İç Mimarlık Hizmeti Almanıza Karar Verdirecek 6 İpucu

Paylaş:

Yeni bir ev inşa etmeye veya mevcut evinize bir şeyler eklemeye karar verdiğinizde, umutlarınızın ve hayallerinizin fiziksel gerçekliğe dönüştüğü heyecan verici bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz. Bu yolculuktaki en iyi dostunuz ve sırdaşınız iç mimarınız olacak. Mimarlar hayalleri gerçeğe dönüştürür ve süreç boyunca size destek olur. Böylesine ortak bir yolculuk, kişisel alışkanlıklarınız, stil tercihleriniz, hobileriniz ve hatta aile ilişkileriniz hakkında tartışmaları içerir, bu nedenle güvenebileceğiniz bir iç mimar İstanbul seçmeniz gerçekten önemlidir.

Peki, kendinize, vizyonunuza ve en önemlisi bütçenize uygun doğru mimarı nasıl bulursunuz?

İlk olarak, projenizin neden sıradan birileri tarafından değil de iç mimar tarafından yönetilmesi gerektiğini başlangıçta anlamak önemlidir. Bina tasarımını uygun niteliklere sahip ve bağımsız bir profesyonelle, yani bir iç mimarla doğru bir şekilde düşünmeden önce, kendinize yeni evinizi seçmek için zaman tanıyın. Bu önemli aşamayı atlayarak büyük yatırımınızı boşa harcamayın. Ardından evinizin tüm ayrıntılarıyla uğraşmak üzere bir iç mimarla anlaşın. Yaşam tarzınızın ihtiyaçları ve bütçeniz bu şekilde daha iyi karşılanacaktır.

Bir iç mimarla çalışmak size vizyonunuza ulaşmanız için en iyi şansı verir. Size ve projenize uygun bir mimar bulmak, yeni bir ev inşa etmekten ticari bir alan geliştirmeye kadar başarının anahtarıdır. Bir mimar, yapılı çevrenizin görünümünü, işlevselliğini ve sürdürülebilirliğini iyileştirmenize yardımcı olabilir; yaşam tarzınızın veya işinizin verimliliğini iyileştirin ve zaman ve maliyet verimliliği sağlayın.

Diğer “uzmanlar” ev tasarım hizmetleri sunabilirken, iç mimarlar bu meslekte titizlikle eğitilir. Tıp pratisyenleri gibi, sınavları geçtikten sonra resmi olarak mimar olarak yeterliliklerini kabul eden sınavlara girmek için en az 5 yıllık eğitim ve pratik deneyimi tamamlamaları gerekir.

1. Uzmandeposu.com Web Sitesi

En iyi iç mimarlar uzmandeposu.com tarafından  bir araya getirilerek mimarların tedarik edilmesini çok daha kolay hale getirdi. Türkiye çapında nitelikli ve deneyimli başta mimarlık mesleği olmak üzere bütün sektörlerde ve işinde uzman olanları bir araya getirmiş çevrimiçi bir platformdur. Yalnızca arama yapmakla sınırlı kalmayın, iç mimar teklifi al bölümünden kolaylıkla fiyat teklifi alın.

2. Mimar Derecelendirmeleri

Bir iç mimarın web sitesine göz atarken sınıflandırma belgesinin olup olmadığını kontrol edin. Mimarlar Odası’ndan verilen bu belge ile iç mimarın kayıtlı olarak hizmet verdiğinin belgesidir. Ve piyasada iç mimar olarak kendini tanıtan ancak eğitimini almamış insanlardan farklarının görülmesi açısından da önemlidir.

3: “Bağımsız” bir İç Mimar Seçin

Bir mimarla çalışmanın pek çok avantajından biri, tüm süreç boyunca alacağınız bağımsız tavsiye ve rehberliktir. Özerklikleri içinizin rahat etmesini sağlar; diğer yüklenicilerle iş yaparken sizin avukatınız olarak hareket edebilirler. Örneğin bir markaya bağlı bir iç mimar seçtiğinizde genellikle sadece markasının etrafında hareket edebilme riski olabilir. Bu da özgürlüğünü aynı zamanda sizin isteklerinizi de karşılamayabilir. Bu nedenle, tasarım ve inşa sürecinin diğer bileşenleriyle ilişkilendirilmesinden ödün vermeyen bir iç mimar arayın.

4. İyi Tasarım Kişiselleştirilmiş Terzilikle İlgili

Her yeni müşteri, bir iç mimar için benzersiz sonuçlar sağlama fırsatı sunar. Tasarımda çerez kesici bir yaklaşım sergileyen firmalara karşı dikkatli olun. Deneyimli iç mimar İstanbul tasarım evleri için her yeni sitenin sunduğu parametreler ve fırsatların yanı sıra her müşterinin vizyonu ve yaşam tarzını kullanır.

5. Tüm Süreç Boyunca Doğrudan Temas

Kısa bir liste oluşturduğunuzda ve mimarlık firmalarıyla iletişime geçmeye başladığınızda, seçtiğiniz mimarın tüm süreç boyunca iletişim noktanız olarak kalacağından emin olun. Doğrudan ilişki, ihtiyaçlarınızı anlamak ve aynı zamanda iletişimin tutarlılığını sağlamak için çok önemlidir. İyi bir mimar, ilk ön tasarım toplantılarından son inşa edilen yapıya kadar tüm tasarım ve inşaat sürecini sizin için düzene sokacaktır.

6. Referanslar

Seçiminizin son aşamasında, referansların iletişim bilgilerini istemenizi şiddetle tavsiye ederiz – sadece eski müşteriler değil, aynı zamanda inşaatçılar ve yapı mühendisleri gibi diğer danışmanların da ayrıntılarını isteyebilirsiniz. Mimarın, tam proje takibi, yeterince ayrıntılı teknik taslak gibi ihtiyaç duyduğunuz tasarım standardını sağlayıp sağlamadığını, yanıtlarını ölçebileceksiniz.

Uzmandeposu.com ’da yer alan uzman iç mimar teklifi al bölümü ile En İyi İç Mimarlardan Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir