Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Paylaş:

Günümüzde sağlık teknolojisinin gelişmesi ile birlikte elde edilen son teknik cihazlar sayesinde bugün epilasyon çok daha pratik ve çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilir bir hale gelmiştir. Bu konuda buz lazer epilasyon veya soğuk epilasyon gibi yöntemleri kullanan lazer epilasyon merkezleri acısız, ağrısız ve sıkıntısız bir şekilde sonuç elde etmenize yardımcı olmaktadır.

Ancak teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da ve epilasyon yöntemleri çok daha pratik bir hale gelse de günümüzde halen birçok insanın aklında lazer epilasyonun zararlı olup olmadığı sorusu bulunmaktadır. Bu konuda birçok farklı uzman farklı fikirler ortaya koysa da yapılan araştırmalar sonucunda tüy problemlerinden kurtulmak için tercih edilen bu yöntemin vücuda bir zarar vermediği de ifade edilmektedir. 

Lazer Epilasyon Ne Tür Zararlar Verebilir?

Lazer epilasyon yönteminin tercih edilmesi sonucunda özellikle günümüzde çok rahat bir şekilde uygulanan yöntemler yer alsa da bazı yan etkiler ve zararlar ile karşılaşıldığı da iddia edilmektedir. Örneğin, bazı kişilerin vücutlarında epilasyon sonrasında izler kaldığı, bazı kişilerde ise vücutlarında benlere epilasyon cihazı ile dokunulduğunda zarar görüldüğü ifade edilmektedir.

Farklı bir açıdan bakıldığında de lazer epilasyon hem kadınlarda hem erkeklerde vücudun tüm bölgesinde uygulanabilen bir yapıya sahiptir. Bu noktada da bazı sağlık uzmanları epilasyonun zararı olup olamayacağı konusunda vücudun değişen bölgelerine göre değişen zararlar oluşturabileceği fikrini ortaya koymaktadır. Bugüne kadar lazer epilasyon konusunda ortaya çıkan yanıtların birçoğu kesinlik oluşturmasa da kızarıklıklar, deride yanma veya kabuk oluşturma gibi ihtimaller ortaya çıkabilmektedir.

Günümüzün teknolojisi sayesinde epilasyon için kullanılan lazer sistemleri çok sık bir şekilde değişirken, en yeni formatlı makineler sayesinde bugün Aleksandar lazer, ND Yag lazer ve buz lazer gibi sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler sayesinde koltuk altı, sırt, göğüs, bacak, kol, ense, genital bölge gibi birçok farklı noktada epilasyon yapılabilmektedir. Bu noktalarda da uzmanların en fazla dikkat çektiği epilasyon sıkıntıları arasında genital bölge çalışmaları bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Zarar Verir Mi?

Halk arasında lazer epilasyon konusunda en fazla inanılan olgu, genital bölgede zarar oluşturduğudur. Fakat yine uzmanlar tarafından yapılan incelemelerin sonuçlarına bakıldığında, epilasyon sonucunda genital bölgede bir zarar oluşmadığı ortaya çıkarılmıştır. Aslında epilasyon sonucunda vücudun zarar görme ihtimali her kişinin bünyesine, cilt yapısına ve yaşı gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Lazer Epilasyon Kanser Oluşturabilir Mi?

Lazer epilasyon sonucunda karşılaşılabilecek zararlar açısından en büyük iddialardan birisi de birçok kişi tarafından ortaya atılan kanser oluşturma riski içermesidir. Aslında bu konuda sağlık dünyasında da fikirler birbirinden çok net bir şekilde ayrılırken, bazı uzmanlar asla yaptırılmaması gerektiğini bazı uzmanlar ise asla bu şekilde bir sıkıntı oluşturmayacağını iddia etmektedir.

Yapılan araştırmalara bağlı olarak lazer epilasyon işleminde kullanılan lazer ışınlarının hiçbir şekilde vücuda zarar vermeyeceği ve bu konuda hiçbir ispat bulunmadığı iddia edilmektedir. Çok uzun bir süredir tüm dünya genelinde kullanılan bu yöntem sayesinde özellikle Türkiye’de 15 yıllık uygulamalar sonucunda bugüne kadar epilasyon nedeni ile kanser gibi bir rahatsızlık yaşayan kişi örneği neredeyse görülmemiştir.

Lazer Epilasyon İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Lazer Epilasyon Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir