Özel Ölçülü Duşakabin yaptırmanın 5 önemli faydası

Paylaş:

Yeni bir duş kabini takmayı düşünüyorsanız, ancak özel ölçülü duş kabininin gerçekte ne olduğunu veya hangi faydaları getireceğini bilmiyorsanız, öğrenmenin zamanı geldi.

Eğri şekilli bir cepheye sahip olan dörtlü duş kabini, banyonuzun köşesine tam olarak oturacak şekilde tasarlanmıştır. Normalde, kavisli şekle uyan duş kapı contaları ile birlikte menteşeli veya sürgülü duş kapıları ile birlikte gelir. Hangi şekli seçeceğinize hala karar vermeye çalışıyorsanız, özel ölçülü duş kabini seçmek için 5 iyi nedeni bir araya getirdik.

1. Yerden Tasarruf Sağlayan Tasarım

Duş kabininin önü kavisli olduğundan, örneğin dikdörtgen veya kare bir duş kabini kadar odanıza çıkıntı yapmaz. Duş yaparken yan yana hareket için hala bolca alan sağlıyor, ancak geriye ve ileriye doğru alanı kesiyor, ki bununla yüzleşmek, bir zorunluluktan ziyade bir lüks.

Köşeye tam oturan 6mm sürgülü kapı kadranlı duş kabini banyonuz için yüksek kaliteli, yerden tasarruf sağlayan bir seçenektir

2. Değişik Banyo Düzenleri İçin Mükemmel Seçim

Banyolar benzersiz düzen baş ağrıları oluşturur ve genellikle kadranlı bir duş kabini sadece doğru seçim haline getirebilecek birçok tuhaflık vardır. Tuvalet ya da lavabo yerleştirme, makyaj ünitesi ya da girintiye erişim buna örnek gösterilebilir.

3. Daha Yumuşak Şekiller

Bazen banyolarımızda kullandığımız şekiller, bazı unsurların stilini belirleyebilir. Gerçekten yuvarlatılmış bir süit veya yuvarlatılmış bir banyo istiyorsanız, kadranlı bir duş kabini tasarımınıza daha sempatik olacaktır. Örneğin kare bir muhafaza düz, temiz kenarlar sağlar ve daha açısal süitler ile daha iyi çalışır.

Kalın 8mm güvenlik camı ve çarpıcı çerçevesiz tasarımı ile Mode Banyoların Harrison 1 kapı kadranlı duş kabini en son çağdaş özelliklerle hassas bir şekilde tasarlanmıştır

4. Özel Çeyrek Duş Kabini Seçeneği

Yedeklemek için biraz daha fazla yeriniz varsa, ancak alanınızı büyük ölçüde kullanmak istiyorsanız, çeyrek duş kabini sadece iyi bir seçim olabilir. Daha geniş bir duş alanıyla tasarlanan bu kabinler, suyu sıkıca içeride tutmak için duş kapısı sızdırmazlık şeritleri ile donatılmış sol ve sağ montaj versiyonlarında mevcuttur.

5. Az Cam Temizlemek İçin Özel Üretim

Dikdörtgen veya kare şekilli bir duş kabini 2 tam cam bölmesi (kapılardan bahsetmiyorum) sunarken, çoğu çeyrek duş kabini temizlemek için sadece kavisli yüzle gelir, bu da daha hızlı ve daha kolay bakım anlamına gelir. Tabii ki, şimdi temiz ve parlak bir yüzey için sabun, kir ve kireci itmeye yardımcı olan kolay temiz camlı çeyrek duş kabinleri satın alabilirsiniz.

Duş Kabini türleri: Çözümün Avantajları ve Dezavantajları

 •  Açık duş kabinleri
 • Kapalı duş kabinleri veya duş kabinleri
 • Duş kabinleri
 • Duş tekneleri
 • Duvar ve kapılar

Günümüzde insanların çoğu, günlük yaşamdaki avantajlarını tahmin ederek küvetlerini duş kabinleriyle değiştirmeyi tercih ediyor. Öyleyse, çağdaş sıhhi teknikler pazarının neler sunabileceğini ve hangi seçimleri yapacağımızı düşünelim.

Duşakabin, duş ve diğer hijyen prosedürleri için tasarlanmış sınırlı bir alandır. İki çeşit olabilirler: açık ve kapalı.

Açık Duş Kabinleri

Bu tip ‘açık’ bir denir çünkü bu kabinin çatısı yoktur ve alanı sadece dört taraftan sınırlar. Böyle bir tasarımda iki veya üç taraf banyo duvarlarıyla, diğerleri ise kabin duvarlarıyla sınırlıdır. Bunlar, köşe duş kabinleri olarak adlandırılır.

Nişte bulunan açık köşe duş

İlk bakışta, bu tür kabinler ucuz ve basit bir çözüm gibi görünebilir. Tasarım ve kurulumlarının ayrıntılı özelliklerini ele alalım. Bu tür ilk ve en önemlisi duşakabin kurulumuna kapsamlı bir hazırlıktır. Tam su geçirmezlikle kurulum imkansız olacağından, zemini ve duvarları bile su geçirmezliği güçlendirmek gerekir. Böyle kapsamlı bir hazırlık, kapıların duvara sadece iki milimetreye kadar ayarlanabilen çelik mafsal menteşeleri ile sabitlenmesidir. Düz olmayan duvarlarda çatlakların çıkarılması imkansız olacak ve bu da su geçirmezliği bozacaktır. Açık köşe duş niş veya banyo köşesine monte edilir. Bu tür kabinlerin çatısı olmadığı için aromaterapi, tropikal duş veya buhar banyosu gibi tamamlayıcı işlevlerden yoksundur. Kabin doğrudan banyo zeminine monte edilebilir. Yere kurulum imkanı özellikle sınırlı alana sahip küçük banyolarda değerlidir.

İpucu:

Kabinin içine açılan şeffaf kapıları seçtikten sonra odayı görsel olarak genişletecek ve kullanışlı alanını genişleteceksiniz.

Duş Teknesi Olmayan Köşe Duşakabin

Bir duş teknesi satın almak yerine böyle bir köşe duşunun yere montajı, aşağıdaki aktivitelerin bir takımını gerektirir:

 • köşe duşunun kurulumunun boyutlarına ve tam konumuna karar verin;
 • duvarların ve zeminin su yalıtımı konusunda çalışmalar yapmak;
 • su tahliye sistemini monte edin – sözde tuzak tuzağı;
 • Su, çıkış ızgarasına ve borulardan daha aşağı kanalizasyona boşaltılır. Set ayrıca kanalizasyon kokularını kesmek için sifon içerebilir.
 • Atık boru zemine en az 2-3 derece sürgü ile monte edilir. Bu durumda banyo zemini bu konumda biraz yukarı kaldırmanız gerekir.

İpucu:

Uzun yıllar hizmet edecek yüksek kaliteli paslanmaz çelik bir tuzak seçmek daha iyidir. Duş teknesi olmayan duş için yer karosu kaymaz etkiye sahip olmalıdır. Daha önce tamamlanmış bir zemin kaplaması ve kanalizasyon girişiniz varsa, köşe duş kabini kabinin şekline ve boyutuna uyan tepsiye monte edebilirsiniz. Şeffaf camdan yapılmış açık köşe duş kabinleri banyo alanını genişletir ve küçük banyonun tasarımına bile ağırlıksızlık ve şıklık katar.

Köşe Duşakabin

Kapalı duş kabinlerine duş kutuları denir, çünkü kendi çatıları vardır ve her taraftan duvarlarla kapatılmıştır. Hazırlanmış ve kurulmuş su girişi ve tahliyesi ile herhangi bir yere monte edilmesi kolaydır.

Aşağıdaki kriterlerde diğer kabin türlerinden farklıdırlar:

Fonksiyon sayısı: basit kabinler ve çok fonksiyonlu olanlar. Çok işlevli olan, duşun dışında bir veya daha fazla tamamlayıcı fonksiyona sahip kabintir.

Konfigürasyonlar ve boyutlar: Duş kutuları yuvarlak, yarı yuvarlak, kare, dikdörtgen ve köşe şeklinde olabilir. Boyutları tepsi boyutuna bağlı olarak değişebilir (70х70, 80х80, 90х90, 100х100 cm); dikdörtgen duş kutuları 80х120 – 210 cm ebadında da olabilir.

Yükseklik ve duş teknesi malzemesi.

Duvar ve kapı malzemesi.

Çok fonksiyonlu duş kabinleri

Çok fonksiyonlu duş kabinlerini ele alalım: dikkatini çekmek için işlevleri, özellikleri vardır:

 • Hidromasaj fonksiyonu.

İki tür hidromasaj: yatay ve dikey.

Yatay hidromasaj, sadece duş teknesi yerine hidromasajlı küvet ile donatılmış pahalı kombine modellerde mevcuttur. Su çıkış nozulları banyonun yanlarında ve altında belirli bir sırayla bulunur, masajın kendisi su tabakasıyla yapılır. Nozullar, düzenlenmiş basınçla çeşitli yönlerde akan hava kabarcıkları ve su jetleri oluşturur. Hidromasaj, sağlığı geliştirdiği ve zor bir günün ardından sıkıntı çekmeye yardımcı olduğu için günlük kullanım için uygundur.

Dikey hidromasaj da ayakta duş alırken kullanabileceğiniz su jetleri ile masajınızı yerine getirir.

Sitemizden, İşinde Uzman Duşakabin Firmalarına Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir