İzolasyon Yaptırmanın Faturalarınıza Sağladığı Katkılara Göz Attınız mı?

Paylaş:

Ev Yalıtımının faydaları konusuna giriş yapmadan önce, ev yalıtımının ne olduğu ve hangi amaca hizmet ettiği hakkında konuşalım.

Ev izolasyonu, kontrollü ortamı (içeride), sizi çevreleyen duvarlardan ve başınızın üzerinden geçen çatıdan kontrolsüz ortamdan (dışarıdan) ayıran şeydir. İç ve dış arasındaki ince tabaka yalıtımın yapıldığı yerdir.

İzolasyonun birincil işi, evinizdeki odadan odaya ısı akışını yavaşlatmaktır. Sıcaklığın bu hareketini yavaşlatmak ve sıcaklığı aynı tutmak için tek bir yerde yakalamak istiyorsunuz. Aksine, sürekli hareket eden hava evinizde eşit olmayan bir sıcaklığa neden olacaktır.

Yaşadığınız evden ve ısıtma ünitesinin tipinden bağımsız olarak, ısı evinizdeki en soğuk yerle eşleşene kadar sıcaktan soğuğa her zaman akacaktır. Sıcak hava bodrumunuza battığında harika bir örnek ve tüm ısının nerede olduğunu merak ediyorsunuz. Isı tüm gün çalışıyor, ama nedense evinizdeki odalar ve zeminler soğuk. Bu ısının “konveksiyonu” dur. Hava sızıntısı, büyüklükleri nedeniyle çoğu ev için büyük bir endişe kaynağıdır. Kış aylarında evinize giren ve çıkan hava söz konusu olduğunda hata için çok yer vardır.

Evinizi Yalıtmak Enerji Tasarrufunu Dışarıdan Güvenle Korur

Ev yalıtımının birçok faydası vardır. Evinizi yalıtmak konforunuza katkıda bulunacak, daha sağlıklı bir ev ortamı yaratacak, enerji faturalarınızı azaltacak ve çevresel açıdan olumlu bir etki yaratacaktır.

Ev Yalıtımı Konforu

Evinize yalıtım eklemek, yaşam ortamınızın konforunu arttırmanın harika bir yoludur. Mevcut bir eve ev yalıtımı eklemek sıcaklığı düzenler, özellikle aşırı hava koşullarında yaşam ortamınızı daha keyifli hale getirir.

Mevcut bir eve ev izolasyonu eklemek ses kontrolünü de artıracaktır. Yalıtım, evinizin içinden gelen seslerin dışarıdan duyulmasını engelleyerek istenmeyen sesleri dışarıda tutarak gizliliğinizi koruyan bir ses bariyeri oluşturur. Evinizi izole etmek de istenmeyen nemi evinizden uzak tutan bir nem bariyeri oluşturur.

Bu, tüm eşyalarınızı iç mekanlarda koruyacak ve içeride çok daha rahat bir yaşam ortamı yaratacaktır. Ev yalıtımının bir diğer yararı da çevre kirleticileri ve alerjenleri evinizden uzak tutmaktır. Ev yalıtımı, siz ve dış dünya arasında ek bir engel yaratarak ev ortamınızı düzenli, sağlıklı ve konforlu tutar.

Evinizi Yalıtmanın Maliyet Faydaları

Evinizi izole etmek de ev sahibi olarak size maliyet avantajı sağlar. Ek yalıtım ile eviniz çok daha enerji verimli hale gelecektir. Yalıtım yaz aylarında evinizi daha serin, kışın ise daha sıcak tutacaktır. Bu, evinizi rahat tutmak için kullanmanız gereken ısıtma ve soğutma cihazlarının miktarını azaltacaktır. Bu nedenle, ev yalıtımı enerji faturalarınızı ve evinizi soğutma ve ısıtma maliyetlerini azaltacaktır.

Ev İzolasyonunun Çevresel Faydaları

Evinizi izole etmenin bir diğer yararı da çevresel etkinin azalmasıdır. Yalıtılmış bir ev ile evinizi ısıtmak ve soğutmak için daha az enerji kullanacaksınız. Bu karbon ayak izinizi azaltacak ve klima ünitelerinden çevreye salınan kimyasal miktarını da azaltacaktır.

Karbon Ayak izi

“Yeşil” bir yaşam tarzı yaşamak istiyorsanız, doğru yalıtım (ve doğru miktarda) bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Yalıtım daha az enerji kullanmanıza ve karşılığında daha az emisyon üretmenize izin verdiğinden, karbon ayak izinizi ve çevre üzerindeki etkinizi azaltırsınız. Ayrıca, en küçük çevresel etkiye sahip doğru yalıtım tipini seçmeniz de çok önemlidir. İzolasyon firmaları size bu konuda doğru bilgi ve doğru ürün seçme konusunda yardımcı olacaklardır. Mutlaka aklınıza takılan soruları sormakta ve istediğiniz ürünler hakkında bilgi almayı unutmayın.

Satış değeri

Yalıtım söz konusu olduğunda, pek çok insan yeniden satış değerini düşünmez. Önümüzdeki beş yıl içinde evinizi satmayı düşünüyorsanız, yalıtımınızı güncellemek hızlı satış ile yavaş satış arasındaki fark olabilir. Aynı zamanda izolasyon, evinizin hızlı satışı ile birlikte iyi bir fiyata satış yapmanızı da sağlamaktadır.

Uzmandeposu.com ’da İzolasyon Firmaları

Uzmandeposu.com, ev yalıtımında ve konforunuzu artıran, sağlığınıza fayda sağlayan, enerji faturalarınızı azaltan ve evinizin çevresel etkisini azaltan diğer yeşil ev yenileme yöntemlerinde uzman birçok firma bulunuyor. Ev performans denetimimiz, yeşil analizlerimiz ve yeşil performans modelimiz sayesinde, diğer hizmetlerimizin yanı sıra, sizi ve ailenizi hak ettiğiniz yeşil ev ve konforu elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz uzmanlığı ve deneyimi bulmak üzere sizi uzmandeposu.com ’a bekliyoruz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir