Mobilya Kurulumunda En Önemli 5 Detay Nedir ?

Paylaş:

Son zamanlarda taşındınız mı? Eski evinizden taşınırken bu kadar hızlı bozduğunuz tüm mobilyaları bir araya getirmekle mi uğraşmak zorundasınız ? Ya da belki de göz korkutucu düz paket formunda gelen yeni modüler mobilyalar mı satın aldınız? Belki bir eski ev eşyaları satan mağazadan sökülmüş bir klasik eşya parçanız var veya tavan arasında sakladığınız bir eşyanızı şimdi tekrar bir araya getirmelisiniz. Mobilyaları bir araya getirmek zor olabilir, bu yazıda organize olmak ve süreci kolaylaştırmak için bazı ipuçlarını bir araya getirdik…

Kolay Mobilya Montajı İçin Temel Kurallar

Neyse ki, bazı temel kurallara uyursanız mobilya montajı oldukça kolaydır. Çoğu durumda, tek ihtiyacınız olan doğru aletler ve pozitif bir zihniyettir. Mobilya montajı zorluklarınızda size yardımcı olacak temel mobilya montajı ipuçlarımızdan bazıları:

Ölçümleri Zamanında Yapın

Evinize yeni bir mobilya eklemeyi planlıyorsanız, satın almadan önce biraz planlama yapın. Çok büyük veya çok küçük bir şeyle sonuçlanmamanız veya yürüyen herkesin dışarı çıkması ve çürümesi için öğenin gideceği alanı dikkate almak önemlidir.

Mutfağınızın veya yatak odanızın boyutunu bildiğinizi varsayabilirsiniz, ancak parçanın gitmesini istediğiniz alanın uzunluğunu ve genişliğini ölçmek için zaman ayırın. Engeller arasında yeterli yürüyüş yolları ve nefes odası planlayın. Birden fazla parça ekliyorsanız, hangi boyut ve şekillerin en uygun olduğunu ve odanın nasıl düzenleneceğini görmek için odayı bir grafik kağıdına veya ücretsiz bir çevrimiçi oda planlama uygulamasına çizebilirsiniz. Önümüzdeki bazı planlar, ilk kurulumunuz işe yaramazsa, ekstra gereksiz mobilyaların hareket etmesini de geri çekecektir.

İpucu: Yeni düzenlemenin gerçekçi bir görünümü için, eklemeyi planladığınız mobilyaların boyutlarını özetlemek için bazı ressam bantlarını (kolayca çıkarılabilir) yere koyun, böylece düzeni gerçek anlamda deneyimleyebilir ve sizin için çalışıp çalışmadığına karar verebilirsiniz.

Doğru Aletlerle Çalışın, Sinir Olmayın

Profesyonel bir araç setine sahip olmanız gerekmez, ancak çoğu mobilya montajı görevi için ihtiyaç duyacağınız birkaç temel öğe vardır:

  • Ölçüm için kullanılmak üzere mezure
  • Tornavidalar (henüz kendinizin yoksa, birden fazla boyutta Phillips ve Slot Başlı tornavidalar içeren bir set işinizi görecektir)
  • Çekiç
  • 60-80 grit zımpara kağıdı
  • Allen anahtarı

Başka öğelere de ihtiyacınız olabilir. Başlamadan önce, satın aldığınız mobilyaların montaj talimatlarını okuyun. Üretici genellikle iş için ihtiyaç duyacağınız araçları listeler.

Çalışma Alanınızı Hazırlayın

Küçük bir tavsiye. Bir odaya bırakmayı planladığınız alandan başka bir şey monte etmeyin. Başka bir deyişle, yeni yatak odanızı oturma odasına monte etmeyin. Tamamen monte edilmiş bir mobilya parçasını dar bir kapıdan başka bir odaya almanın olmayacağını öğrenebilirsiniz. Bunun yerine, odada yeni öğenin yer alacağı bir çalışma alanını temizleyin ve montajı başlatmak için tüm parçaları bu alana getirin. Tüm aletlerinizi ve malzemelerinizi önceden getirin, böylece işi bitirmek için ihtiyacınız olan alet için garajın etrafında dolaşmak yerine işe odaklanabilirsiniz.

Demonte Mobilyalar Zor Olabilir

Demonte mobilyaların kendi zorluğu olabilir. Ancak demonte mobilya kurulum talimatları ve ihtiyacınız olan tüm bileşenleri sağlayacaktır. Başlamadan önce bunları tamamen okumak iyi bir fikirdir, ardından talimatları tam olarak adım adım izleyin, çünkü kendi bildiğiniz kısa yollardan giderseniz, işinizi bitirdikten sonra sorunlara ve hatta fazla parçalarla karşılaşabilirsiniz. Bazı parçaları oldukça karmaşık olabilir, bu yüzden ihtiyacınız varsa mobilya montaj yardımı alın.

Yardım Edecek Biri İle Montaja Başlayın

Kendi kendine montaj seçeneklerinin çoğu iki kişi tarafından daha kolay gerçekleştirilir. Örneğin, ağır kontrplak veya yonga levhalarla uğraşıyorsanız, sırtınız veya diğer yaralanmalardan kaçınmak için bunları kendi başınıza kaldırmaya çalışmayın. Çalışırken, bir arkadaş parçalara ve araçlara yardımcı olabilir ve talimatları okuyarak süreci daha kolay ve daha hızlı hale getirebilir. Bazen de sadece bir kişi değil birden fazla kişi ile montaj işini gerçekleştirmek zorunda kalabilirsiniz. Örneğin bir gardrop montajında biri montaj işini yaparken iki kişi de dik durmasını sağlamak üzere tutmak zorunda kalabilir.

Mobilya montajında bir başka kolaylıkta aynı ürünlerin internet üzerinde videolarını seyretmektir. Ancak bu işlemi yaparken hem de iş yapmaya çalışmayın önce seyredin ardından montaj işlemine başlayın…

Mobilya montaj ustalarını aramak için uzmandeposu.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir