Modern Gelinler için 7 Güzel Gelin Makyaj ve Saç Fikirleri

Paylaş:

“Doğal” bir düğün görünümünün ince güzelliğinden, Hollywood cazibesinin dramatik cazibesine kadar, en güzel gelin makyaj ve saç fikirlerinden sadece yedi tanesini bir araya getirdik. Saç ve makyaj sanatçısı aramanın zamanı geldiğinde, bu temel görünümlerden hangisinin size daha çok yakışacağını kendinize ardından makyözünüze ve kuaförünüze sorduğunuzdan emin olun.

Doğal Görünüm

“Doğal” gelin makyajı, modern gelinler arasında hızla büyüyen bir favoridir. Doğal saçlar ile oluşturulan taze görünüm, ince bir makyaj ile desteklenir. Burada anahtar, ağır bir makyaj dramı yerine bazı noktaları ön plana çıkararak tanımlamaya odaklanmaktır ve bu, ağır maskara veya cesur ruj, allık ve konturlamaya kolay olarak ulaşmak ve gözlerinizi yumuşak kirpikler veya çok ince çizgili göz kapaklarıyla çerçevelemek anlamına gelir. Daha sıcak ve doğal bir görünüm istiyorsanız, cilt tonunuzdan bir ton farklı bronzlaştırıcı bir fondöten kullanarak elde edebilirsiniz; eğer yine de kendi cilt tonunuzda bir fondöten kullanmayı tercih ederseniz yanaklarınız gibi önemli alanları çok hafif bir allıkla aşırıya kaçmadan tanımlayın.

Göz alıcı Gelinler

Bir gelinin en çok düşündüğü şey gelinlikler içinde göz alıcı olup olmayacağıdır. Gelinlik zaten yeteri kadar özel görünmesini sağlayacaktır. Ancak tamamlayıcıları olan saç ve makyaj gelinleri daha da güzelleştirecektir. Gelin olarak gecenin en güzeli olmak yeteri kadar göz alıcı olmak önemlidir. Gözalıcı bir gelin makyajı ve saçı Bu gelin makyajı görünümü koyu kırmızı veya dumanlı bir göz ve cesur, zengin kırmızı dudaklar kullanan Hollywood cazibesi taşımaktadır. Kaşlar ve kirpikler daha tanımlanır ve gözler kıvrılmış takma kirpikler ile desteklenir. Daha fazla renk konturlama veya daha koyu bir allık ile yüz belirginleştirilir. Böyle bir makyaj sonrası kuaförünüzün uygulayacağı saç modelini de mutlaka birkaç gün önce deneme yapmış olmanız en iyisidir.

Eski Dönem / Retro

Etkileyici bir 50’li vintage veya retro makyaj görünümü için koyu kırmızı bir dudak, ince fakat şekilli kaşlar ve oldukça soluk bir yüz üzerinde büyük, koyu kirpikler (takma kirpiklerle tamamlanmış) var. Yanaklarda sadece bir renk tonu var. Daha sonra 60’larınki gibi vintage makyaj görünümleri gözlere daha fazla odaklanır. Saçlarda da 60 lı yılların topuzları ve tarama yöntemleriyle desteklenen gelin eski dönemden günümüze adeta zaman makinesinden geçmiş gibi gelecektir.

Bir Renk Dokunuşu

En popüler gelin görünümlerinden biri, göz çevresindeki güzel tozlu gül ve dudaklar gibi yüzü tamamlamak için bir renk dokunuşu eklemektir. Bu görünümün anahtarlarından biri gözleri ve dudakları tanımlamak ama allıktan sakınmaktır. Sonuç, çok güzel, kadınsı, sade bir gelin görünümüdür. Güzel farklı bir saç tarama tekniği ya da salaş örgü saçlarla kombinlendiğinde sadelik daha da ön plana çıkacaktır.

Klasik Gelinler

Pembe dudaklar ve yumuşak allık, vurgulu kaşlar ve koyu maskara ile ince bir dumanlı göz ile zarif, zamansız bir düğün görünümü yaratın. Bu, herhangi bir düğün temasıyla iyi çalışan ve doğal güzelliğinizi gizlemeyen çok yönlü bir makyaj görünümüdür. Tarzınıza göre saçlarınızın da makyajınıza göre şekillenmesi önemlidir. Doğallık burada en çok saçlarınızda fark edilir. Salaş bir topuz ya da maşa ile şekillendirilmiş doğallaştırılmış saçlarla gelinliğinizin içinde kendinizi daha özel hissetmelisiniz.

Daha Kalın Renkler

Makyajınıza biraz renk katmaktan korkmayın, ancak genellikle giydiğinizden radikal olarak farklı bir görünümse, düğün gününüz muhtemelen denemeye başlamak için en iyi gün değildir (makyaj denemeleri çok önemlidir). Pastel gölgeler, gözlerin üzerindeki yumuşak solmalarda giderek daha popülerdir, ancak renkli astar ve / veya dudaklarla daha cesur olmanızı engelleyen hiçbir şey yoktur.

Işıltılı Görüntü

Işıltılı bir makyajı seviyorsanız, parıltı ve ışıltı efektleri (düzgün yapıldığında) güzel son rötuşlar kullanılması önemlidir. Işıltılı makyajlarda kullanılan diğer makyaj malzemeleri arasında minyatür taşlar veya çiçekler gibi küçük aksesuarlar bulunur. İster burnunuza takılacak tek taş küçük bir hızma ile  ya da göz üzerine uygulanan parıltılı taşlar ile yüzünüzde ışıltı sağlayacaktır. Bu fikri beğenirseniz, ancak düğün töreniniz için biraz fazla olduğunu düşünüyorsanız, bunun yerine after partiniz için düşünün.

Gelin Makyaj ve Saçlarında En iyi ipuçları

Her yıl çok fazla gelin makyaj trendi var, ancak makyaj sanatçıları genellikle bunlardan uzak durmanızı tavsiye ediyor. Yirmi yıl içinde düğün fotoğraflarınıza tekrar bakmak ve büyük gününüze nasıl baktığınızla gurur duymak istiyorsunuz, ancak bugünkü en yeni trend gelecek yıllarda çok tarihli görünebilir.

Gelin makyajınızı seçerken düğün temanızı veya renk düzeninizi aklınızda bulundurun; onunla senkronize olmak istiyorsunuz, ağrılı bir başparmak gibi göze çarpmıyor. Burası beyaz düğünlerin özellikle çok yönlü olduğu yerdir; makyajınızla istediğiniz rengi tanıtmanız için boş bir tuval sunarlar.

Makyajınızı seçerken, size ve cilt tonunuza uygun olduğundan emin olun.

Düğün günü gelmeden önce ne tür bir makyaj istediğinizi veya ihtiyacınız olduğunu belirleyin (yine, bu makyaj denemeleri ile denenebilecek bir şeydir). Makyajda Uzun ömürlü bir şey ister misiniz? Ya da çok terleyeceğinizi düşünerek su geçirmez porselen bir makyaj mı tercih edersiniz? Flaşlar, kameralar veya yapay ışıklar altında parlamayacak bir şeye mi ihtiyacınız var?  Bu soruları mutlaka cevaplarını alabileceğiniz profesyonel makyaj uzmanlarından, saçınız içinde kuaförünüzden destek almalısınız.

Sitemizden, En İyi Gelin Saçı ve Makyajı Firmalarına Hemen Ulaşabilir, Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir