Nişan ve Kına Mekanı Seçimlerinizde En İyi Karar Nasıl Verilir ?

Paylaş:

Bir nişan kutlaması, birlikteliğinizi resmiyete dökmenin, aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanın eğlenceli bir yoludur. Nişanlar, düğün planlamanızı bir kutlama ile başlatacak ve tüm arkadaşlarınızın ve ailenizin birbirini daha iyi tanımasına izin verecektir. Nişan partiniz için bir mekan seçmek için, bütçenize ve kaç kişiyi davet etmeyi planladığınıza bağlı olarak, hangi tür mekanın ihtiyaçlarınıza ve stilinize en uygun olduğuna karar vermeden önce bazı temel parametreleri belirlemeniz gerekir.

Nişan Törenleri İçin Farklı Yerleri Ziyaret Etmek

Bir restoran, bar veya pub’a göz atın:  İçki ve yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir yer arıyorsanız, civardaki restoranlara, barlara veya otellere mekan olarak bakın. Oturup akşam yemeği yemek istemiyorsanız çoğunlukla bu kutlamaları bar ve pub gibi daha samimi yerlerde yapabilirsiniz. Ayrıca bir akşam yemeği için daha resmi bir oturma düzenine sahip olabilirsiniz.

Bir resepsiyon salonuna bakın: İkramlar, barmenler ve garsonluk hizmeti de alabileceğiniz tek elden, resepsiyonlar için bilinen nişan salonu ya da mekanlara gidin. Yerel gece kulüplerine veya otellerine göz atın, çünkü bu hizmetleri genellikle bir ziyafet odasında sunabilirler. Bu, özel gününüzdeki stresi ortadan kaldıracaktır.

Kendi evinizi veya başka birinin evini kullanmayı düşünün: Daha bütçeye uygun bir yer arıyorsanız, bu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Ya da ev sahibiyseniz, kendinizi rahat hissetmeniz için iyi bir mekan olacaktır. Konuklarınızın istedikleri gibi girip çıkabilmeleri için bir gün veya akşam boyunca açık hava partisi yapabilirsiniz. Evinizde büyük bir arka bahçe gibi açık ve geniş alanlardan yararlanın. Evinizi misafirleriniz için daha geniş hale getirmek için ekstra mobilyaları her zaman başka bir odaya taşıyabilirsiniz.

Mekanınız için bir bütçe belirleyin: Ne kadar para harcayabileceğinizi veya karşılayamayacağınızı bilmenize yardımcı olacağından, mekanda ve bir bütün olarak nişan partisinde ne kadar para harcamak istediğinizi belirleyin. Düğün için yaptığınız diğer parasal taahhütler, nişan partisine ne kadar harcamak istediğinizi belirleyebilir. Bir nişan kutlamasının ya da partisinin fiyatı, konuk sayısına, mekanınıza ve sunduğunuz yiyecek ve içeceklere bağlı olarak önemli ölçüde değişecektir.

Nişan mekanları alternatiflerinizi belirledikten sonra, nişan mekanının sizin istediğiniz tarih için uygun olup olmadığını kontrol edin. Bu takvimleri çıkarın ve nişan partisi için en iyi olacak bir tarih bulun çünkü bu da hangi mekanların mevcut olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Sadece belirli bir mekana sahip olmanız gerekiyorsa, tarihinizi açıklıkları etrafında düzenlemelisiniz.

Kına Mekanı Seçimi

Kına geceleri ülkemizde çok sevilen kadın ve erkeklerin ayrı ayrı eğlendikleri düğün öncesi yapılan etkinliklerdir. Bu geceler genellikle ayırdığınız bütçeye göre belirlenir. Ayrıca kız evine yakın mekanlar seçilir. Hatta küçük yerleşimli bölgelerde mahalle kahveleri bile tercih edilmektedir. Son dönemlerde tercih edilen yerler arasında oteller de girmiştir. Özellikle Osmanlı dönemi zaman dilimlerinin canlandırıldığı konsept kına geceleri popüler hale gelmiştir. Ancak eski dönem kına gecelerinin gözde mekanı kız evleri de hala tercih edilen mekanlardır ve eğlence yine dolu doludur.

Nişan veya Kına Mekanı Seçiminde Cevaplanması Gereken Sorular

Aşağıdaki sorular daha iyi bir mekan seçimi için ihtiyaç duyduğunuz cevapları almanızı sağlayacaktır.

  • Mekan, davetlilerin rahat edeceği ferah bir düzene sahip mi?
  • Mekanda sizin için özel olarak yapabileceği ne tür hizmetleri var?
  • Mekanın kalitesi ücretine bakıldığında nasıl?
  • Mekanın dekorasyonu yeterli mi? Yoksa Yapılması gereken dekorasyon eklemeleri olabilir mi?
  • Mekan sahibi ve garson ve diğer personelleri ilgili ve güler yüzlü mü? 

Tüm bu soruları mekan seçimi yaparken hem kendinize, hem müstakbel damat adayına sorarak belirlemeniz önemlidir. Çünkü adetlerimize göre nişanı da kına gecesini de kız tarafı yapsa da bu dönemin koşulları tüm masrafların ortak yapılarak bir evlilik gerçekleştirme dönemine taşımıştır. Bu durum aynı zamanda bağlarının da kuvvetlenmesine de sebep olmaktadır.

Uzmandeposu.com sizlere en özel günlerinizde yapacağınız mekan seçimlerinizde de yalnız bırakmıyor ve nişan, kına organizasyonlarız ve düğün törenleri için organizasyon firmalarından, salonlara kadar tüm işletmelere kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor ve uygun teklifleri almanızı sağlıyor. Uzmandeposu.com gelin, bu telaşlı dönemlerinizi uzman ekiplerle atlatın….

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir