak değerlendirilir ve ele alınır. Bu, kaldırma şirketi ile ihmal veya talep çözümü konusunda pazarlık yapmanız gerekmediği anlamına gelir, bu da bir iddiayı tarafsız ve bazen daha kolay hale getirir.

Ev Taşınmasını Ev Sigorta poliçem kapsamında yer verirsem ne olur?

Ev içindekiler sigorta poliçenize güvenmek her zaman iyi bir fikir değildir. Bazı ev içeriği sigortacıları da yeni bir eve taşınmak için koşul sağlayabilir, ancak bunun böyle olduğunu varsaymadan önce ev sigortanızın şartlarını ve koşullarını iki kez kontrol etmek önemlidir.

Nihai Taşınma Sigortası İpucu:

Şartlar ve koşulları ve satın aldığınız sigortanın neleri kapsadığını tam olarak anladığınızdan emin olun. Özellikle evden eve nakliyat teklifinizde “dahil” olarak belirtilmişse, herhangi bir sınırlama (talebinizin değeri veya ihmali kanıtlama gereksinimi gibi) aramaya dikkat edin.

Sitemiz üzerinden Uzman Nakliyat Firmalarına Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir