Halı ve Koltuk Yıkama Hizmeti Almadan Önce Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

Paylaş:

Sizin de bildiğiniz gibi temizlik hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Nitekim temiz olmayan ortamlarda bulunmak sağlığımızı olumsuz şekilde etkilemekte ve pek çok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden herkes özellikle evlerinde temizliğe ve hijyene oldukça önem vermektedir. Yalnız bazı durumlarda temizliğe yeteri kadar vakit ayıramayabiliriz.

Çalışan veya çok yoğun bir hayat tarzını benimsemiş kişiler zorunluluk haline gelen ev temizliği için zaman ayırmakta güçlük çekmektedirler. Hele konu sıkça vakit geçirilen ve mikropları yüzeyinde barındıran halı ve koltuklara gelince işler daha karmaşık bir hal almaktadır. Temizlemesi oldukça zor olması ve bunun yanında çokça vakit istemesi bu işi ertelenmesine yol açmaktadır. Neyse ki bu hizmeti veren profesyonel firmalar bulunmaktadır. Bu şekilde hem zamandan hem de temizlik yapılırken harcanacak yorucu çalışmalardan feragat etmek mümkündür. Biz de sizin için halı ve koltuk yıkama hizmeti almadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda anlattık.

Firma Araştırması

Böyle durumlarda kaliteli hizmeti veren firmaları bulmak zor olabiliyor. Hatta birçok kişinin aklına kötü durumlar gelip endişelenebiliyor. Bu gayet normal, nitekim tanımadığımız kişilerden hizmet almak hepimizi endişelendiren bir durumdur. Neyse ki sadece bu amaçlar için kurulmuş olan platformlar bulunmaktadır. Bu platformların en büyük avantajı şeffaf kaliteli hizmet almanıza yardımcı olmaktır. Sonradan fiyat değişmesi, değerli eşyaların çalınması veya kötü hizmet alınması bu türlü oluşumlar sayesinde engellenmektedir. Çünkü en ufak bir hatada kötü deneyim yaşatan firmalar ifşa edilir. Bu yüzden böyle bir hizmet almadan önce güvenilir platformlar aracılığı ile çalışmak oldukça önemlidir.

Yorumlar

Bu platformların sağladığı bir diğer avantaj ise herkese açık yorumları sergilemesidir. Halı ve koltuk yıkama hizmetini daha önce deneyimlemiş kişiler, firma hakkında daha çok bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir. Aynı zamanda firmanın hangi branşta daha iyi olduğuna dair anekdotlar da yorumlar sayesinde anlaşılabilir.

Yerinde Koltuk ve Halı Temizleme Hizmeti

Halılarınızın ve koltuklarınızın görünümünü, kokusunu ve uzun ömürlülüğünü iyileştirmek için profesyonel bir koltuk ve halı temizleme hizmeti almak akıllıca bir karardır. Halı ve koltuk temizleme hizmeti veren firmaların birçoğu artık evinizde yerinde hizmet vermekte… Ancak, halılarınız ve koltuklarınız için en verimli ve etkili temizliği sağlamak için evinize gelmeden önce yapabileceğiniz 3 kolay şey var.

1. Halı Kaplı Alanlarınızı Temizleyin

Yapmanız gereken ilk şey halı kaplı alanı olabildiğince temizlemektir. Lambalar, bitkiler, masalar ve sandalyeler gibi şeyler halının temizlenmesi gereken alanlarını kaplar. Koltuklarınız da yerinde temizlenecekse onları da Halınız ne kadar üzerinde bir şey olmadan teslim ederseniz ,halı ve koltuk yıkama hizmeti firmasının profesyonelleri o kadar iyi temizleyebilecektir.

2. Halılarınızı ve Koltuklarınızı İnceleyin

Halı kaplı alanları temizledikten sonra halınızı kendiniz kontrol etmelisiniz. Profesyoneller evinize geldiklerinde halınızı ve koltuklarınızı inceleyecektir. Ancak, önce kendi incelemenizi yapmanız son derece yararlıdır.

Etrafta dolaşın ve yakından bakın. Mobilyaların gizlediği alanlara özellikle dikkat edin. Noktaların ve lekelerin yerlerini not edin. Daha da iyisi, lekeye neyin sebep olduğunu hatırlayabilirseniz, bunu da not edin. Halınızdaki yoğun trafik alanlarına ve evinizdeki trafik düzenine de dikkat edin.

Artık halınızı ve koltuklarınızı kendiniz incelediğinize göre, halı ve koltuk temizleme profesyonelleri ile de bir tur atmaya hazırsınız. Onlara lekeleri gösterebileceksiniz, böylece onları kesinlikle derinleme temizlenmesini sağlayacaksınız. Ayrıca, evinizin hangi bölgelerinin en çok trafiği aldığını da açıklayabileceksiniz. Ön incelemeniz halı temizlemenizin verimliliğini artırır, çünkü halı temizleyicinizi halınızın kendine özgü zorluklarına hızlı bir şekilde çözüm bulmasını sağlarsınız.

3. Ailenizi Hazırlayın

Halı ve koltuk temizleyiciniz hizmetini tamamladıktan sonra, halılarınız ve koltuklarınız hala biraz nemli olacaktır. Temizleyiciniz evinizdeyken, halılarınızdaki suyun çoğunu çıkarmak için çok çalışmış olacaklardır. Ayrıca halınızın kurumasını hızlandırmak için, evinizin her yerine stratejik olarak vantilatörler yerleştirecekler. Ancak, halılarınızın tamamen kuruması için biraz zamana ihtiyacı olacaktır. Temizlik profesyonelleri ne kadar ek süre beklemeniz gerektiğini size bildirecektir. Ayrıca, halılarınızın etrafındaki hava akışını artırmak ve hızlı kurumayı teşvik etmek için kendi başınıza neler yapabileceğinizi de size bildireceklerdir.

Kendinizin ve ailenizin (ve evcil hayvanlarınızın) tamamen kuruyana kadar halılarınızdan ve koltuklarınızdan nasıl uzak duracağına dair önceden bir plan yapmalısınız. Akşam yemeğine ve sinemaya bir aile randevu gecesi planlayın.

Fiyat Karşılaştırması

Güvenilir platformlar aracılığı ile hizmet almadan önce bütçenizi korumak için fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu sayede başka ortamlarda sizlere sunulan aşırı pahalı hizmetleri almak zorunda kalmazsınız.

Uzman Deposu bünyesinde barındırdığı en profesyonel halı ve koltuk yıkama firmaları ile hizmeti siz değerli kullanıcılarına sunmaktadır. Böylece en uygun fiyata en kaliteli hizmeti kısa sürede alabilirsiniz. Siz de halı ve koltuk yıkama hizmetinden faydalanmak istiyorsanız burada bulunan sayfa üzerinden bu hizmeti veren firmaları inceleyebilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir