Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Paylaş:

Birbirini seven iki insanın hayatlarını birleştirme amacıyla düzenlenen ve neredeyse her türlü toplumun kültüründe var olan düğünler çok özel bir yere sahiptir. Tabi ki gelinlikler de bugünü özel kılan ve gelin adayının bütün dikkatleri üzerinde toplamasına yardımcı olan kıyafetlerdir. Tam da bu yüzden pek çok kişi gelinlik seçimi konusuna oldukça önem vermektedir. Biz de size faydalı olması açısında gelinlik seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şeyleri bu içeriğimizde derledik.

Beden Tipinize Göre Seçim Yapın

O kadar çok farklı stil ve gelinlik kesimi var ki, her zaman vücut şeklinize uygun bir şeyler olacaktır. Anahtar, dikkatinizi çekmediğin parçalardan uzaklaştırırken, en iyi özelliklerinizi vurgulayacak bir şey seçmektir. Şu önemli noktaları unutmayın:

• Uzun dar kesim gelinlikler kısa bacakları uzatır.

• Düşük bel kesimler kısa bir beli telafi eder.

• Göğüste detay ve toplanan malzeme, küçük göğüslere sahip olan gelinler için harika görünüm verebilir.

• Yatay çizgiler vücudu genişletir ve dikey çizgiler uzatır

Vücudunuzun sevmediğiniz bölümlerini yapılandırılmış kumaş katmanları altında gizlemeye çalışmayın, çünkü bu sadece onlara dikkat çeker ve genel bir tıknaz izlenimi verir. Bunun tersine, elbisenizin çok açık olmadığından emin olun, çünkü bütün gün kendinizi kontrol etmek istemezsiniz ve düğün fotoğraflarınızın daha sonra alay edeceğiniz bir şey olmasını istemezsiniz.

Pek çok gelin, içine diyet yapma fikri ile çok küçük bir elbise satın alma hatasını yapar. Düğünden önce hiç şüphesiz biraz kilo verecekseniz de, tüm elbise bedenlerini kaybetme ihtimaliniz düşüktür, bu nedenle gerekli değişiklikleri yapmak için büyük güne yakın bol miktarda donatı planlamak ve uygun bir elbise satın almak çok daha iyidir.

Böylesine önemli bir günde göz alıcı bir güzelliğe ulaşmak için doğru seçim yapmak hayati önem taşımaktadır. Zira gelinin vücudu ile uyumlu olmayacak bir gelinlik seçmesi beklentilerini karşılamazken ona tam uyum sağlayacak bir model seçmesi hayalindeki güzelliğe kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bu yüzden gelinlik alacağınız firmada bulunan tasarımcının bu konu hakkında sizi bilgilendirdiğine emin olmalısınız.

Doğru Firmaları Tercih Edin

Ne yazık ki her alanda olduğu gibi gelinliklerde de kalitesiz hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bunlardan korunmak için teknolojinin gücünden faydalanın. Bunun için de internet üzerinde bulunan güvenilir platformlardan bu hizmetleri veren firmaları inceleyebilirsiniz. Bu platformların en güzel yanı tamamen şeffaf olmaları ve müşteriyi ön plana çıkarmalarıdır. Yani kaliteli ürünleri olan ve iyi bir müşteri hizmeti sunan gelinlik firmalarını bu platformlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken daha önce o firmadan hizmet almış kişilerin yorumlarını incelemek, referanslarına bakmak ve gelinlik fiyatlarını kıyaslamaktır. Böylelikle bu güzel gününüzü en iyi şekilde yaşayabilirsiniz.

Modayı Yakalayın

Son derece trend bir gelinlik alırsanız düğün fotoğraflarınızda randevu alacağını garanti edebilir ve istediğiniz gelin gibi görünmenizi engelleyebilir. Modaya uygun olduğu için bir gelinlik seçmek yerine sevdiğiniz ve harika görünmenizi ve hissetmenizi sağlayan bir gelinlik seçin. Kendi kişisel karakterinizi takı, ayakkabı ve diğer aksesuarları kullanarak basit bir gelinliğe eklemek, doğrudan düğün podyumlarından bir düğün kıyafeti alıp sonradan pişman olmaktan daha iyidir.

Önceden çok gösterişli ve farklı tasarımlara sahip gelinlikler modayken günümüzde sadelik ve zariflik ön plana çıkmaktadır. Üstelik böyle naif seçimler yaparak dikkatleri kendi üzerinize de kolaylıkla çekebilirsiniz. O yüzden abartılı ve çok gösterişli modelleri tercih etmek yerine sadeliğin size katacağı güzelliği tercih edebilirsiniz. Böylece bütçenizde de önemli bir tasarruf yapmış olacak ve bu güzel geceyi bir ömür iyi bir şekilde hatırlayacaksınız.

Gelinlik Alışverişi Keyifli Bir Deneyim Olmalı

Ne yazık ki birçok gelin gelinlik alışverişine ilk gittiklerinde hayal kırıklığına uğrar. Randevu saatleriyle ilgili kafa karışıklığı, uymayan örnek elbiseler, dostça olmayan mağaza asistanları ve denendiklerinde korkunç görünen rüya elbiseleri, cehennemden bir alışveriş gezisi oluşturmak için birleşebilir.

Alışveriş için kendinize bolca zaman ayırdığınızdan ve öğle yemeği ve içecekler ile butik randevular gibi eğlenceli unsurları dahil ettiğinizden emin olun. Gelin butiğindeki satış temsilcileri ile kendinizi tamamen rahat hissetmiyorsanız, uzaklaşmaktan endişe etmeyin. Bir gelinlik önemli bir yatırımdır, bu nedenle butikler sizi şımartmak ve kendinizi özel ve değerli hissettirmek için her türlü çabayı göstermelidir. Deneyimli bir gelinlik satış temsilcisi, daha önce düşünmemiş olsanız bile, vücut şeklinize uyacak stilleri önerebilmelidir.

Gelinliğinizi Düğün Tarzınıza Uygun Hale Getirin

Gelinliğinizi seçerken ne tür bir düğün yapmak istediğinizi düşünün. Hangi sezonu seçtiniz? Resmi bir akşam meselesi mi yoksa sıradan bir plaj partisi mi olacak? Bahçeli bir yerde mi yoksa tarihi bir binada mı evleniyorsunuz? Eğer temalı bir düğün yapıyorsanız, elbisenizi bu temanın bir parçası yapmak isteyebilirsiniz. Öte yandan bazı gelinler dışarı çıkıp mükemmel elbiseyi bulur ve bunu düğün temalarını etkilemek için kullanır.

Siz de en iyi hizmeti veren kaliteli gelinlik firmalarını bulmak için bu sayfa üzerinden Uzman Deposu ’nda bulunan firmaları inceleyebilir, hayallerinizdeki gelinliği kısa sürede bulabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir