Oto Kuaför İşlemi Ne Kadar Sürer?

Paylaş:

Oto Kuaför işlemleri sadece bir araba yıkama işi değildir. Bu, arabayı her zamankinden daha iyi görünmesini ve hissetmesini sağlayacak çok adımlı bir süreçtir. Keyifli bir sürüş deneyimine yapılan bir yatırımdır.

Aslında, oto kuaföründe yapılan detaylı temizlik, arabaların yenisinden daha iyi görünmesini sağlar. İdeal olarak, doğrudan galeriden çıkan arabaların bile tam bir ayrıntıya girmesi gerekir. Araba bayileri genellikle en deneyimli detaylandırıcılar değildir, bu nedenle gözden kaçan noktaları veya boyada girdap izlerini fark edebilirsiniz.

İzmir Oto Kuaförü hizmeti, arabanızın kaplamasını korumanın ve ona kusursuz bir parlaklık vermenin mükemmel bir yoludur. Araba hem içeride hem de dışarıda ışıl ışıl olacak. Görünürde veya arabanızın herhangi bir köşesinde ve çatlaklarında tek bir kir, leke veya parmak izi olmayacak. Ancak bu kapsamlı temizlik sürecine başlamadan önce, muhtemelen bir arabayı oto kuaföründe işlemlerinin ne kadar sürdüğünü merak ediyorsunuzdur? İşte bilmeniz gereken her şey.

Oto Kuaföründe Yapılan İşlemler

Araç Detaylandırma zaman çizelgesini etkileyen faktörler

Her arabanın farklı ihtiyaçları vardır ve bu, araç detaylandırma işleminin ne kadar süreceğini etkiler. Detaylandırma zaman çizelgesini etkileyebilecek bazı faktörler.

Boyut

Arabanız ne kadar büyükse, tam bir detayın gerçekleştirilmesi o kadar uzun sürer. Bunun nedeni hem içeride hem dışarıda temizlenecek daha çok şeyin olmasıdır.

Pislik

Araba ne kadar kirli olursa, ışıltılı temizliğe geri dönmesi o kadar uzun sürer. Ama iyi haber şu ki, hiçbir araba ayrıntı için fazla kirli değildir.

Bir araba gerçekten hiç temizlenmemişse ve içinde çöp birikmişse, detaylandırmak birkaç saat daha uzun sürecektir.

Yaş

Yaş ve kirlilik genellikle el ele gider, bu nedenle yeni otomobil detayları eski bir otomobil detayından çok daha az zaman alacaktır.

Tam yeni araba detayları genellikle sadece birkaç gün sürerken, eski arabalar biraz daha uzun sürebilir.

Malzemeler

Aracın yapıldığı malzemeler detaylandırma zaman çizelgesini biraz etkileyebilir. Örneğin, deri döşemeli arabaların ayrıntıya girmesi kumaş döşemeli arabalara göre daha az zaman alabilir. Bunun nedeni, bazı malzemelerin temizlenmesi diğerlerinden daha kolay olmasıdır.

Oto Kuaförü Profesyonel otomobil detayları: Ne kadar sürer?

Detaylandırarak temizlik hızlı bir iş değildir, bu nedenle profesyonel bir yardım almayı tercih edebilirsiniz. Detaya bağlı olarak, arabanızı genellikle en az birkaç saatliğine oto kuaförüne bırakırsınız veya araçlarınızı size getirebilirler.

Profesyonel bir araba temizliği, arabanız üzerinde genellikle birkaç saatten fazla çalışacaktır. Bu şekilde her şeyin lekesiz olduğundan emin olmak için zamanları olacak.

Ancak, yepyeni otomobiller için çoğu oto kuaförü, yalnızca birkaç gün sürecek yeni bir otomobil detayı sunar.

Profesyonel Ankara oto kuaförü, aracınızın muhtemelen daha önce temizlemeyi düşünmediğiniz parçalarını temizleyecektir. Tavan döşemesinden havalandırma deliklerine, lastiklere kadar, arabanızın hiçbir parçası dokunulmamış kalmayacak. Bu nedenle süreç bir günü bile bulabilir.

Arabanızı Ne sıklıkla oto kuaförüne götürmeniz gerekiyor?

Arabanız detaylı temizliğinden sonra, önümüzdeki birkaç ay boyunca taze ve canlı hissedecektir. Ve bir kez detaylı temizlik yapıldıktan sonra, temizliği korumak çok daha kolay olacaktır.

Ancak arabanızı en iyi durumda tutmak için en iyisi, yaklaşık her 3 ayda bir arabanızı oto kuaförüne götürmelisiniz. Detaylı temizlik, araca hiçbir şekilde zarar vermez, bu yüzden gerçekten istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

Arabanızı her yıkadığınızda her adımı takip etmek zorunda değilsiniz, bu nedenle bir günden daha kısa sürede kısmi detaylandırma yapılabilir. Ancak arabanızın yenisinden daha iyi görünmesine neden olan tam bir dönüşüm için, sadece şampuanlamadan daha fazlası olduğunu bilmelisiniz.

İç detaylandırma kısmı, zeminden, koltuklardan, havalandırma deliklerinden, bardak tutuculardan – kirin birikebileceği herhangi bir yerde bulunan kirleri veya kırıntıları süpürmeyi içerir. Daha sonra halı ve paspaslar buharla temizlenerek halı lifleri içindeki kirlerden arındırılmalıdır.

Döşemenin temizlenmesi, iç detaylandırmanın en önemli kısımlarından biridir. Bu aşama, kumaş koltukların şampuanlanmasını veya deri süslemesini içerebilir.

Ardından, tüm pencerelerdeki ve aynalardaki camı temizlemek ve parlamayı geri getirmek için gösterge panelini silmek gibi son dokunuşlar. Yeni bir araba kokusu vermek için iç mekana parfüm bile vermek isteyebilirsiniz.

Dış cephenin detaylandırılmasına gelince, inatçı kirlerden kurtulmak için araç ön temizleyici ve şampuanla yıkanmalıdır. El ile kurutulmalı ve daha sonra bir kil çubuğu ile ovalanmalıdır. Bu aşama, yıkama işlemiyle giderilemeyen inatçı kirleticilerden kurtulur.

Mükemmel sonuç için otomobil cilalanmalıdır. Bu aynı zamanda otomobilin kaplamasını kirleticilerden, kirden, tozdan ve sudan koruyacaktır.

Dış cephe için son dokunuşlar arasında camın temizlenmesi ve lastiklerin giydirilmesi yer alıyor. Lastikler iyice temizlenmeli ve orijinal rengi ortaya çıkarmak için bir ürün kullanılmalıdır.

Dolayısıyla, otomobil detaylı temizliğinin birkaç farklı adımı vardır, ancak detaylandırmayı basit bir temizlemeden ayıran bu adımlardır. Bir arabayı detaylandırmanın ne kadar sürdüğünü merak ettiğinizde, cevap gerçekten bazı şartlara bağlıdır. Ancak oto kuaförü hizmetinden sonra dönüşümü gördükten sonra beklemeye değecektir.

Eğer sizinde oto kuaförü hizmetine ihtiyacınız var ise sitemiz üzerinden En İyi Oto Kuaför Firmalarından Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir