Kedi Bakıcısı Ne Demek?

Paylaş:

Uysal, sevimli ve insanlara huzur veren yapıları ile birlikte kediler evcil hayvanlar içerisinde bugün milyonlarca insanın evinde birlikte yaşamını sürdüren hayvanlardır. Bu küçük ve sevimli dostlar aslında çok pratik birkaç ayrıntıya dikkat edilmesi ile birlikte sağlıklı bir şekilde beslenebilir ve uzun bir ömür yaşayarak sizin en büyük dostlarınız olabilir. Ancak bazı dönemlerde bu işlevin sizin yerinize başka biri tarafından yerine getirilmesi açısından da kedi bakıcıları hizmet verebilir.

Bakıcılar, profesyonel bir yapıya sahip olarak, evcil hayvan yönetmeliği çerçevesinde bu işi yapabilecek konuma ulaşmış kişilerdir. Genellikle belirli bir ücret karşılığında bu hizmeti veren kişiler, evcil hayvanları en az sahibi kadar sevebilecek, sağlık, hijyen, konfor ve yaşam koşullarına dikkat ederek kedinin yaşamını eksiksiz bir şekilde sürdürecek bir yapıya sahiptir.

Türkiye genelinde de son yıllarda popüler bir yapıya sahip olan bu bakıcılar, özellikle hatırı sayılır bir gelir elde etmek açısından dünya genelinde petsurfer gibi bir isme sahip olarak da hizmet vermektedir. Pet sahipleri tarafından hizmet talep edilen bu bakıcılar, evcil hayvanlara özellikle seyahat dönemleri gibi noktalarda belirli bir süreliğine bakıcılık yaparken, ilgi ve şefkat ile evcil dostlarınızın korunması sağlar.

Bakıcılar Nasıl Bir Hizmet Verir?

Bilindiği üzere kediler fizyolojik yapıları gereği sık sık tüylerini döker, tırnakları uzadıkça bakım yapılması gereken, beslenmesinde dikkat edilmesi gereken, dönemsel aşıları uygulanması gereken ve depresyona karşı korunması gereken canlılardır. Bu açıdan düşünüldüğünde bir petsurfer sizin için sizin olmadığınız dönemlerde kedilerinizin bütün ihtiyaçlarını düzenli bir şekilde karşılayabilir.

Bir petsurfer kedinizi emanet ettiğimiz süreç içerisinde tüylerinin taranması, düzenli bir şekilde yıkama yapılması, her gün düzenli beslenmesi ve dikkatli bir şekilde devam edilmesi açısından hizmet verir. Özellikle sizin yüksek özen gösterdiğiniz ve obezite durumunu engellediğiniz kedilerinizde bakıcılar tarafından da istediğiniz öğün saatlerinde istediğiniz mama çeşitleri ile egzersizlere uygun olarak beslenme sağlanır.

Petsurfer hayvan sahibinin isteğine bağlı olarak bu hizmeti sahip olduğu kendi evinde veya hayvan sahibinin evinde gerçekleştirebilir. Tıpkı evinizde olmadığınız zamanlarda çocuklarınızın bakıcılığını yapan geçici bakıcılar gibi petsurfer hizmetlerinde de bakıcılar sizin evinizde hayvanların konforu bozulmadan ve yaşam alışkanlıkları değişmeden bakım hizmetleri gerçekleştirebilir.

Bakıcı Evinde Hizmet Nasıl Verilir?

Bazı konularda örnek olarak uzun bir seyahate çıkacağınız durumlarda hayvanlarınızın kendi evinizde kalma imkanı bulunmadığı için bir bakıcıya teslim edilmesi ve onun evinde belirli süreliğine bakıma devam edilmesi gerekebilir. Bu koşullarda gerekli eğitimleri almış ve güvenilir bir şekilde hizmet veren bir petsurfer, kendi evinde de geçici bakım için sevimli kedi dostlarınız için gereken konfor koşullarını sağlayabilmelidir.

Bakım hizmetlerini gerçekleştirecek kişi, ev ortamında kedileriniz ile birlikte hoş vakit geçirebilir, onları misafir ettiği sürece her ayrıntıya dikkat ederek onları koruyabilir ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olabilir. Keza kedi beslemekten ve kediler ile vakit geçirmekten hoşlanan birçok kişi için bu hizmet türü aynı zamanda keyifli, eğlenceli ve çok yararlı bir kazanç kapısı sağlayabilir. 

Kedi Bakıcısı İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Kedi Bakıcısı Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir