Halı Temizliğinde 10 Önemli Faktör

Paylaş:

Ortalama bir iç mekan halısının santimetrekare başına 200.000 bakteri tuttuğunu biliyor muydunuz? Düzenli vakumlama zorunlu olsa da, halılarınızı gerçekten temiz tutmak yeterli değildir. Temiz halıların önemli olmasının birçok nedeni var. Halılarınızı temiz tutmak için en zorlayıcı on nedene bir göz atalım.

Halınızın Ömrü Size Bağlıdır

Bir halının ne kadar uzun ömürlü olduğu, ne kadar bakımlı olduğu ile ilgilidir. Diğer faktörler, ne kadar yaya trafiği gördüğü ve halı desteğinin kalitesi gibi halınızın ömrünü etkiler. Bakımlı bir halı on beş ila 20 yıl kadar sürebilir.

Halının en yoğun olduğu alanlar günlük olarak vakumlanmalıdır, ancak daha az yoğun trafiğe maruz kalan yerler yalnızca haftada iki ila üç kez vakumlanmalıdır. Ayrıca halınız için düzenli derin temizleme planlamak istersiniz.

Mükemmel Zemin Kaplamaları Temizliği Hak Eder

Halılar mükemmel bir zemin kaplaması sağlar, ancak temiz tutulmazlarsa, çok sayıda istenmeyen parçacık ve küçük yaratık barındırabilirler. Halıda polen ve kir sıkışabilir. Mikroskobik toz akarları kirli halılarda gelişebilir. Kirli bir halı aynı zamanda küf ve mantar için potansiyel bir üreme alanıdır. Bunlardan herhangi biri işinizde veya evinizde istediğiniz gibi görünüyor mu? Büyük olasılıkla değil. Temiz bir halı tutmak bu alerjenleri ortadan kaldırır ve sağlığınıza zarar vermemelerini sağlar.

Hava Kalitesini Geliştirir

Hoş olmayan şeyler sadece kirli bir halıda gelişmekle kalmaz, aynı zamanda ofisinizin veya evinizin havasına da yayılabilirler. Halı temizleme ve döşeme temizliğinin düzenli bir programı, müşterilerinizin ve çalışanlarınızın bir alerjen ve küf sporları bulutu içinde durmamasını sağlar. Kirli bir halı, evcil hayvan kepeği, hamamböceği alerjenleri, kurşun ve toksik gaz kalıntıları gibi her türlü istenmeyen şeyle doludur. Halının temiz tutulması, insanların ofisinizde yürürken zararlı maddelerden nefes almamasını sağlar.

Mekanın Görünüm ve Hissini Değiştirir

İşletmenizin ve evinizin her zaman en iyi şekilde görünmesini istiyorsunuz. Yüzeyler ne kadar tozsuz olursa olsun, pencereleriniz ne kadar kristal berraklığında olursa olsun, pis bir halı alanınızın dağınık görünmesini sağlayacaktır. Döşemeniz sadece bir odanın görünüşünü değil aynı zamanda bir odanın hissini de etkiler. İnce olsa da, müşterileriniz ve çalışanlarınız, kurcalanmış, kirli bir halıya karşı kabarık, temiz bir halı üzerinde yürümenin kalitesini takdir edeceklerdir.

Yatırımınızı Korur

Halınızı temiz tutmaya özen gösterdiğiniz için halınızı daha sık değiştirmeniz gerekiyorsa, bakım bütçenizde hissedeceksiniz. Halılarınız ucuz değildir. Döşemenize yaptığınız yatırımı korumanın en iyi yollarından biri de halı temizliği planlaması yapmaktır.

Zararlı Kokuları Çıkarır

Koku yorgunluğunu hiç duydunuz mu? Bu cümle, artık onları koklamadığınız kokulara alışmak olgusunu ifade eder. Bunun anlamı, ofisinizin veya evinizin müşteriler veya misafirler için çok fark edilebilir, ancak sadece siz fark etmeyebilirsiniz. Bu biraz korkutucu, değil mi? Bu potansiyel olarak utanç verici sorunla mücadele etmenin kolay bir yolu, düzenli bir halı bakım programı oluşturmaktır.

Lekeleri Çıkarır

Hiçbir şey, bir odayı dev bir kahve lekesinden veya yağlı noktadan daha kötü gösteremez. Ofisinizde veya evinizde çok fazla trafik yaşanıyorsa, zaman zaman halı üzerine dökülmeler meydana gelebilir. Profesyonel ofis temizliği ve halı temizliği ofis yılbaşı partisinden sonra bile halılarınızın yepyeni görünmesini sağlayabilir. Aynı şekilde evinizdeki halıların da bu işi profesyonel olarak yapan bir firmaya ihtiyaç duyabilir. Düzenli aralıklarla yapacağınız bu temizlik dokunuşu her zaman evinizde de pozitif enerjiye neden olacaktır.

Halı Temizliği Şirketinizin Vitrini Sayılır

Müşterileriniz, halı kaplı giriş bölümünüze girdiği anda şirketiniz hakkında ilk izlenimlerini edineceklerdir. Bu izlenimin lekeli halılar ve tuhaf bir koku olmasını ister misiniz? Muhtemelen değil. Öte yandan, bu ilk izlenim profesyonellik, yüksek kaliteli koku ve temiz havanın incelikli olumlu kalitesi olabilir. Halı temizliği,  bir şirket için çok önemlidir. Düzenli halı temizliği hem genel temizliğin kalitesini arttırır. Hem de müşterileriniz başta olmak üzere çalışanlarınıza verdiğiniz değerin altını çizer.

Odalar Yeni Yaşam Alanlarına Dönüşür Yaşam Nefes Alır

Ofisinizde veya evinizdeki halıların görüntüsü , halınızın profesyonelce temizlenmesi her odanın yepyeni olmasını sağlayacaktır. Ofisinizin veya evinizin yorgun ve donuk olduğunu düşünüyorsanız, profesyonel bir halı temizliği veya parke zemin temizliği deneyin. Dürüst olmak gerekirse, dünyadaki tüm farkı bu iki ayrıntı yaratabilir.

Verimliliği Geliştirir

Artık temiz ve düzenli bir ofisin üretkenliği ve çalışanların refahını arttırdığı bilinmektedir. Diğer taraftan, kirli ve dağınık bir ofis alanı, hem çalışanlarınız hem de müşterileriniz için karar verme sürecinde kaygı duygularını artırabilir. Temizlik algısından dolayı çalışanlarınız daha üretken olmakla kalmayacak, aynı zamanda çalışmaktan daha çok zevk alacaklardır. Unutmayın sadece ofis değil, evinizin refahı da halınızın temizliğine bağlıdır. Çocuklarınız halının üzerinde oynarlar, mutlu olmaları ve sağlıklı kalabilmeleri temiz bir halıya ve ortama bağlıdır. Bu yüzden önce kendiniz sonra da çocuklarınız için halı temizliğine farklı olarak bakın ve detaylı temizlemeyi unutmayın. Çünkü hayatımızda onlarca bakteri ve mikropla bir arada yaşarken sadece düzenli bir temizliği yapmamak yüzünden hiç duymadığımız veya bilmediğimiz hastalıklara sahip olmamalıyız. Uzmandeposu.com sitemizde İşinde Uzman Halı Yıkama ve Koltuk Yıkama Firmalarına Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir