Haşere İlaçlama Yaptırırken Dikkat Edeceğiniz 5 Önemli Detay

Paylaş:

Düzenli, bakımlı bir ev her zaman haşere barındırmaz, değil mi? Zararlılar, birçoğunun temizlikle ilgisi olmayan çeşitli nedenlerle evlere çekilebilir. Bazı yaygın ev işgalcileri orada olduklarını çok açık hale getirirken, bazıları da gizli gizli evinizde yaşamayı tercih ederler. Her ev sahibinin düşünmesi için düzenli haşere kontrolünün gerekli olmasının birçok nedeni vardır.

“Kendin Yap” Her Zaman Yeterli Değildir

Kendin yap birçok tedavi işi gerçekte sadece buzdağının ucuna saldırdıklarında yapıyor gibi görünüyor. Mağazadan satın alınan ve ev ilaçlarının çoğu sadece yüzeyde gördüklerinizle ilgilenebilir. Daha sık olmamakla birlikte, istila kaynağınız gizlidir. Bu nedenle, bir ev istilasının ilk belirtisinde bir haşere kontrol uzmanıyla görüşmek önemlidir. Enfestasyonunu kaynağında durdurmak için eğitilmiş olan Amerikan Pest’teki profesyoneller, ne arayacağını ve ondan nasıl kurtulacağını iyi biliyorlar.

Zararlılar Gerçek Sağlık Tehditlerini Oluşturur

Halk sağlığı yetkilileri mevcut, temiz yaşam kalitemizi çok önemli üç değişkene bağlamaktadır: birinci sınıf aşılar ve ilaçlar, büyük ölçüde iyileştirilmiş sanitasyon ve yüksek kaliteli haşere kontrolü. Kemirgenler, keneler ve sivrisinekler gibi en yaygın zararlılardan bazıları korkunç hastalıkları transfer edebilir. Fareler ve sıçanlar, bir insana bulaşırsa ölümcül olabilen Hantavirüs taşıyabilir. Keneler, grip benzeri semptomlarla birlikte gelen Lyme hastalığını taşır. Sivrisinekler, Batı Nil Virüsü ‘nden Zika ‘ya kadar birçok farklı hastalığı taşıyabilir. Bir haşerenin bir hastalık taşıyıp taşımadığını bilmek imkansızdır, bu yüzden dikkatli olmanın en iyisi budur.

Evdeki Hasarların Bir Çoğu Haşereler Tarafından Gerçekleşir

Birçok ev istilacı haşere, ilk etapta evinize girer çünkü bir besin kaynağı bulmuşlardır. Termitler ve marangoz karıncaları gibi odun böcekleri evinizi parçalayabilir. Duvarların içinde saklanıyorlar, bu yüzden herkes orada olduklarını fark etmeden önce çok fazla hasara neden oluyorlar. Halı böcekleri ve gümüş balıkları gibi diğer zararlılar organik liflere çekilir ve bu nedenle eşyalarınızı mırıldanmayı severler. Kanepeler, giysiler, battaniyeler ve havlular hasar riski taşıyan parçalardan sadece birkaçıdır. Haşere kontrol uzmanlarımız, farkında bile olamayacağınız zararlıları kontrol altında tutmak için evinizdeki ve çevresindeki alanı araştırmak üzere eğitilmiştir.

Yiyeceklerinizi Güvenli ve Sağlıklı Tutun

Haşere kontrolü, özellikle gıda söz konusu olduğunda, hem konut hem de ticari ortamlarda gereklidir. Yemek servisi endüstrisindeki işletmeler genellikle hamamböceği ve kemirgenler gibi hurda yiyen zararlılarla ilgilenir. Evlerde, kanatlı ev karıncaları ve güveler gibi zararlılar kilerinize girecek ve en sevdiğiniz atıştırmalıklardan bir yemek yapacak. Dahası, yaprak bitleri gibi birçok zararlı, bahçenizdeki meyve ve sebzelerin düzgün büyümesini durdurabilir. Yukarıda belirtilen zararlıların çoğu hastalık taşır veya en azından yiyeceklerinizi içinde yaşayarak kirletir. Yiyeceklerinizi zararlılardan korumanın en kolay yolu yerel haşere kontrol sağlayıcınıza başvurmaktır.

Stressiz Yaşam

Kesin olan bir şey var; bir haşere ücretsiz ev mutlu bir ev. En küçük istenmeyen yaratığın işareti bile büyük bir baş ağrısına neden olabilir. En temel haşere kontrol planımız yıl boyunca iki ayda bir yapılan muayeneleri ve tüm zararlıları durdurmak için hem iç hem de dış mekan tedavilerini içerir.

Etkili Kontrol İçin Bir Zararlı Hakkında Anlaşılması Gereken En Önemli Şey Nedir?

Haşerelerin biyolojisi ve davranışı çok önemlidir. Zararlıların çeşitli gıda tercihleri ​​ve yaşam alanları vardır; farklı yaşam döngüleri, beslenme evreleri ve yetişkin yaşam süreleri; ve uçuş ve paket penetrasyonu için farklı sıcaklık eşikleri ve yetenekleri bulunur. Hepsi en iyi kontrol yönteminin seçilmesinde ve böceklerin yaşadığı ve ürediği iletken koşulların azaltılmasında önemlidir. Gıda güvenliğinin birçok yönünde olduğu gibi, önleme ve kontrol için en önemli olan riskini anlamaktır.

Haşerelerle Mücadele Etmenin Yolları

 • Önce haşereyi önlemeyi deneyin.
 • Yiyecek, su ve barınak kaynaklarını uzaklaştırın.
 • Yiyecekleri kapalı plastik veya cam kaplarda saklayın. Yiyecek artıkları içeren çöpler sıkıca kapatılmış çöp kutularına konulmalıdır. Çöpleri düzenli olarak evinizden çıkarın.
 • Sızdıran su tesisatını düzeltin ve evin herhangi bir yerinde su birikmesine izin vermeyin. Ev bitkilerinizin veya buzdolabınızın altındaki tepsilerde su birikmesine izin vermeyin. Evcil hayvan yiyeceklerini ve suyu bir gece olsun dışarda bırakmayın.
 • Dağınıklık zararlılara üremek ve saklanmak için yerler sağlar ve onlardan kurtulmayı zorlaştırır. Gazete, dergi veya karton yığını gibi şeylerden kurtulun.
 • Zararlıların girebileceği ve gizlenebileceği yerleri kapatın. Örneğin, dolap veya süpürgeliklerin etrafında çatlakları tamir edin. Boruların etrafındaki boşlukları doldurmak için çelik yünü kullanın. Delikleri tel örgü ile örtün.
 • Sahip olduğunuz zararlılar ve onları kontrol etme seçenekleri hakkında bilgi edinin.
 • Haşere ilaçlarını evinize taşımadan önce paketlerde veya kutularda kontrol edin.
 • Pestisit ve kabın nasıl imha edileceğini öğrenmek için etiketi okuyun.
 • Dış mekan kimyasallarını iç mekanlarda kullanmayın.
 • Dışarıda kullanılması amaçlanan birçok kimyasal, içeride kullanmak için tehlikelidir, çünkü içeride dışarıda olduğundan daha uzun süre toksik kalırlar.
 • Her zaman etiket yönergelerini okuyun ve uygulayın.
 • Çok fazla böcek ilacı kullanmak ailenizin sağlığını tehlikeye atabilir..
 • Haşere ilaçlarını orijinal kaplarında saklayın.
 • Pestisitin su ile karıştırılması gerekiyorsa, yalnızca bir seferde kullanacağınız miktarda karıştırın.

Çocuklar ve diğerleri yiyecek veya içecek kaplarında saklanan pestisitlerin yanlışlıkla tüketilmesiyle zehirlenmiştir. Kabı ne kadar iyi yıkarsanız yıkın, yine de pestisit kalıntıları içerebilir ve birine zarar verebilir. Dikkatli olmakta ve çocuklardan uzak yerlerde tutmakta yarar vardır.

Birbirinden Profesyonel Haşere İlaçlama Firmalarına Hemen Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir