Nakliyat Firması Seçimlerinizde En İyi Kararı Nasıl Verirsiniz ?

Paylaş:

Yeni bir ev mi aldınız ya da kiraladınız? Ve nereden başlayacağınız konusunda tereddütleriniz mi var? O zaman doğru yazıyı okumaya başlayacaksınız. Yakınınızdaki bir nakliyat firmaları seçiminin nasıl yapılabileceğini, önemli adımlarını öğrenin ve hareketinizi mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olmak için kontrol listemize bir göz atın…

Ev Taşımak İnce Bir İştir

İster küçük bir evde veya dairede yaşayın, ister büyük bir evde, taşınmanıza yardımcı olmak için her zaman profesyonel bir taşınma şirketi kiralamaya değer bir harekettir. Eşyalarınızı paketlemek ve yerlerini değiştirmek size o kadar zor gelmeyebilir, ancak kırılgan eşyaların düzgün bir şekilde korunmaları ve nakliye sırasında kırılmamaları sağlamak gerçekten bir sanattır. Taşıma işçileri ayrıca ne kadar ağırlık taşıyabileceklerini bilecek ve bunu güvenli bir şekilde yapacaktır, böylece sizde kendinize zarar vermekten kaçınabilirsiniz.

Eşya Taşıma Firması Seçmek Mi İstiyorsunuz?

Uzmandeposu.com size en yakın güvenilir bir evden eve nakliyat firması bulmanıza yardımcı olabilir. Güvenilir, işinin ehli birçok firma arasından seçimi siz yaparsınız. Eşyalarınız güvenle taşınır.

Taşınmada Nakliyat Firması Kullanmanın Maliyeti Nedir?

Bir taşınma şirketi kullanmanın maliyetini bir dizi faktör belirleyecektir. Taşınan mal miktarı önemli bir husustur, ancak kat edilen mesafe, taşınan eşyaların büyüklüğü ve paketleme hızı da toplam maliyetin belirlenmesinde rol oynayacaktır. İyi bir taşınma firması ücretlerini ve maliyeti nasıl düşürebileceğinizi açıklar. Örneğin, kendi ambalaj malzemelerinizi tedarik ederseniz ve ambalaj konusunda yardımcı olursanız, birçok firma indirim yapacaktır. Aynı zamanda seçtiğiniz nakliyat firması ev taşıma incelikleri konusunda uzmanlaşmış olduğundan size uygun maliyet tekliflerini ekspertizleri sayesinde oluşturacaklardır.

Evden Eve Nakliyat Firmalarından Teklif Alma

Eşya taşıma şirketlerinden, tercihen telefon üzerinden maliyet tahmin etmek yerine mülkünüzü ziyaret edecek firmalardan en az üç teklif alın. Bu, özellikle erişimi kısıtlayan veya çok dar merdivenler gibi faktörler olduğunda önemlidir. Evinizi şahsen ziyaret edemeyen bir şirketten teklif alırsanız, eşyalarınızı listelerken olabildiğince dürüst ve doğru olun ve bir çatı katı veya deponuzun içeriğini unutmayın. Ülkenin farklı bir yerine taşınıyorsanız, fiyatlar daha rekabetçi olabileceğinden, taşındığınız bölgeye dayalı bir firmadan bir tahmin almaya değer olabilir. Sigorta, paketleme, saatlik ücret, kilometre ve depolama masrafları için ne kadar ödeyeceğinizi görebilmeniz için fiyat tahminini parçalanmasını isteyin. Bu, teklifleri daha doğru bir şekilde karşılaştırmanıza yardımcı olacaktır. Fazla mesai oranlarının geçerli olup olmadığını ve varsa ne zaman bu işe başladıklarını öğrenin. Ağır veya uzun kamyonlar her zaman dik eğimler, dar virajlar veya engebeli yollarla baş edemez. Taşınacağınız evde erişim veya park sorunu olup olmadığını kontrol edin: Boşaltma izni almak veya trafikle ilgili bir sorun yaşamamak için trafikten veya belediyeden izin için iletişime geçmeniz gerekebilir.

Taşınmaya Hazırlık

Taşınma şirketinizi seçtikten sonra, bunları listeleyen bir eşya listesi göndermeniz yardımcı olur:

  • Resimler, antikalar ve değerli nesneler gibi özel ambalajlama gerektiren zor ürünler
  • Dolapları veya diğer büyük mobilyalar gibi taşınması gereken eşyalar,
  • Sizinle birlikte gelen halı ve perdelerin sökülmesi gerekebilir.
  • Kendinizi yeni mülkün bir kat planını alabilirseniz, böylece kutuların boşaltılması sırasında taşıyıcıların onları doğru odalara taşınmasını sağlayabilirsiniz..

Taşınma Sigortası

Anlaştığınız eşya taşıma şirketine, taşınma gecikirse ve öğleden sonra veya ertesi gün yeni mülke giremezseniz ne olacağını sorun. Taşınma şirketinizin mülkleriniz için yeterli sigorta kapsamına sahip olup olmadığını ve ayrıca taşınmadan sonra sigorta talebinde bulunma süresinin ne olduğunu kontrol etmek önemlidir. Yüksek değerli eşyalarınız varsa, özel ambalajlamaya ihtiyaç duyup duymadıklarını ve aynı zamanda şartlar ve koşullar altında kaldırma şirketinin sigortası kapsamında olup olmayacağını kontrol edin. Bazı nakliyat firmalarının şirket politikaları ürün veya kutu başına bir sınır belirler. Bir eşya taşıma, nakliyat firması, teklifinizin yükselmesine rağmen, içerideki değerin gerçek değerini söylemediğiniz sürece, ürünleriniz için sorumluluklarını kutu başına belirli bir miktara kadar kısıtlayabilir. Maliyetlerden tasarruf etmenin bir başka yöntemi olarak eşyalarınızın kolilenme işleminin bir kısmını da kendiniz yapmayı seçebilirsiniz, ancak ucuz kutulardan ve ambalajlardan olabildiğince uzak durun çünkü eşya taşıma şirketinin sigortasının paketlediğiniz eşyaların tümünün zaman zaman kapsadığını unutmayın.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir