Özel Matematik Dersi Almanın 8 Önemli Faydası

Paylaş:

İnsanlar matematiği öğrenmeye başladıkları andan itibaren ya çok severler ya da hiç sevmezler. Bazıları cebir ve matematik gibi, diğerleri geometri ve trigonometri veya zihinsel matematik tercih eder. Çoğu insan, matematik eğitiminin hem eğitim sistemimizde hem de toplumumuzda önemli bir yeri olduğunu kabul edebilir. Ama neden matematiğe ihtiyacımız var? Matematik problemleri çözmek ve çevremizi anlamak için buna ihtiyacımız var.

Sınav hazırlığı için bire bir özel matematik öğretmeninden yardım almak, muhasebe, catering, kimya, fizik ve sosyal bilimler gibi alanlarda başarılı bir kariyer için sizi kurabilir. Matematik eğitimi bir dizi seviyeyi kapsayabilir ve hatta ders sınavlarınızda sizi daha özel yapabilir.

Matematikte Sık Karşılaşılan Zorluklar

Seviyenize bağlı olarak, matematik kavramlarının belirli alanlarını gerçekten anlamanın önündeki engeller sizi korkutabilir. Ve birçok insan farklı matematiksel denklemleri çözmek için mücadele eder. Matematiği zor buluyorsanız, neden özel matematik derslerini denemiyorsunuz?

Bu olasılıklar şunları içerir:

Bilgi eksikliği: Belki de sınıftaki bir şeyi anlamada zorluk, sizi konuyla ilgili bilginizi oluşturmak için sağlam bir temel oluşturmadan bırakmıştır.

Bellek: Matematik genellikle formülleri ve denklemleri ezbere öğrenmenizi gerektirir.

Kelime sıkıntıları: Uzman dilini düzgün bir şekilde anlamak hayati bilgileri kaçırdığınız anlamına gelebilir.

Kafa karıştırıcı kavramlar: Hangi formülün hangi matematik problemleri için geçerli olduğunu hatırlayamayabilirsiniz.

Akıl yürütme becerileri: Belki size öğretilenin arkasındaki mantıkla başa çıkamazsınız

Görselleştirme: Belki de şekillerin nasıl bir araya geldiğini veya grafik dönüşümünün sonunda nasıl görüneceğini görselleştirmek için uğraşıyorsunuz

Bazı insanlar matematik yapmaktan bile korkuyor ve biraz rehberliğe ihtiyaç duyuyor!

Neden Matematik Çalışmalı?

Çok çeşitli zorluklar nedeniyle nüfusun çoğunun matematikle mücadelesini görmek nadir değildir, bu nedenle ek matematik dersleri inanılmaz derecede faydalı olabilir.

Özel bir öğretmenle ekstra derslerle matematik bilginizi geliştirin

Matematik, bir çocuğun akademik kariyerinden iş hayatına ve günlük yaşamına kadar her konuda çok yararlı bir konudur. Matematik dersinin çeşitli amaçları vardır:

  • Okul ulusal müfredat matematik kavramlarının gözden geçirilmesi
  • Boşlukları doldurmak ve zayıflıklar üzerinde çalışmak
  • Daha önceki bilgileri birleştirme ve geliştirme
  • Sınavlara hazır olun ve okulda matematik sınavlarını fethedin
  • Bir disiplin olarak matematiğin önemini ve farklı matematik kavramlarını anlama
  • Ve tabii ki, matematik uzmanı olmak!

Doğru Matematik Eğitmeni Seçimi

İdeal bir öğretmenin veya çevrimiçi matematik öğretmeninin nitelikleri nelerdir? Başarılı olmanıza yardımcı olacak özel bir öğrenme planı oluşturmak için güçlü ve zayıf yönlerinizi değerlendirebilecek birini bulmanız gerekir.

Mükemmel matematik öğretmenine sahip olmak, derslerinizden daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacaktır

Kendi özel öğretmeninizi bulma konusunda emin değilseniz, neden özel eğitim şirketini aramıyorsunuz? Özel dersler, öğretmenleri vesayetlerle eşleştirme konusunda iyi bir deneyime sahiptir ve size matematik problemini yenmenize yardımcı olacak bir öğretmen bulabilecektir.

Neden Matematik Çalışmalı? İşte 9 İyi Sebep

Özel matematik eğitimini denemek için en iyi 9 neden listesini oluşturduk.

1. Özel Matematik Dersi

Özel bir matematik öğretmeni seçerek, mücadele ettiğiniz her şey yakında öğrenme stilinize göre kişiselleştirilmiş bir program sunduklarından çok daha açık hale gelecektir. İlk ‘gerçek’ dersinizi birlikte planlamadan önce, matematik öğretmeni problemlerinizin nerede olduğunu tartışmak için sizinle görüşmenizi isteyebilir. Bunu başlangıç ​​seviyenize ve kurs içeriğine nasıl yaklaşacağınıza karar vermek için kullanacaklardır. Çekirdek matematik öğretmek veya eğlenceli matematik hileleri göstermek için aktif matematik oyunları kullanmayı seçebilirler.Özel ders hizmetleri, öğretimin öğrenciye uyduğundan emin olmak için kişiye özel yardım sağlar, böylece öğrencinin konuya uyacak şekilde değişmesi gerekmez.

2. Çevrenizi Daha İyi Anlamak için Matematik Dersleri Alın

Bire bir matematik dersleri, çevrenin anlamını kazanmanıza yardımcı olacak akıl yürütme becerileri geliştirmenize ve daha sonraki yaşamda kullanışlı olabilecek karar verme ve problem çözme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Sayma, toplama ve çıkarma, çarpma ve bölme, kesirler, ondalık sayılar, yuvarlama, grafik oluşturma, akıl yürütme ve aritmetik gibi matematik becerileri günlük problem çözme becerilerimizin bir parçasıdır. Onlar olmadan, bilinçli kararlar vermek için oranları değerlendiremeyiz veya tahmin edemeyiz.Toplumumuz matematik üzerine kurulmuştur ve önemini anlamak yerinizi bulmanıza ve başkalarıyla etkileşime girmenize yardımcı olabilir.

3. Daha İyi Kariyer Beklentileri için Matematik

Özgeçmişinizde matematik becerilerine sahip olmak sizi birçok profesyonel alandaki işverenler için çekici hale getirecektir. Matematiği içeren işler muhasebe, tıp, catering, bankacılık ve pratik çalışmaları içerir.

4. Artık Matematik Derslerinde Geride Kalmak Yok

Ne yazık ki, bugün sınıf büyüklükleri her öğrenciye ihtiyaç duydukları desteği vermeyi neredeyse imkansız hale getiriyor ve matematik okul sisteminde çok önemli olduğu için, adressiz bırakılan herhangi bir zayıflık genel akademik ilerlemenize zarar verebilir. Dikkat etmemek, çok yorgun olmak, motivasyon eksikliği, sınıf arkadaşlarınızın ne düşüneceğinden korkmak, bir öğrencinin matematikte geride kalmasının bir milyon nedeni var. Özel matematik dersleri, sizinle matematik revizyonunuz üzerinde çalışacak olan öğretmenin tam, bölünmemiş dikkatini çektiğiniz anlamına gelir.

5. Size Uygun Bir Öğrenme Yöntemi ile Matematik Çalışması

Çoğu zaman, matematik öğretirken okullar çok hızlı hareket eder, bu da bazı öğrencilerin kaçınılmaz olarak geride kalmaları anlamına gelir. Diğer bir konu, herkesin öğrenme tarzının, tek bedene uyan bir yaklaşım gerektiren okul matematik müfredatında olmamasıdır. Bire bir veya küçük bir grupta dersler vererek, matematik öğretmenleri hızı öğrenene uyarlamakta özgürdür ve yol boyunca herhangi bir zorluğu giderir. Bu, öğretmenin gerçekte yöntem kolay adapte edildiğinde kolaylaşan matematik öğrettiği anlamına gelecektir – bir matematik dehası gibi hissedeceksiniz. Öğrencilerin belirli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı amaçlayan özel bir öğrenme programı izleyerek, öğrenciler somut sonuçlar görürler.

6. Matematik Öğrenimiyle Benlik Saygınızı Geliştirin

Özel derslerin öğrenci odaklı doğası nedeniyle, kendinize ve yeteneklerinize olan güveninizin artmaya başladığını hızlı bir şekilde bulacaksınız. Bu, sınıftaki matematik veya büyük bir matematik sınavına girme konusunda kendinizi daha rahat hissedeceğiniz anlamına gelir. Sonuçta matematikte o kadar da kötü olmadığınızı göreceksiniz ve hatta bundan hoşlanmaya başlayabilirsiniz.

7. Matematik Derslerinizden Çok Yararlanın

Akademik derslerinizin etkililik seviyesi, ilgili yeterliliklere ve sizi istediğiniz başarı düzeyine götürmek için matematik öğretme konusunda yeterli deneyime sahip olması gereken matematik öğretmeninizin becerileri ile olacaktır. Evde öğretmen bu temel niteliklerden herhangi birine sahip değilse, tutee karşı üretken seanslar için zaman ve para harcıyor.

Bir platformda bir öğretmen bulursanız veya Superprof veya Kumon matematik gibi özel ders şirketlerinden geçerseniz, bu bilgileri sizin için kontrol ettiklerinden endişelenmenize gerek yoktur!

8. Çok Çeşitli Matematik Eğitmenleri arasından seçim yapın

Öğrenciler 1 ila 2 aylık özel derslerden sonra ilerleme kaydedemezlerse, farklı bir öğretmen bulmanızı veya ders türünü değiştirmenizi öneririz. Çoğu matematik dersi türü özel olarak verilebilir, ancak kısa vadede verilen yoğun matematik tazeleme kurslarını da dikkate almaya değer. Grup dersleri, akranlarıyla daha iyi çalışan ve sınavlara kadar sadece odaklanmış matematik yardımına ihtiyaç duyan öğrencilere uygun olma eğilimindedir, ancak okul yılı boyunca geride kalma ve desteğe ihtiyaç duyanlar için bire bir eğitim idealdir.

9. Farklı Matematik Öğrenme Durumları

Müfredat dışı matematik dersleri 3 kategoriye ayrılır: özel oturumlar, yoğun kurslar ve atölyeler. Özel ev dersi düzenlilik sunar ve öğretmen genellikle onlara geldiğinden öğrencinin konforunu teşvik eder. Örneğin, bir matematik eğitim kampı gibi yoğun kurslar, tatillerini bırakacak kadar motive olanlara yönelik olma eğilimindedir. Okul tatillerinde veya akşamları grup matematik dersleri alın

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir