Moto Kuryeler Ne Kadar Kazanır?

Paylaş:

Son yıllarda Türkiye’de şehirlerin büyümesi ile birlikte şehir içerisinde de online alışverişler ve siparişler sonrasında ürün ulaşımı şehir içi kargo olarak nitelendirilebilecek moto kurye hizmetleri sayesinde oluşturulmaktadır. Bu sektörde artan iş potansiyeli ile birlikte de yeni eleman ihtiyaçları doğarken, sektöre giriş yapmak isteyen personeller açısından da en fazla merak edilen nokta elde edilecek gelir olmaktadır.

Bir kurye olmak istediğinizde, belirli bir şirketin bünyesinde personel olarak çalışabileceğiniz gibi günümüzde her şehirde büyük firmaların taşımacılığını yapan bir personel olarak da çalışabilirsiniz. Büyük bir fırsat oluşturan bu iş dünyası içerisinde de kazanabileceğiniz gelir birçok farklı kategoriye göre değişiklik gösterebilir.

Yerel Firmalarda Kurye Maaşları Ne Kadardır?

Öncelikle kentlerde hizmet vermekte olan yerel firmalara bakılırsa, bu tarz firmalar genellikle şehir içerisindeki işletme-müşteri ürünü ulaşımını sağlamak, ecza depoları veya online sipariş alan firmaların ürünlerinin ulaşmasını sağlamak için hizmet vermektedir. Bu tarz yerel firmalar bünyesinde çalışan kurye personelleri ise genellikle şehrin boyutlarına ve iş potansiyeline bağlı olarak 2000 ile 5000 TL arasında farklı düzeylerde kazançlar elde etme şansına sahiptir.

Yerleşik firmalarda çalışan personellerin alternatif çalışma düzenlerine bakıldığında bazı firmalar bir maaş belirleyerek, bu maaşın üzerine de personeller arasında daha etkin bir çalışma sistemi oluşturmak için prim uygulamasını tercih etmektedir. Yani bu gibi bir durumda personel aylık olarak 3000 TL maaş ya da asgari ücret maaşı ile çalışırken, her ay 50 veya 100 gibi sayı üzerinde sipariş için ürün ulaşımı gerçekleştirdiğinde, sonrasındaki her hizmette belirli bir yüzdelik ile prim almaktadır.

Ayrıca bu tarz firmalar genellikle belirli bir noktadan belirli bir noktaya yasal çerçevelerde bulunan evrak, teknolojik eşya, teknik ürün, paket veya hediyelik eşya taşıma işlemlerinde de sağlamaktadır. Bu noktalarda da firmalarda kuryeler benzer oranlar ile maaşlar almaktadır.

Özel Sektörde Çalışan Kurye Personellerinin Maaşı Ne Kadardır?

Kurye denildiğinde aslında herkesin aklına ilk olarak bu konuda hizmet veren bir firmanın motorize personelleri gelse de bazı firmalar ise kendi bünyesinde siparişlerinin müşterilere ulaşması için motor ile servis veren personeller çalıştırmaktadır. Motosiklet kullanım ehliyetine sahip olan ve firma tarafından gerekli yetkilerin alınmış olması ile hizmet veren bu personellerde bağımsız firmalarda yine ideal bir maaş ile çalışabilir. Bu durumda da aylık ortalama asgari ücret ve üzerinde olmak ile birlikte iş potansiyeline göre 6.000 TL’ye kadar maaş alma ihtimali bulunmaktadır.

Gıda Firma Kuryeleri Ne Kadar Kazanır?

Gündelik hayatta kurye denildiğinde gıda ve ilaç ulaşımı sağlayan personeller en fazla hizmet veren personeller olduğu için bu tarz firmalara bağlı personeller de yine hatırı sayılır ücretler ile çalışmaktadır. Günümüzde bazı işletmeler bu personeller için asgari ücret ile maaş ödemesi yapsa da birçok firma işin riski, kalitesi ve personelin daha düzenli şekilde çalışması gibi ayrıntılara bağlı olarak 5000 TL ve üzerinde maaşlar da ödemektedir.

Moto Kurye Hizmeti İçin4 FİYAT TEKLİFİ AL Moto Kurye Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir