Hijyenik Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Paylaş:

Sevsek de sevmesek de temizlik hayatın bir gerçeğidir. Hem de oldukça önemli bir gerçek. Bakteri ve mikroplar çıplak gözle görülmez ancak havada, cildimizde, yerde ya da kumaşlarda bulunur. Sıcak ve nemli atmosferlerde bakteriler daha fazla yaşayabilir. Evlerimizin banyoları ve tuvaletleri bu nedenle en çok bakteri barındıran yerlerden bazılarıdır.

Hijyenik ev temizliği mikroplardan evi bütünüyle arındırmayı sağlar. Tabi, bu temizliğin belli arlıklarla tekrar edilmesi gerekir. Bakteriler klozetin içinde, kapı kollarında, koltuklarda, zeminde gezinebilirler.

Hijyenik temizlikle bakterilerden kurtulmak mümkündür. Odalardaki nem seviyesini azaltmak için sürekli havalandırma da önemlidir. Kimse hijyenik temizlik işini profesyoneller kadar iyi yapamaz. Eviniz için ayda bir kez de olsa profesyonel hijyenik temizlik hizmeti alabilirsiniz.

Hijyenik Ev Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hijyenik temizliğin temeli dezenfekte etmektir. Dezenfekte işlemi için evlerde kullanılan çamaşır suyu uygundur. Çamaşır suyu ile hijyenik temizlik yaparken havalandırmaya çok dikkat edilmelidir. Hijyenik temizlikte dikkat edilmesi gereken önemli noktalar;

• Temas yoğunluğu fazla olan yüzeyleri sık sık dezenfekte edin (kapı kolu, tezgah, lavabo, masa, musluk gibi yerler)

• Yastık kılıfı, havlu ve nevresim gibi ciltle temas eden eşyaları yüksek sıcaklıkta yıkayın

• Elektronik aletleri alkollü mendillerle dezenfekte edin

• Temizlik bezlerini çamaşır suyuyla yıkayıp asın

• Sık kullanılan kanepe ve koltukları elektrik süpürgesiyle süpürün ve sabunu suyla silin

• Halıları silin ve havalandırın

• Muslukları ve lavaboları çamaşır suyu ile temizleyin

• Tüm hijyenik temizlik adımlarını sistematik olarak belli sürelerde tekrar edin

ev_temizligi

Profesyonel Ev Temizliği Hizmeti Almanın Avantajları

Profesyonel ev temizliği hizmetinde uzmanlar uygun dezenfekte işlemleri yapar. Sağlığa zararlı olmayan dezenfektanlarla evinizi mikroplardan arındırırlar. Sizin ulaşamadığınız yerlere ulaşarak derinlemesine temizlik yaparlar.

Profesyonel temizlik firmalarının eşyalara özel ekipman ve temizlik malzemeleri temizlik işini daha hijyen ve daha hızlı hale getirir. Mesela, halı ve koltuk yıkama için özel elektrik süpürgeleri bulunur. Hijyenik ev temizliği için öncesinde haşere ilaçlama bile yaptırabilir, temizliğinizin çok daha derin olmasını sağlayabilirsiniz.

1. Temiz bir ev

Alacağınız en önemli fayda, evinizin temiz olmasıdır ki bu tüm ailenizin hak ettiği bir şeydir. Her şeyi halletmeye çalışırken, bugünlerde hepimiz çok telaşlı hayatlar sürüyoruz. Peki temizlemek için ne zaman vaktin olacak? Temizlik yardımı almak, bu görevi yapmak zorunda olmadığınızı ve endişelenmeniz gereken bir şey olmadığını bilerek içinizin rahat olmasını sağlayabilir. Tüm gün boyunca sıkı çalıştıktan sonra eve gelip bir sonraki gününüzü planlamaya başlayabilir veya sadece rahatlayabilirsiniz.

2. Sarf malzemelerine ihtiyacınız olmayacak

Yinelenen bir ev temizleme hizmeti kiralamayı planlıyorsanız, temizlik malzemelerini stokta tutma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bunun nedeni temizlik profesyonellerinin yanlarında malzeme getirmesidir. Biraz rötuş yapmak isterseniz her zaman biraz karo temizleyici veya Windex bulundurabilirsiniz, ancak her zaman bir sürü temizlik malzemesi tüketmezsiniz. Temizlik malzemeleri maliyetlidir ve zamanla birikir, bu nedenle giderlerinizi azaltmanın bir yolu budur.

3. Temizlik Profesyoneller Tarafından Yapılır

Bir ev temizlik hizmeti için ödeme yapmak, işi yapmak için ücretli bir profesyonelin evinize geleceği anlamına gelir. Kendi evinizi temizlediğinizde, bu bir baş ağrısı ve angarya olarak görülür, böylece bir şeyler arasında acele etme eğiliminde olabilirsiniz. Profesyoneller, gerçekleştirmeleri için para aldıkları bir temizlik için acele etmezler. Evinizi temizleyen kişi bunu yapıyorsa, o zaman başka bir temizlik şirketine geçmelisiniz.

4. Yalnızca Gerçekte İhtiyacınız Olan Hizmetler İçin Ödeme Yaparsınız

Bir tatil yaklaşıyor olabilir ve ailenizin üyeleri şehir dışından ziyaret ediyor ve evinizde kalıyor olabilir. 2 yatak odalı evinizin temizlenmesi gerekiyor. Evinizdeki her şeyin taze ve temiz olması için muhtemelen onlar evinize gelmeden önce derin bir temizlik yaptırmak isteyeceksiniz. Misafirleriniz gittikten sonra, temizlik firmasından biraz dikkat gerektiren alanlara rötuş yapması için randevu alabilirsiniz.

5. Artan Serbest Zaman

Bu, evinizi sizin yerinize temizlemesi için bir profesyonele ödeme yapmak isteyebilmenizin ana nedenlerinden biridir. Size daha fazla boş zaman sağlar! Her hafta evinizi temizlemek için birkaç saat harcamak yerine, bu zamanı ertelediğiniz şeylere harcayabilirsiniz. Belki de yapılması gereken belirli bir şeyiniz olmayabilir, ancak temizlik yine de yapmak isteyeceğiniz bir şey değildir. Sonunda dinlenmek ve rahatlamak için zamanınız olacak. Biraz dinlenmek, gelecekteki görevler için size daha fazla enerji verebilir.

6. Mikropları ve bakterileri ortadan kaldırın

Ailenizin üyeleri her zaman gelip giderken birçok bakteri ve mikrop getirecek ve yayacaklar. Evinizi temiz tutarsanız, sizin ve ailenizin hastalanmasına neden olabilecek mikropları en aza indirecek ve azaltacaktır. Eviniz temiz olduğunda sizi daha sağlıklı tutacak ve genel olarak daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Küçük rötuşlar bile, sadece birkaç gün içinde meydana gelebilecek mikrop oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilir.

7. Bir profesyonel nasıl daha iyi temizlik yapılacağını bilir

Belki evinizi bir temizlik profesyonelinden daha iyi tanıdığınızı düşünüyorsunuz. Bu doğru olabilir, ancak evinizde, tavan vantilatörleriniz gibi temizlemeyi sevmediğiniz veya nasıl temizleyeceğinizi bilmediğiniz alanlar olduğu için büyük olasılıkla gözden kaçırma eğiliminde olduğunuz şeyler vardır. Ulaşılması zor alanlar unutulma eğilimindedir ve zamanla daha fazla kir ve toz birikerek pes etmek istemenize neden olur. Bir profesyonel, ihtiyacı olan her şeyin temizlenmesini sağlayacaktır.

8. Evcil hayvan kokuları ortadan kalkar veya azalır

Kediler ve köpeklerden farelere ve kuşlara, evcil hayvanların hepsi evinizin kötü kokmasına neden olabilir. Temiz bir eve sahip olmak, evcil hayvanlarınızdan gelen kokuları ortadan kaldıracaktır. Konukların gelip dağınık bir kuş kafesi veya kokan kedi kumu ile oturmasından daha kötü bir şey yoktur. Evinizi düzenli olarak temizlemek, bu istenmeyen kokuların geri gelmesini önleyecektir.

9. Atlama eğiliminde olduğunuz şeyler sonunda yapılacak

Bunu hepimiz yaptık. Başa çıkamayacak kadar tembel olduğumuz, temizlenmesi gereken bazı şeyler var. İster tüm süpürgeliklerinizi siliyor, ister avizenizin tozunu alıyor olun, sizin de yapmaktan hoşlanmadığınız bir temizlik vardır. Profesyonelleri işe aldığınızda, onlara tam olarak ne yapılması gerektiğini söyleyebilirsiniz. Onların hizmetleri için ödeme yaptığınız için, bunu yapmaları gerekecek. Artık bir başkası yaptığı için, yapmaktan hoşlanmadığınız şeyleri yapmaktan korkarak zaman kaybetmeyeceksiniz.

10. Profesyonellerin bir sistemi vardır

Belki mutfağınızda başlarsınız ve daha sonra işe yaradığını düşündüğünüz için rastgele bir şekilde evin içinde ilerlersiniz. Ancak, işinizi ikiye veya üçe katlıyor olabilirsiniz. Bir profesyonel, evinize geldiğinde, koni olması gereken şeylerin bir kontrol listesi ile birlikte bir sisteme sahip olacaktır. İşi çok daha kısa sürede bitirmek için sistemleri sayesinde daha verimli çalışabilirler.

Profesyonel ev temizliği hizmeti almak daha birçok açıdan daha avantajlıdır. Uzman Deposu hijyenik ev temizliği hizmeti alabileceğiniz uzmanlarla sizi buluşturur. Uzmanlardan fiyat teklifi alarak en iyi fiyatla profesyonel ev temizliği hizmetinden yararlanabilirsiniz. Unutmayın hijyenik temizlik sağlıklı bir yaşamın en önemli parçasıdır. Hijyenik temizlik için sitemizde birbirinden uzman firmalardan rahatlıkla destek alabilir, en ekonomik fiyatlarla en iyi temizliğin hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir