Gelin Saçı ve Makyajı İçin Trend Öneriler

Paylaş:

Bir kadın için düğün günü hayatındaki en önemli günlerden biridir. O gün her kadın muhteşem ve göz alıcı görünmek ister. Bugün için özenle seçilen gelinliklere uygun saç ve makyaj yapılması çok önemlidir. Son trendlere uygun ancak modası hiç geçmeyecek tarzda saç ve makyaj tercih edilmelidir.

Son zamanlarda gelin saçı ve makyajı söz konusu olduğunda doğallık ön plana çıkmaktadır. Yüz tipinize ve tarzınıza uygun modelleri seçmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca düğünü yapacağınız mekanda gelin saçı ve makyajında önemli bir rol oynar. Örneğin, üstü kapalı bir salonda ya da bir otelde evlenecekseniz gösterişli bir saç, makyaj tercih etmelisiniz. Ancak bir deniz kenarı ya da kır düğünü yapacaksanız dağınık topuzlar, abartısız modeller daha uygun olacaktır. Profesyonel bir saç ve makyaj uzmanıyla birlikte en uygun modele karar vererek en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Gelin Saçı ve Makyajı İçin Her Kuaföre Güvenilir Mi?

En önemli gününüzde mükemmel görünmek için seçiminizi iyi yapmalısınız. Profesyonel gelin saçı ve makyajı için en profesyonel kişileri sistemimizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Şehrinizi yazarak arama yapabilir ve daha önce yorum yapmış insanların yazdıklarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Profesyonel bir saç ve makyaj için en iyi eğitimi almış kişileri seçmelisiniz. Bir kuaför ten renginize, yüz tipinize ve kişiliğinize en uygun olanı bulup uygulamalıdır. Ayrıca gelinlik ve duvağınızı gösterdiğinizde profesyonel bir kuaför onlara uyacak modeli hemen belirleyecektir. Bu yüzden güzel bir gelin saçı ve makyajı elde etmek için en önemli şey kuaför seçimidir.

Gelin Saçı ve Makyajı İçin Mutlaka Prova Yaptırın

Daha önce hiç yaptırmadığınız fakat tavsiye edilen bir kuaför ve makyözü tercih ederseniz mutlaka düğünden birkaç gün önce demo da denilen prova saç ve makyaj tasarımınızı uygulatmalısınız. Sadece ilk kez yaptırdığınız bir kuaförde değil aynı zamanda uzun süredir gittiğiniz kuaför ve makyözü kullanacaksanız bile bu prova aşamasını mutlaka yaptırmalısınız. Düğünde duvak gibi, çiçek süslemeleri ya da taç gibi aksesuar ayrıntılarınız var ise mutlaka bu prova tasarımı esnasında nasıl kullanılacağına ilişkin çalışma yapmalısınız. Son dakikada bir aksilik yaşamamak için de bu aksesuarların yedeklerini de tedarik etmeniz önemlidir. Örneğin düğün günü saçınız yapılırken tacınızın kırılması ya da bir kazaya kurban gitmesi moralinizi bozabilir. Bu yüzden mutlaka yedekli olmanızda fayda vardır.

Makyaj kısmına geldiğimizde gelin makyajları seçeneklidir. Porselen makyaj ya da water proof denilen suya dayanıklı makyaj tercih etmek önemlidir. Özellikle düğün esnasında hareket halinde olacağınız ve danslarda yer alacağınız için çok fazla terlemeniz söz konusudur. Bu da porselen makyaj ya da water proof makyaj ile olur ve gece boyunca ya da düğün boyunca makyajınızın bozulmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca makyözünüzden gece boyunca tazelemek üzere provada kullanılan ve düğünde de kullanılacak allık, ruj ve diğer makyaj malzemelerini sizin için yedeklemesini isteyin. Tüm bu ayrıntılar küçük gibi görünse de aslında çok önemlidir.

Bir küçük anekdotta gelin çiçeği ilgilidir. Gelin çiçeğinizdeki çiçekleri eğer saçınızda da kullanacaksanız prova tasarımını onun içinde birkaç gün önceden yaptırmanız gerekir. Bu ayrıntıyı kuaförünüzün de görmesi saçınızda çiçekleri nasıl kullanması gerektiğine dair hayal gücünü daha rahat kullanmasını sağlayacaktır. Örneğin bir topuzun içine yerleştirilen gerçek bir çiçek görüntünüzü tamamlayabilir ya da salık bir topuz üzerine yerleştirilen çiçek tacı daha fresh bir gelin olmanızı sağlayabilir.

Gelin Saçı ve Makyajı Kaça Mal Olur?

Her kuaför saç ve makyaj için farklı fiyat sunar. Bazı kuaförlerde sadece gelin saçı için fiyat verilirken bazılarında gelin saçı ve makyajı ortak fiyatlandırılır. Bazılarında bir pakette bunlara ek olarak manikür ve pedikür de dahil edilebilir. Ek olarak isteyeceğiniz şeylere göre fiyatlarda farklılıklar meydana gelebilir.

Gelin paketi denilen ve gelin ve arkadaşlarının ya da akrabalarının dahil edildiği bir çok özel uygulaması olan kuaför ve güzellik salonu da bulabilirsiniz. Bu seçimi yapmak ve ne istediğinize karar vermek için kendinize biraz zaman ayırın. Çünkü bu seçimi yapmak düğününüzde ne kadar güzel olmak istediğinize bağlıdır.

Bu yüzden öncesinde kuaförle görüşerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Uzman Deposu ’nda arama yaparak en güvenilir ve profesyonel gelin saçı ve makyajcısını bulabilirsiniz. Ayrıca en özel gününüzü fotoğraflaması için profesyonel düğün fotoğrafçılarını da Uzman Deposu ’ndan arayabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir