Kameralı Su Tesisatçısı Faydaları

Paylaş:

Su tesisatları, bir yapının en önemli ihtiyacı olan suyun sistematik şekilde kullanılması için düzenlenmiş sistemlerdir. Bu sistemler yapının inşaatı sırasında doğru şekilde uygulanırsa, yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilir. Çünkü tesisat içerisinde su kaçakları ve çatlaklar iyi döşenmiş tesisatlarda ortaya çıkar. İşte bu durumlarda da bir su tesisatçısı tarafından verilecek hizmet türüne ve yöntemine göre çok büyük önem arz eder.

Tesisatçılar tarafından verilen hizmetlerde çok eski zamanlardan bu yana su kaçaklarının bulunabilmesi için özellikle tesisatın geçtiği noktalar takip edilerek, kaçağın bulunduğu noktanın çevresinin kırılması ve net tespit yapılması gerekir. Ancak günümüzde kullanılan yeni teknolojiler kırma ve yapıyı bozma gibi sorunların yaşanmasını engellemektedir. Çünkü yeni teknolojilerde kameralı tesisatçılar termal özellikli sistemler ile çok kısa sürede garantili sonuçlar elde etmektedir.

Kameralı Cihaz İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Tesisatçılar tarafından kullanılan yeni teknolojilerden biri olan termal kameralar veya akustik dinleme cihazları bir tesisat içerisindeki su kaçağının noktasal olarak tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede hem maddi anlamda yüksek masraflardan kurtulmanız hem de zaman tasarruf elde ederek hızlı bir şekilde çözüm imkanı yakalamanız mümkün olmaktadır.

Günümüzde tesisatçılar kullandıkları bu sistem ile birlikte bir ev ya da işletmedeki sorunu takriben 1 saat içerisinde belirleyerek, kameralı ve akustik dinlemeli cihazlarla tespit sağlamaktadır. Usta bir tesisatçı bu sorunu belirledikten sonra da kısa sürede temiz bir işçilik ile sizi bu sorundan kurtarabilir.

Genellikle bu tip hizmetlerde tesisat içerisindeki su borularının birleşme noktalarında veya boru üzerinde çatlak, kırık ya da hasarlar nedeni ile sızıntı ve nem oluşumları ortaya çıkar. Kullanılan sistemlerde boru görüntüleme kameraları özellikle atık su borularında kaçakları tespit ederken, termal kameralar ise kalorifer boruları ve tesisat borularında zemin altındaki su kaçağı bulunan noktalarda sıcaklık farkı ile ölçümler gerçekleştirerek sonuç elde eder.

Kameralı Tespit İşleminin Faydaları Nelerdir?

Bugünün teknolojisi ile hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirilen kameralı tespit işlemlerinde en büyük avantajlardan birisi, yapı içerisindeki tüm su kaçaklarının hızlı bir şekilde bulunabilmesidir. Bunun yanında sayılabilecek birçok farklı avantaja da bakılmak istenirse;

  • Hasarın küçük bir noktadayken giderilmesiyle yapının ve zeminin çürümesi engellenebilir.
  • Nokta tespit yapıldığı için sadece hasarlı kısımda onarım düşük maliyet ile sağlanır.
  • Sigortalı evlerde uygun işlem maliyeti ile sigorta şirketleri ile anlaşmalı tesisatçılar hizmet verebilir.
  • Termal kamera kullanımı sayesinde özellikle kalorifer tesisatlarındaki ve kombi çıkışlarındaki kaçaklar hızlı şekilde belirlenir.
  • Çok büyük ve tesisatı tamamıyla etkileyen bir sorun olmadığı sürece binada en düşük maliyet, işlem yükü ve çevreye en az rahatsızlık verilerek çözüm sağlanır.

Bahsedilen bu tarz birçok avantaj sayesinde bugün tesisatçılar termal kamera ve akustik dinleme cihazı gibi sistemler temin ederek hizmet vermeyi önemsemektedir. Bu açıdan hizmet alan kişi olarak sizde tesisatçının size bu avantajlar ile hizmet vermesini özellikle talep edebilirsiniz.

Su Tesisatı İşleri İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Su Tesisatı Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir