Köpek Oteli Nasıl Açılır?

Paylaş:

Köpekler; sadık, huzurlu ve eğlenceli yapılarıyla insanların ev hayatlarında en büyük dostları arasında yer alır. İnsanların yüksek değer verdiği, bir evlat gibi severek korumaya çalıştığı köpekler, tatiller, seyahatler ve evden uzaklaşılması gereken dönemlerde koruma altında bulunmalıdır. Bazı dönemlerde de köpeklerin ev dışında farklı bir ortamda eğlenmesi ve dinlenmesi için köpek oteli gibi işletmelerde konforlu hizmet alması sağlanabilir.

Köpek otelleri bugün giderek artan yapısı ile Türkiye’nin birçok farklı kentinde kurulan ve profesyonel bir hizmet mantığı ile köpeklerin korunmasını ve bakılmasını sağlayan işletmelerdir. Evcil hayvan sahiplerinin en çok tercih ettiği işletmeler olarak bu işletmeler tatil zamanlarında ve seyahat zamanlarında evcil köpeklerin emanet edildiği güvenilir bölgeler olarak seçilmektedir.

Köpek Oteli Açmak İçin Neler Gerekmektedir?

İnsanların bu özel ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve gerçekten hatırı sayılır bir işte iyi bir kazanç elde edebilmek için bu oteller her geçen gün daha fazla kişi tarafından açılmaktadır. Ancak bu otellerin açılabilmesi için birçok farklı kriteri yerine getirmek ile birlikte örneğin bazı eğitimlerin diploma veya sertifika bazında alınmış olması gerekir. Çünkü girişimciler ve yatırımcılar bu belgelere sahip olmadığında, bir köpek evi açma imkanına da sahip olamaz.

Bir köpek evi kurulumu gerçekleştirmek için öncelikle uygun bir yapıyı kiralamak veya satın alarak uygun şekilde hazır hale getirmek gerekir. Çünkü evcil köpek sahipleri tarafından hayvanların emanet edildiği bu yerlerin konforlu, sağlıklı ve güvenilir bir yapıya sahip olması gerekir. Köpeklerin bu evlerde konakladığı süre boyunca ihtiyaçlarının karşılanması, bakımlarının düzenli şekilde yapılması ve konforlu bir şekilde evlerindeki gibi yaşamlarına devam etmesi önemlidir.

Köpek Oteli İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Bir köpek evi kurulumu gerçekleştirmek istiyorsanız, belirlenen bu kriterleri yerine getirdikten sonra resmi evraklar ile başvurularınızı Ev ve Süs Hayvanları Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda öncelikle bir dosya halinde başvuru dilekçesi, kuruluş izin belgesi, iş yeri açma raporu ve işyeri çalışma izin belgesi gibi belgeleri bir araya getirmeniz gerekecektir. Ayrıca bunun yanında

  • Aldığınız eğitime dair sertifika veya diploma
  • Bağlı bulunduğunuz belediyenin sizin için verdiği su kullanım belgesi
  • Kurumunuzda yer alacak veteriner personel için en az 1 yıl süreli noter tasdikli veteriner hekim sözleşmesi
  • Yönetmelik çerçevesinde teknik resim kuralları uyarınca hazırlanmış işyeri plan örneği belgeleri dosya içerisinde yer almalıdır.

Hazırlanan bu belgeler ile birlikte otel açımı gerçekleştirilmesi için başvurular yerel yönetimler üzerinden sağlanmaktadır. Kurumlar tarafından teslim alınan evrakların incelenmesi ile birlikte kabul görülen noktada hazırlanan bina ve tamamlanan tüm ekip ve ekipmanlar ile artık otel açılışı gerçekleştirilebilir.

Bir köpek evi açılışı gerçekleştirmek için belirlenen tüm kriterler dışında en önemli ayrıntılardan birisi de çok iyi bir konum seçimi yapılmasıdır. Bu konuda özellikle yoğun bir evcil hayvan kalabalığı yaşanacağı için çok yüksek gürültü ve çevreye rahatsızlık vermeyecek ancak bir yandan da insanların kolaylıkla ulaşabileceği konumlar seçilmelidir. İyi bir lokasyonda bulunan köpek evleri insanların çok daha fazla tercih edeceği ve çok daha yüksek gelir getirecek işletmeler olabilir.

Köpek Oteli İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Köpek Oteli Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir