Koltuk Temizliğinizde Gözden Kaçırmamanız Gerekenler

Paylaş:

Evdeki koltukların en çok mikrop barındıran yerlerden olduğunu bilerek hijyenik ev temizliği yapmaya önem vermelisiniz. Koltuk temizliği yaparken detaylara dikkat etmek oldukça önemlidir.

Koltuk tipine ve yapısına göre temizlik yaklaşımı da değişebilir. Koltukların çıkabilen kumaşları mutlaka çamaşır makinesinde yıkanmalı ve koltuk aralıkları da elektrik süpürgesiyle iyice süpürülmelidir. Koltuk temizliğinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli detayları şöyle sıralayabiliriz;

• Koltukların kumaş etiketinin okunması gerekir. Kumaş etiketinde temizlik önerileri yer alır.

• Koltuk temizliğinde silme işlemi çok bastırarak yapılmamalıdır. Koltuklar aşırı sürtünmeden yıpranabilir.

• Elektrik süpürgesiyle koltuk süpürülmeden silinmemelidir

• Kimyasal maddeler yerine sabun ve ılık su tercih edilmelidir

• Koltuğun nemli kalmaması için bezin çok ıslak olmaması gerekir

• Koltuklar silindikten sonra oda mutlaka havalandırılmalıdır

• Koltuğun ulaşılmayan aralıklarına cetvelle ulaşılarak kalıntılar yüzeye çıkarılabilir

kotuk_temizligi

Koltuk Temizliği İçin Profesyonel Destek Almak Daha Mı Avantajlıdır?

Günümüzde artık hijyenik koltuk temizliği için özel makineler ve teknikler kullanılıyor. Dezenfekte işlemi için özel temizlik malzemeleri var. Yerinde koltuk temizliği hizmeti veren firmalar bu işin uzmanıdır. İşin uzmanından yardım almak her zaman daha avantajlıdır. Sizin yapamayacağınız hijyenik koltuk temizliğini uzmanlar yapabilir.

Profesyonel temizlik firmaları ile çalışmak zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Koltuk gibi temizlenmesi emek ve zaman isteyen eşyaları, uygun araçları ile çok hızlı şekilde temizleyerek, kullanıma hazır hale getirirler.

Koltuk temizliği için Uzman Deposu’ndaki firmalardan teklif alabilirsiniz. Koltuk türüne ve temizlik ihtiyacına göre en iyi fiyatla hijyenik temizlik yaptırabilirsiniz. Profesyonel temizlikte özel teknikler kullanıldığından koltuklar hijyenik temizlenir ve kurutulur. Nemli kalma ihtimali olmaz. Nemli kalan koltuklarda bakteri oluşabilir. Bu nedenle son teknoloji hijyenik temizlik hizmetlerinden yararlanmak daha avantajlıdır.

Koltuk Temizliği Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

İşi yapmak için doğru araç ve tekniklere sahip olduklarından, yataklarınızı ve koltuklarınızı bir profesyonel tarafından temizlemek genellikle en iyisidir. Sert deterjanlar kullanırsanız, muhtemelen kumaşa ve koltuğunuzun genel görünümüne zarar verebilirsiniz. Uzman profesyonel bir yatak ve koltuk temizleme firması, işi kısa sürede güvenle halledebilir ve mobilyalarınızın hasar görme riskini tamamen en aza indirebilir. Sadece bu değil, profesyonel bir şirket sizi gereksiz zorluklardan ve baş ağrılarından kurtarabilir ve sizi derinlemesine temizlenmiş, uzman bir sonuçla bırakacaktır.

Koltuklarınızı ve yataklarınızı ne sıklıkla temizletmeniz gerektiğine dair kesin kurallar veya yönergeler yoktur, ancak her 6 ayda bir güvenli bir süre olmasını öneriyoruz. Temizlemeyi düşünmeden önce yatağınızın veya koltuğunuzun gözle görülür şekilde kirlenmesini beklemeyin, bu noktada mobilyalarınız o kadar istila edilmiş olabilir ki onları tamamen değiştirmeniz gerekecektir. Bu nedenle, yıl boyunca düzenli bir alışkanlık edinin ve evinizi toz ve akarlardan uzak tutun.

Koltuk Temizliğinde Hijyen Neden Önemlidir?

Yoğun temas halinde olunan yüzeyler mikropların da yoğun olduğu yüzeylerdir. Koltuklar gün içinde insanların en çok temas ettiği yerlerdendir. Koltukların hijyenik temizliği bakteri ve mikroplardan arınmak için önemlidir. Koltuk temizliğinde dezenfekte etkisi olmalıdır. Yüzeysel temizlik mikropları ortadan kaldırmaz. Hijyenik koltuk yıkama makineleri sıcak buhar ile mikropları ortadan kaldırır. Koltuk temizliğini kendiniz yapsanız da dezenfekte etmeye dikkat etmelisiniz.

Sık sık temizlenmezse, koltuğunuz çok fazla kir ve toz biriktirebilir. Küçük parçacıklar döşemenin içinde uzun süre kalır ve tedavi edilmezse, yağsızlık ve solunum sağlığı sorunlarına neden olur. Kirle birlikte mikroplar ve bakteriler de birikerek kanepenizi çok hijyenik olmayan ve sağlıksız hale getirir. Küçük parçacıklar, mikroplar ve bakterilerle birlikte ağız veya dokunma yoluyla vücudumuza girer. Böylece ailedeki herkes için sağlık sorunları ortaya çıkar. Sorunları önlemek için profesyonel koltuk temizleme hizmetlerinden yararlanın veya kanepeyi kendi başınıza düzgün bir şekilde temizleyin. Kanepenizin içinde ne olduğunu asla bilemezsiniz; ve bir süredir temizlemediyseniz, en kötüsünü varsaymaktan çekinmeyin. Kir, toz, ter, vücut yağları ve yiyecek parçacıklarının sürekli olarak emilmesi, bir kanepeyi mikroplar ve bakteriler için bir yuva haline getirir. Cilt alerjilerine, hapşırmaya, öksürmeye ve hatta astıma neden olabilirler. Hijyenik olmayan koşullar aile üyelerini, özellikle bebekleri ve küçük çocukları hasta edebilir. Alerjileri ve enfeksiyonları önlemek için kanepenizin düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Dezenfekte için sıcak su ve sabun kullanabilirsiniz. Koltuk yüzeyine zarar vermeden hijyenik temizlik için profesyonel hizmet alabilirsiniz. Özellikle evcil hayvanlarınız varsa koltuk yüzeylerinin temizliğine daha dikkat edilmelidir. Temizlik sırasında kullanılan maddelerin evcil hayvanlarınızın sağlığına zarar vermesine özen göstermelisiniz. Profesyonel temizlik firmaları bu konuda hassas davranırlar. Kullandıkları malzemeler insan ve hayvan sağlığına zarar vermez. Sitemizden en uygun fiyatlarla ile profesyonel firmalara ulaşabilir, evinizin her türlü temizliğinde destek alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir