Muhteşem Düğün Arabasına Karar Vermenin Püf Noktaları

Paylaş:

Düğünler şüphesiz hayatımızın en güzel günleridir. Özellikle gönül verilerek yapılan evliliklerin yeri ise bir başkadır. İnce dokunuşlar ve ufak detaylar ile bugünü daha da güzel hale getirmek mümkündür. Mesela gelinlik seçimi, düğün organizasyonu ve düğün arabası gibi detaylar bu muhteşem gecenin daha iyi geçmesini sağlamaktadır. Biz de sizin için bu ufak detaylardan birisi olan düğün arabalarını nasıl mükemmel hale getireceğinizi bu içeriğimizde anlattık.

Düğün Arabası Nasıl Olmalı?

Birçok kişinin uzun süre hayalini kurduğu bu özel gün düğün arabaları ile daha güzel hale gelebilmektedir. Nitekim bütün ilgiyi üzerinizde toplamak ve düğününüzü daha özel bir hale getirmek bu araçlar sayesinde mümkündür. Tabi hepimizin bütçesi çok güzel arabaları satın almaya imkân vermemektedir veya çevremizde bizlere bu arabaları ödünç verecek kimse olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda düğün arabaları kiralayan firmalardan yardım almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Arabayı satın almak yerine ufak bir ücret ödeyip hayatınızın en özel gecesinde mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Düğün Arabası Seçmek

Gerçek şu ki, doğru düğün arabasını bulmak gibi hala vermeniz gereken birçok önemli kararınız var.

Bu başlı başına bir meydan okuma olabilir – at arabası, uzun görkemli bir limuzin… yerel taksi! Tamam, belki yerel bir taksi rezervasyonu biraz aşırı olabilir, ancak sizin için doğru olanı bulma ve doğru seçimi yaptığınızı bilerek rezervasyonu güvenli hale getirme süreci, yerel bir taksi için rezervasyon yapmak kadar kolay olmalıdır.

Süreç boyunca size yardımcı olmak için, ‘Muhtemel düğün araba kiralama şirketleriyle görüşürken ‘ sorulması gereken En İyi soruları da bir araya getirdik. Bu sorular saygın ve bu işi iyi yapan tüm düğün arabası kiralama şirketlerinden beklemeniz gereken şeylerdir.

1) İlk olarak, ne tür bir ulaşım istediğinize karar verin – düğün için resepsiyonda yaptığınız gibi farklı bir araba türü mü istiyorsunuz? Belki de bir araba ya da klasik arabanın ihtişamını istemiyor ya da buna ihtiyacınız yok, bu durumda bir özel araba bile olabilir.

2) Fiyatlandırma yapılarını, depozitolarını ve iptal politikalarını sorun – ayrıca bakiyenin ne zaman ödenmesi gerektiğinin ayrıntılarını da kontrol edin.

3) Gün boyunca şoförün ve arabanın yerinde kalıp kalmadığını kontrol edin. İhtiyacınız olması durumunda gün boyunca nöbetçi olacaklar mı yoksa yalnızca önceden belirlenen zamanlarda mı orada olacaklar?

4) Herhangi bir gizli maliyet olup olmadığını kontrol edin – saygın bir şirket size ayrıntılı bir fiyat teklifi ve olaydan sonra değişmeyecek sabit bir maliyet verebilmelidir, bu nedenle sözleşmede hiçbir gizli maliyet olmadığından emin olun.

5) Her birinin teslim alma ve bırakma yerlerini, saatlerini ve en önemlisi adreslerini aldıklarına ve anladıklarına dair bir onay isteyin. Saygın bir şirket, yerel bölge ve yollar hakkında mükemmel bilgiye sahip olacak ve yolculuğunuzu planlamanıza yardımcı olacak en iyi rotayı size önerebilir.

6) Her şeyi onaylayın – rezervasyonunuzun şirket tarafından önceden onaylanmasını beklemelisiniz. Tüm rezervasyonlarımızı büyük günden bir hafta önce onaylıyoruz.

7) Arabaları her zaman önceden ön izleyebilmelisiniz – rezervasyon yapacağınız arabaları / arabaları görüntülemenize izin vermekten çekiniyorlarsa dikkatli olun.

8) Araba giydirilecek mi? Arabayı her zaman ekstra ücret ödemeden seçtiğiniz kurdeleler ve çiçeklerle süslüyoruz, ancak bazı şirketler bu ürünler için ücret talep ediyor, bu nedenle dahil olan ekstralar hakkında rezervasyon sırasında kontrol edin.

9) Düğün arabalarını işletmek için gerekli sigorta kapsamına sahip olduklarından emin olun – eğer görmek isterseniz bunu size sağlayabilirler.

10) Daha önce tatmin olmuş şirketlerden mümkün olduğunca çok onay mektubu görmeyi isteyin – saygın bir şirket, talep üzerine bunları gururla size gösterebilir.

Kimi seçerseniz seçin, büyük gününüzde büyük bir sorumluluk üstlenecektir, bu nedenle yalnızca gerçekten güvendiğiniz bir firma beklentilerinizi karşılayabilir.

Düğün Arabası Nasıl Süslenmeli?

Tabi ki düğün arabası süslenmesi de oldukça önemlidir. Ufak dokunuşlar yaparak onu daha iyi hale getirmek mümkündür. Firmaların sağladığı en büyük avantaj ise bunları sizin için yapabilmeleridir. Üstelik isteğinize göre yaptıkları süslemeler ile seçim tamamen sizin elinizde olabilir. Böylelikle ufak dokunuşlar sayesinde düğün konseptinize uygun aracı kolaylıkla süsleyebilirsiniz.

Gösteriş mi Nostalji mi?

Pek çok kişinin kafasına takılan soru ise düğün arabası gösterişli ve lüks olması mı yoksa eski model araçlardan seçilip nostaljik olmasıdır. Şunu belirtmeliyiz ki bu tamamen düğününüzün konseptine bağlı olan bir şeydir. Ve önemli olan bir diğer şey ise burada sizin ne istediğinizdir. Eğer yaz gününde kır düğünü yapacağınız mekâna üstü açık bir klasik arabayla gitmek istiyorsanız bu harika bir seçim olabilir. Ya da güzel bir düğün salonuna tamamen düğün temanız ile uyumlu olacak son model bir minivan ile gitmek isterseniz de harika olacaktır. Tabi burada sizlere bu aracı sunacak doğru firmalarla çalışmanın önemli olduğunu da hatırlatalım.

Siz de Uzman Deposu üzerinde bulunan düğün arabası kiralayan firmaları inceleyerek sizin için en uygun olacak düğün arabası seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir