Matematik Eğitimlerinde Başarılı Olmanın 10 Önemli Detayı

Paylaş:

Birçok öğrencinin matematikte nasıl başarılı olunacağını bilmesi, doğuştan gelen bir beceridir, öğrenilemeyen bir şeydir. Ama gerçek şu ki, herkes matematikte başarılı olabilir, sadece doğru stratejilere ihtiyaç duyarlar. Matematik dersi verenler bu konudaki stratejileri öğretmekte ve geliştirmekte çok farklı ufuklar açar… Matematik eğitimlerinde başarılı olmanın 10 önemli detayı nelerdir? Sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz, makaleyi okumak size çok şey katabilir.

Başarı Anahtarı İçin 10 Önemli Detay

Tüm ödevleri yapın: Ödevi asla bir seçim olarak düşünmeyin. Bu, öğrencilerin sınıfta öğretilen kavramları uygulamalarının ve ustalaşmasının en önemli yoludur. Ödevleri otomatik hissettiren düzenli bir zaman ve yer ayarlayın.

Sınıfı kaçırmamak için savaşın: Matematik dersi hızlı hareket eder ve her gün yeni bir konsept öğretir. Öğrencilerin bugün yaptıkları yarın için inşa edilmiştir. Matematik devamsızlıkları cezalandırır; devam etmek için, öğrencilerin geri dönüp neyi kaçırdıklarını öğrenmek için zaman ayırmaları gerekir.

Çalışma ortağınız olacak bir arkadaş bulun. Hepimizin meşru devamsızlık için nedenleri var. Öyleyse, gittiğinizde iyi notlar alacak ve o gece sizi ev ödevlerine doldurması için arayacak bir arkadaşınız olsun. Bu, olumlu ilişkiler kurmanın gelişmesi gereken gerçek dünya için iyi bir uygulamadır. Daha ileri sınıflarda, testler için pratik yapmak üzere bir çalışma grubu oluşturmak iyi bir fikirdir.

Öğretmeninizle iyi bir ilişki size birçok artı katar:  Okullarımızda öğretmenlerimizin ortalama birkaç sınıfa ders verdikleri için 150 – 200 kadar öğrencisi vardır, bu yüzden kendinizi öğretmeninize benimsetmek önemlidir.

Sorularınızla ilk baştan kendinizi tanıtın:  Sınıfınıza ilgi duyduğunuzu öğretmeninize bildirin ve öğrenme fırsatını memnuniyetle karşılayın. Dikkat ettiğinizi gösteren sorular sorun. Ebeveynler, e-posta yoluyla veya kendilerini tanıtmalıdır. Öğretmenler, sınıfa önem verdiklerini gösteren öğrencilere en iyi yanıtı verir.

Her hatayı analiz edin ve anlayın. Kültürümüz mükemmellik odaklı hale geldi ve hatalarımızı görmezden gelmek cazip geliyor. Öğrenciler, ödev ya da testte yapılan bir hatayı, sadece bırakabilmek için geçmek isterler. Ancak hataları düzeltmek ve neden yapıldığını anlamak önemlidir; aksi takdirde onları tekrarlamaya mahkum oluruz. Bir hatanın arkasındaki düşünceyi ve bunun nasıl doğru bir şekilde yapılacağını anlamak için zaman ayırın. Belirsiz olup olmadığınızı öğretmene sorun. İleri sınıflarda, hataların neden yapıldığına dair bir yansıma paragrafı yazmak yararlı olabilir.

Hızlı yardım alın:  Bir öğrenci bir şeyin zor olduğunu fark ederse, olabildiğince çabuk yardım almalıdır. Öğretmenler ekstra yardım taleplerine çok açıktır. Yanlış anlamaları kartopuna dönüşmeden önce düzeltin.

Sorularınızı asla yutmayın: Sorular öğrendiğimiz araçlardır. Şansınız, öğrencilerinizin çoğunun aynı soruya sahip olmalarıdır. Yüksek sesle söylemek size, sınıf arkadaşlarınıza ve öğretmeninize yardımcı olacaktır. İyi sorular sormak ömür boyu sürecek bir beceridir ve okul pratik yapmak için güvenli bir yerdir. Ne kadar çok soru sorarsak, o kadar kolay olur. İyi bir öğretmen tüm sorulara saygı gösterecektir. Öğretmeninizin bir soru sormanız için sizi utandırdığını düşünüyorsanız, ebeveynlerinizle konuşun ve yönetime bildirmelerini sağlayın; bu ciddi bir sorundur.

Temel beceriler esastır:  Hızlı: 9 çarpı 7 nedir? Başarılı olmak için öğrenciler uykularında buna doğru cevap verebilmelidir. Çarpım tabloları çoğu ortaokul – lise matematik probleminin temelini oluşturur. Çocuğunuz onları bilmiyorsa pratik yapın… Göz önüne çarpım tablolarından oluşan sevimli kartlar yapın, bilgisayar programı satın alın ve pratik yapın, pratik yapın, pratik yapın.

Hesap makinesinin ne yaptığını anlayın: Hesap makinesinin nasıl kullanılacağını bilmek yeterli değildir; öğrencilerin cevabın ne anlama geldiğini bilmeleri gerekir. Kendilerine hesap makinesinin kendileri için ne yaptığını sormalı ve daima hesap makinesinin cevabını analiz etmelidirler. Örneğin, öğretmen “negatif üçün karesi” isterse, birçok öğrenci “-9” cevabını veren “-3 ^ 2” yazacaktır. Ama asıl cevap “(-3) ^ 2” ya da 9. Öğrenciler hesap makineleriyle oynamalı ve çalışma şekline aşina olmalıdır.

Günümüzün son derece teknolojik dünyasında, matematik dersleri yeni bir önem kazanmıştır. Matematik dersi verenler, her öğrencinin her matematik seviyesinde en iyisini yapmasına yardımcı olabilir. Bir öğrenci hangi kolej, okul veya kariyer düşünürse düşünsün, matematikte en iyisini yapmak gelecek için seçeneklerini en üst düzeye çıkaracaktır.  Kısacası her şeyin başı aslında matematikten geçmektedir. Bu yüzden de hiç hafife alınacak bir durumu yoktur.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir