Katlanır Cam Balkon Kapanma Sorunu Nasıl Giderilir ?

Paylaş:

Eve ferahlatıcı ışık akışlarının girmesine izin vermesiyle bilinen katlanır cam balkon, birçok ailenin evine güzel bir ektir. İster bir verandaya, ister bir balkona sahip olun, katlanır cam balkonlar başta İstanbul olmak üzere her şehrin havasına kolay erişim sağlar. Herhangi bir pencere veya kapının bozulmasında olduğu gibi, cam balkonlar da bazen küçük onarım veya değiştirmeye ihtiyaç duyar.

Cam balkon sistemleri farklı farklı çeşitleri mevcuttur. Katlanır cam balkon, sürme cam balkon, ısıcamlı cam balkon, giyotin cam balkon gibi seçenekleri bulunur. Bu yüzden sizin tercihinize göre yapılan cam balkonlar zaman zaman yanlış kullanımdan ya da dış sorunlar yüzünden arızalanabilir. Ev sahiplerine yardımcı olmak için, 4 yaygın katlanır cam balkon sorunu ve onarımının bir listesini derledik.

Bükülmüş Parçalar

Bükülmüş bir parça, kayar cam balkon kapınızın kaymasını engeller. Paletler içe doğru bükülürse, silindiri sıkıştıracak ve kapının hareketini durduracaktır. Raylar dışa doğru bükülürse, kapıyı yanlışlıkla raydan çekebilirsiniz. İçe doğru bir viraj için, rayı tekrar yerine bükmek için bir çift güçlü pense kullanın. İzler bükülmüşse, lastik bir çekiç ve küçük bir tahta parçası alın. Tahta bloğu bükülmüş raya yerleştirin ve rayı dikkatlice tekrar yerine çekiçleyin. Tahta blok, darbenin gücünü daha geniş bir alana dağıtacaktır, ancak büyük hasarları önlemek için daima hafifçe vurduğunuzdan ve kapıyı çıkardığınızdan emin olun.

Kirli Silindirler

Silindirler, kapının alt kısmının ray boyunca kolayca kaymasına izin veren parçasıdır. Kapıyı açıp kapatmakta çok zorlanıyorsanız, makaralar sadece kirli olabilir. Silindirler kirliyse, ince aralık aracını vakumunuza takın ve büyük kalıntıları temizlemek için kullanın. Süpürdükten sonra ıslak bir kağıt havlu alın ve kalan kirleri kağıt havlu vasıtasıyla bulundukları yerden çıkarın. Eğer kağıt havlu ile çıkarılamayacak kadar fazla ise küçük bir fırça yardımı ile fırçalayın.

Tekerleklerin Ayarlanması

Sürgülü cam balkon kapınızdaki silindirler çalışmıyorsa, tüm kapı raydan atlayacaktır. Bu sorunu gidermek için, makaralı tekerlekleri yerinde tutan alt vidaları ayarlamanız gerekecektir. Kapıyı kaldırmak için vidaları saat yönünde çevirin. Kapıyı indirmek için vidaları saat yönünün tersine çevirin. Eşit bir ayar için, sürgülü cam kapının her iki tarafını da ayarladığınızdan emin olun.

Kırık cam

Kırık bir cam yalnızca bir güvenlik sorunu değildir, aynı zamanda evinizi potansiyel suçlulara karşı savunmasız bırakabilir. Cam balkonlarda böyle bir sorunla karşılaşıldığında tamir etmek için camı contadan çıkarmanız, daha fazla kırık parçayı temizlemeniz ve ardından yeni bir cam takıp kapatmanız gerekir. Bu zaman alıcı olabilir ve bir hata yaparsanız yaralanma riski ve pahalı maliyetler ortaya çıkarabilir. Bu yüzden yaptırdığınız firma ile irtibata geçip onarımını istemeniz en mantklı yoldur.

Cam Balkon Fiyatları Pahalı Mıdır?

Cam balkon yaptırmadan önce cam balkon fiyatları konusunu mutlaka araştırmalısınız. Her firmanın farklı malzemeleri ve farklı uygulamaları bulunmaktadır. Bu durum önemli bir seçim kriteridir. Cam balkon fiyatı genellikle metrekare üzerinden belirlenir. Hesaplamada balkon toplam uzunluğu ile balkon yüksekliği çarpılarak cam balkon metrekaresi ortaya çıkar. Balkonunuzun toplam metrekaresi ile cam balkon m2 fiyatı çarpılır ve toplam cam balkon fiyatı bulunur. Ancak bu sadece maliyetin bir kısmını oluşturur. Balkonunuzun yapısı ve şekli kullanılacak ek malzemeler ortaya çıkarabilir.

Sonuç olarak, balkon uzman uygulayıcılar tarafından görüldükten sonra, imalatta ve montajda kullanılacak malzemeler belirlenerek, müşteri ihtiyaç ve beklentileri ön planda tutularak cam balkon fiyatı belirlenmelidir. Sadece cam balkon m2 fiyatları hesaplanarak gerçek fiyat bulunamaz. Başta montaj olmak üzere izolasyon, nakliye, kutu profil, inşaat işleri, v.b. cam balkon yapımı ile doğrudan ilgili olmayan işlerin fiyatın içinde olup olmadığını sormanız çok önemlidir. Bu ayrıntıları sormadığınız takdirde işlem sonunda farklı bir fiyatla karşılaşmanız mümkündür. Bu da evdeki hesabın çarşıya uymaması demektir.

Bir Profesyonel İle Zamandan Ve Paradan Tasarruf Edin

Cam Balkon sisteminin kurulması başta olmak üzere, onarımı, tadilatı önemli ve profesyonellik isteyen bir iştir. İstediğiniz kadar her işin üstesinden gelebilecek bir kapasiteniz olursa olsun cam balkon sistemi tek başına yapılacak bir işlem değildir. Ekip işidir. Evde tatil olduğunuz bir cumartesi öğleden sonra için mükemmel olan birçok proje olsa da, cam balkon sorunlarını onarmak zaman alıcı ve aşırı zor bir iş olabilir. Kendin yap çözümü ile kendiniz için daha fazla soruna neden olmak yerine, uzmandeposu.com ’da yer alan cam balkon profesyonellerini arayın. Sitemiz üzerinden, Uzman Cam Balkon Firmalarına Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

ÖRN KISA URL : www.blog.uzmandeposu.com/katlanir-cam-balkon-tamirat-onerileri/

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir